Práca do USA

lost

agentura si strhava donekonecna z kazdeho platu? alebo fixne napr 5000USD z viac vyplat, aby to nebolo take hrozne?

a toto si nechate ? :)

david23

možno to bola mzda v čistom, ak tam také niečo je, alebo im strhávala agentúra, neviem... ale určite to bolo len 6 a niečo...
Agentúru som ešte nevybral, neviem, podľa čoho sa mám rozhodovať, dnes mám školu, tak sa popýtam ostatných a dám vedieť...

sad2

myslim, ze minimalna hodinova mzda v usa je nieco okolo 7.20 dolara, tak neviem ako mohli mat tvoji kamosi 6.25:)
a z tohto hladiska sa Aljaska oplati, lebo ak vychitis dobru sezonu tak nikde inde ti nebudu davat 16 hodinove smeny, ale zas ci bude dobra sezona to sa nikdy nevie dopredu, ked som ja bol tak bol aj taky mesiac ked sme robili vacsinou max. 4 hodiny denne kvoli nedostatku ryb..
no tak podla mna clovek by si mal plnit sny a nikto by mu v tom nemal obmedzovat, kludne chod aj sam, takuto moznost mas len ked si vysokoskolak, teda ten program work and travel, ja si doteraz pamatam tu uzasnu cestu lietadlom ponad Aljasku, uplna nadhera:) a tiez rozmyslam, ze ci ist este raz na Aljasku alebo skusit nieco ine, takze stale to mam otvorene, a uz si si vybral agenturu?

david23

sad2 na východ som chcel ísť pôvodne aj ja, ale odradilo ma to, že spolužiaci minulé prázdniny nič nezarobili, boli na 2 týždne potom na Floride a ten výlet si ešte museli údajne dotovať zo "slovenských úspor". ale oni len upratovali a mali mzdu tušim 6.25, čo vychádza nejaké 4 eurá, čo je šialene málo, keďže tu na Slovensku zarobím na hodinu viac... Ale chcel by som si splniť svoj americký sen, vidieť Ameriku a trošku ňou pocestovať. Frajerka chce ísť so mnou, ale furt sa jej niečo nepáči, pred 3rokmi som jej kúpil psa, lebo mi s ním stále pílila uši a teraz ho budeme musieť hodiť niekomu na krk, lebo ona bezo mňa 3 mesiace nevydrží, ale čo ten úbohý psík, to už je jej jedno, ach tie ženy:-)už to vidím tal, že nakoniec zostanem doma:-(

sad2

bola to žilinska agentura SPIRIT, ale myslim, ze na toto leto uz uzavreli nabor, ale pre istotu si to checkni..
agentura bola v pohode, platil som az ked som obdrzal pracovnu zmluvu..
co sa tyka ubytovania pariky byvali spolu..
socialne zariadenia boli spolocne, ale nebolo to nic strasne..
co sa tyka angliny to bolo tazsie kedze nas tam bolo 10 slovakov, ale anglinu som si zlepsil ked som potom cestoval po usa..:)

david23

sad: ďakujem za ctené rady:-) a nepamätáš si, cez akú agentúru ste šli, či ste boli s ňou spokojní a aké bolo ubytko? frajerka mi stále mrnčí, že ona potrebuje vlastný záchod a nechce bývať s nikým na izbe len so mnou, ale ked jej vravím, nech zostane doma, tak nechce:-))) čo sa týka angličtiny, tak si sa v nej zlepšil, alebo ani nebolo možne, lebo tam bolo veľa Slovákov, Poliakov...

sad2

robili tam aj dievcata, a v pohode to zvladali, jasne, ze robili lahsiu pracu ako muzi, takze nebolo to nic tazke, ale ani pre chalanov..
a zarobok zavisi od poctu ryb, nikdy s anevie ci bude dobra sezona alebo nie, co sa tyka mojej tak bola taka podpriemerna az priemerna, (bolo vela dni bez prace ale za 3 mesiace to vyslo na nejakych 4000 dolarov) ale pred rokom ludia zarobili na velmi dobrej sezone aj viac nez 7000 dolarov..
a ano ked bolo vela ryb tak sa robili 16 hodinovky, ale kazdy nadcas je plateny 1,5 nasobne, tak to sme sa na to tesili:)
a biometricky pas som nepotreboval

david23

sad2: fíha, ja som tiež rozmýšľal nad aljaškou, ale neviem, či by takú ťažkú prácu zvládla frajerka, či oni robia niečo jednoduchšie? Niekde som čítal, že sa dá za mesiac zarobiť 3000 až 5000 dolárov. Dala sa práca zvládnuť? Vraj sa zvyknú robiť aj 16 hodinovky. Nevieš, či treba mať biometrický pas? lebo niekde píšu, že áno, niekde ho nekonkretizujú.