Nechal ma pre zdravotne problemy

Príspevok v téme: Nechal ma pre zdravotne problemy
Aliccca

Nemam vztah. Mala som ale kamarata - milenca. Pred asi 2 tyzdnami mi zistili podozrivu cystu na vajecniku a onkomarkery mam zvysene, cize mam podozrenie na rakovinu. Rozmyslala som, ze ci sa mu s tym mam zverit, ale tazilo ma to a mala som potrebu niekomu sa z toho vykecat. Ibaze on odvtedy ma zacal uplne ignorovat. Prestal so mnou komunikovat, hoci dovtedy sme si pisali, zrazu ma odpalkoval tvrdenim, ze nema cas, ma vela prace a uz sa neozval. Ked som mu neskor skusala este pisat, odbil ma tym, ze ide prave do obchodu a ked sa vrati sa mi ozve. Samozrejme sa uz nikdy neozval. Pritom ja tu diagnozu nemam istu, mam na nu len podozrenie ale kludne to moze byt aj nejaka banalita. To mi este budu zistovat dalsimi vysetreniami, ale operacia ma zrejme neminie. Totho kamosa som poznala asi 3/4 roka. Myslim, ze sme boli viac ako len milenci, teda vedeli sme sa porozopravat, vtipkovali sme, vztah sme ale nemali. Obom nam to tak vyhovovalo. Preco ma okamzite tak odpalkoval ked ho najviac potrebujem? Boli to. Vsak nemusel mi hned robit nejakeho utesitela a nechat si plakat na ramene, ale rovno so mnou prerusit akykolvek kontakt, nechcet ma uz nikdy vidiet ani pocut?

david23

Aliccca: no vidíš, keď mávaš problémy s tými zápalmi, ja by som tie onkomarkery pripisoval tomu. Skús zájsť za doktorkou, nech ti ich ešte raz otestuje. Ale fakt si nemyslím, že to bude rakovina. Najhoršie čo by si teraz mohla urobiť, sa tomu poddať. Videl som to na otcovi, že kvôli vysokým onkomarkerom bol úplne vedľa(tiež si všeličo katastrofálne naštudoval na internete), že už sa videl mŕtvym a potom sa ukázalo, že to nič nie je...:-) daj sa otestovať aj na tie pohl.choroby, možno aj tie robia šarapatu... neboj, dobre to dopadne!

J111

A dikes za info, nieco som sa popri tom dozvedel. Mne je takisto jedno, kto si a co robit, ci niekoho mas alebo nemas mi je suma fuk. Ja si vsak tiez vela veci viem vydedukovat, vykonzultovat, dohodnut a pod., len ma nepodcenuj.

J111

Pozri sa tpch, nelustruj ma tolko, vieme svoje atd. atd., co to tu budem analyzovat. Ved rozumu mas podla mna neurekom.

Aliccca

david: este k tym pohlavnym chorobam, vazne rozmyslam nad tym, ze sa necham otestovat na vsetky pohlavne choroby. Nech mam istotu. Ako ja som s nim spala sice vzdy len s kondomomom, ale ani ten nie je 100% spolahlivy.

Aliccca

david23: naozaj trpim na zapal dasien a liecim sa z toho, a naozaj trpievam relativne casto aj na zapaly mocoveho mechura (ci mocovych ciest, neviem). Ale ked som sa spytala mojho gyn. ci tie onkomarkery mozu byt zapal, povedal, ze nie, ze by to mohla byt endometrioza. Ja sa v odbornych veciach nevyznam, na pravidelne prehliadky som k nemu chodievala kazdy rok, nepripadal mi ako typ, co by ma chcel odflaknut. Prehmatal vajecniky, maternicu, ked bolo treba zobral cytologiu. Uz raz sa stalo, ze mi nahmatal nejaku cystu a poslal ma na UZV. Tam ale zistil, ze tak cysta je neskodna a nie je treba s nou nic robit. Vtedy ale este nemal UZV pristroj priamo u seba v ambulancii a teda nerobil to bezne, ale len vtedy, ked bolo na nieco podozrenie. Asi posledne 3 roky ma tento pristroj aj u seba priamo v ambulancii, takze ked pridem na preventivku, hned mi spravi aj USV. A pri takejto preventivke zistil tu cystu. A to sono, to fakt neviem, nedokazem posudit. Ja by som si za to kludne zaplatila 10 eur, vsak to nie je nejaka strasna ciastka a nakolko u nas v rodine uz bola rakovina prsnika, o to viac by som chcela chodit na kontroly aby sa prip. nieco zachytilo vcas.

tpch

Jasne, som na invalidnom dochodku, preto chodim na toto forum az okolo siestej...
Chapem, ze sa branis tej predstave, aktivni psychotici si samozrejme myslia, ze su OK, to je jeden z diagnostickych znakov. No a hlasy sa nevyskytuju neustale cele roky, moze ist o epizody. Ale to obdobie u teba trvalo viac ako mesiac...tak si jasny
Mne je jedno, kto si a co si, aj schizofrenici maju pravo na svoje miesto na zemi. Tym, ze to budes popierat, sa to nezmeni.
A este nieco-na akutnu psychoticku poruchu sa invalidny dochodok nedava. Ak ho mas, ako si pisal, mas v papieroch schizku.

J111

A ty nemas nahodou tak vela casu na sledovanie preto, lebo si na invalidnom dochodku:DDD
Ale inak, diky sa info, aspon budem vediet, comu sa v buducnosti vyhnut.

tpch

chronicky trpis "hlasmi"-dalsi zavazny priznak. Zmier sa s tym, mas schizofreniu, ak sa liecis dlhsie ako 1 mesiac, kedze tvoje priznaky pretrvavaju aj pocas liecby antipsychotikami.
Co sa tyka zeny-vobec ju neodsudzujem, na zaklade toho, co tu produkujes, si na tom psychicky horsie, ako si uvedomujes, tak odisla. Pisal si, ze mas syna-odisla kvoli nemu. Vyrastat s otcom schizofrenikom je velky zasah do psychiky dietata.
Existuju schizofrenici, co su plne kompenzovani a reaguju a myslia normalne. Ty mas myslenie uz narusene, to je fakt, zmier sa s tym.