Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vsetci chcu byt hned kamarati... co robim zle?

Príspevok v téme: Vsetci chcu byt hned kamarati... co robim zle?
Tarantula

Znie to cudne, ale dost mi to prekaza. Ako mam ludom dat vediet, ze o nich nemam zaujem a zaroven sa k nim nespravat odmerane, ked vlastne nemam dovod? casto sa mi stava, ze ma ludia volaju von, aj ked ma este vobec nepoznaju. Jednoducho povedane, vsetci sa na mna lepia. Napr. idem na nejaku niekolkodnovu akciu, spoznam sa tam s ludmi a vela z nich sa mi ozyva aj potom, pritom ja mam pocit, ze som sa tam s nimi ani poriadne nerozpravala. Ja som taka, ze ludi neodmietam, rozpravam sa z kazdym bez rozdielu, spravam sa ku vsetkym v zasade rovnako milo, ci uz ich mam radsej alebo nie. To nie je pretvarka, jednoducho nevidim dovod, preco by som sa k ludom, ktori mi nie su sympaticki mala spravat inak. Lenze oni si to asi potom inak vylozia. Neviem ako to vysvetlit, aby to nevyznelo sebecky. Stretli ste sa s niecim takym?

lost

v zahranicy je ta "ukecanost" bezna, na slovensku nie, asi preto si domyslaju ze "chces nieco viac" (kamaratstvo atd)

Tarantula

sad2 : drzim ti palce :)

Maji.. urcite ano! daj mi prosim nejaky kontakt/ mail na teba, alebo mi napis a poslem ti viac info, je to dobra vec,chcem aby sa sirila. Stoji to za to. nechce mi skopirovat link.

Maji

Tarantula: ten tabor ma zaujima, je aj pre take ,,slecny,, ktore maju 20 rokov? :D pretoze by som nieco take potrebovala...

sad2

tarantula: ak ti takyto ludia aj casto telefonuju, tak väcsinou sa jedna o extrovertov, ktori sa potrebuju vyrozpravat, ja mam s tymi ake take skusenosti, takyto vyrecni a extrovertni ludia potrebuju mat poblizku niekoho, kto si ich rad vypocuje, resp. kto ich bude pocuvat a tym padom budu v strede pozornosti, ja mam par takychto spoluziacok a prave to vidim na nich, ze ma radi kontaktuju, lebo podvedome vedia, ze pri mne ako introvertovi sa mozu naplno vyrozpravat, len druha strana mince je,ze mna to niekedy dost ubera o energiu a je to strasne vycerpavajuce..
tak prave tu je podstatne vybudovat si urcitu uroven asertivity, ja s tym tiez bojujem..:)

xy:)

ale tak vsetko ide, ked sa chce, mozno to dokonca podat aj zartovnym sposobom, vtedy je to aj stravitelne :D ked si na kazdeho ako med necuduj sa, ze kazdy sa chce kamosit

Tarantula

ale no tak.. ved to predsa nejde :D
a okrem toho, debili to nie su ;) a casto nemam konkretny dovod preco ich odmietnut, lebo ich vobec nepoznam, ale tak poznate ten pocit, ked vam niekto nesadne. Potom nie je o com. Len to sa fakt tazko hovori, mna uzR ten samotny telefonat dokaze dostatocne vydesit, ze ani neviem ako v tej chvili reagovat.

tpch

Tarantula, poradim ti jednu zarucenu metodu, ako sa zbavit otravnych ludi. Hovor im do oci otvorene pravdu. Garantujem uspesnost :-D

Tarantula

Nemyslim. Resp. keby to boli ludia, ktorych mam rada, tak nic nepoviem, ale u mna to je vacsinou prave naopak. Ozyvaju sa mi taki na ktorych nic nevidim ver tomu, ze vtedy uprednostnis aj samotu...

Ano. Prihlasila som sa na „tabor“ pre dospelych, kde som nikoho nepoznala. Neviem kolko mas rokov, ale mladeznicke organizacie sa takymto veciam venuju a su v tom dobri. Kazdy si hned predstavi tabor, ale tak to nie je... prihasis sa, uz nie je cesta spat. Sice ti prepina a trieskas si hlavu o stenu tesne predtym ako to zacne a aj pocas celeho tyzdna, ale to nevadi :D Ja som to brala tak, ze nemam co stratit. Cudzi ludia, v najhorsom ich uz potom nikdy neuvidim. Musela som tam ist velakraaat a stalo ma to vela sklamani, ale stale sa to posuvalo a teraz uz nemam az take problemi s ludmi. Aj ti organizatori s tebou komunikuju uplne inak a ked sa ich zlaknes a neprejavis sa hned su povinni dat ti milion dalsich prilezitosti, co sa ti normalne nestane, a to je neskutocne plus. Vela stresu, ale oproti realnemu zivotu je to ovela rychlejsie. Lebo tam si ku vsetkemu donuteny, musis aj ked nechces.

to je pravda, mam velky problem povedat nie. Ale nesnazim sa vyjst s kazdym, pre mna je to prirodzene. Mozno prave to, ze som taka otvorena vsetkym je problem. Casto su to outsideri a vedia, ze ja ich pochopim, lebo som to sama zazila.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vsetci chcu byt hned kamarati... co robim zle? - Fórum - ZDRAVIE.sk