IDEM NA CISÁRSKY A CHCEM VEDIEŤ AKO TO PREBIEHA !

slavina

Ja som mala cisára v celkovej anestéze.A vyberanie štichov bola u mňa 1 sekundová záležitosť,mala som totiž plastický steh,popros lekára,ktorý Ti bude ten cisársky robiť,nech Ti na bruchu neurobia klasické šitie,ktoré vypadá,ako rebrík,ale nech Ti urobia plastický steh.Je to geniálne,ostane Ti iba tenký pásik.Ja som 6 mesiacov po pôrode a už to mám úplne vyblednuté.Takže Ti neostane žiadna nepríjemná jazva,len pásik skrytý v nohavičkách:o)

bobka

Tiež som bola vopred s lekárom dohodnutá na sekciu,kvôli veľkému bábätku.Prijali ma v pondelok,od večera 6 hod som nemala jesť a ráno už ani piť,o 10 mi dala sestrička klistír a poslali ma dolu na sálu.Tam prišiel anesteziológ,zaviedol mi do chrbta epidurálku,vyskúšal ,či to funguje,nič tam ale zatiaľ nevstrekol.Potom do mňa "naliali"dve infúzie obyčajného roztoku,aby som bola zavodnená a dali mi vypiť malilinkú fľaštičku niečoho slaného na neutralizáciu žalúdka-to aby ti tam na stole neprišlo zle(taký zlatý štamprlíček).Po týchto procedúrach ma zaviedli na stôl,ľahla som si,anesteziológ začal napúšťať epidurálku,tam sa čaká asi 15-20 minút,kým to začne účinkovať,(môžu pichnúť aj spinálku-tá účinkuje ihneď,ale aj skôr odozneje,to je horšie).Niekoľkokrát mi skúšali,či som dosť znecitlivená,natreli mi brucho jódom,dali zásterku,aby som nič nevidela.Pri hlave mi púšťali aj kyslík,z toho ti bude fajn.Sedela tam ešte sestra,ktorá "stráži" ruku s ihlou a asi aj tlak.Pri hlave stál anesteziológ a hovoril mi,že už sú "vnútri",odsávajú plodovú vodu a že príde teraz na radu mimino.Vytiahli ho a hneď odnášali,zatiaľ čo lekári ďalej odsávali všetko ,čo tam ostalo.Potom asi 10-15 minút zašívali,medzitým priniesli bábo,aby som si ho pohladila a utekali s ním ešte k tatíčkovi na chodbu,aby aj on mohol naňho mrknúť.Prišiel sanitár a prehodil ma na vozík a o ďalších 5 minút som už pila minerálku na izbe.Uspávanie do celkovej anestézy je zbytočné a oveľa viac rizikové,ako lokálne znecitlivenie.Rýchlejšie sa zotavíš a navyše-ihlu v chrbte si môžeš nechať a sestrička ti môže chodiť do tej kanily každé štyri hodiny dopichovať niečo od bolesti.Robii to o jednej napoludnie a o ôsmej večer som šla sama na WC.Je dobré sa ešte v ten deň postaviť na nohy,lebo druhý deň by to viac bolelo.Neboj je to oveľa menej vyčerpávajúce ako klasický pôrod.V utorok som "rodila",v sobotu doobeda ma pustili domov-čiže 4 noci.Šla som v ten deň pohodičke pomaličky aj do obchodu.Potom treba veľa odpočívať a hlavne minimálne 4 mesiace necvičiť a nenamáhať si stehy(ozaj tie mi vybrali ďalší pondelok-6.deň),aby sa neurobili zrasty.Držím ti palčeky!Je to fajn vôbec sa neboj!

dm

počas cisarskeho nič, ved si uspatá, ale potom rana bolí, pýtaj si dobré lieky, neprijemné je vyberanie štichov

aljoška

Ja mám za sebou 2 cisárske.Pri 1.porode ma vobec doktorka neupozornila že mám nábeh na cisársky.V noci som dostala bolesti,odviezli ma a na obed sa rozhodli,že mi budú robit cisársky.Ešte som bola na predoperačnom vyš.a potom som šla na zákrok.Robili mi ho v celkovej anestéze,teraz neviem,možno už robia aj v lokálnej.Na druhý porod ma prijali týžden pred termínom s tým,že ma pripravia.To bolo v pondelok,vo štvrtok som mala ist na cisársky.Asi od strachu som do rána dostala bolesti tak ma brali hned ráno ako prvú v poradí.Možno sa za ten čas niečo zmenilo,mne stehy vyberali asi na 10 den a vari na 12 či 13 som išla domov.