Kompletná rekonštrukcia bytového jadra

Príspevok v téme: Kompletná rekonštrukcia bytového jadra
sabi222

Chystáme sa kompletne zrekonštruovať bytové jadro,...
Má niekto s tým skúsenosti? aké su aspon priblizné náklady na rekonstrukciu?
Oplatí sa zavolat si nejakú firmu, alebo by sme to mohli zvldánut aj sami?
Kolko dni asi bude trvat takáto rekonštrukcia??

Samozrejme, nechceme žiadne extra luxusné zariadenie, ale ani šmejdy. Také klasické, za normálne ceny.

Dakujem... :)

slnečnicaa

Kamoska si dala prerobit byt firme a spokojna nieje. Firmu jej odporucil znamy, mala dobre recenzie na nete, ale odflakli to. Ja, slepa a neznala vidim, že obkladačky su krivo a vodovahu majstri v ruke nemali:-)
Ja som prerabala sama, priatel sa vyjasil pri buracich pracach, vybavila som povolenie na prerabku na bytovom druzstve, kupila som material, kamosovi architektovi som pretlmocila moje poziadavky, on ich dal na papier, ja som to odobrila:-) Potom som sla kupit material (dlazba, obklady, sprchac atd) a nastupil dalsi kamos, ktory sa doslova hral s tym obkladom aj dlazbou. Kazdy, kto videl moju kupelku, chvalil majstra, co mi ju robil. Vrazila som do toho dost prachov, takze som to chcela mat stopercentne, co aj mam. Predsa len, lepsie sa komunikuje s niekym znamym, co sa tyka predstav, nez s nejakym robotnikom, ktory vidi len biznis

lost

nj, ak treba pri nich stat, tak je to tke onicom.. je malo firiem, ktore su spolahlive ..
ja by som to asi riesil nejakou extra dodatkom k zmluve, ze ak to pokazia, tak to cele prerobia znovu :D
lebo nenavidim odflaknutu pracu.. nie je nic horsie, ako odflaknuta praca :)

mate59

lost - u nás sú firmy, ktoré sa špecializujú na prerábku jadier.Málokto je tak zručný,že si to vie prerobiť sám,to nie je len vybúranie, odvoz staveb. sute,vymurovanie,rozvod elektriny,rozvod vody a odpad,obklady a podobne,tvoj oco je veľmi šikovný a zručný, ak to zvládol sám.
Je na to treba nejaké povolenie neviem či stavebné alebo nejaké ohlásenie, tá firma to urobí na kľúč,po prerábke el. treba znovu urobiť revíziu.Ak toto nie je, je to bez ohlásenia, čiže na čierno, v budúcnosti by mohli byt problémy.
Napr. my sme si chceli zasklieť logiu,nakoniec to musela spraviť firma,lebo sa ny byt. družstve vyžadovalo ohlásenie bolo treba mať k tomu atest kvôli hasičom,a firma to spravila pekne.Myslím, ak si človek pri remeselníkoch stojí, tak spravia dobre prácu.A cena je ešte stále od 100 000 kč,leták nám visí pri schránkach.

lost

Ale budis, tiez odporucam firmu :)
Myslim ze mate pravdu..

PS (inzerat) : hldam 5 zrucnych majstrov, prax v rekonstruckii bytov extramna vyhoda. (koniec inzeratu)

lost

Byt - komplet sa da prerobit aj za 1 tyzden, ak to clovek vie a neflaka sa ;)
cize chvalit firmu, ktorej to trva 1 mesiac, tak zbohom :D
za taky cas by sa byt dal postavit z prachu..
(ak to nebola jedno, ci dvojosobova firma..a pokial nie je byt 4izbovy a 120m2)

Paprča

my sme si nakúpili materiál povedali sme čo a ako chceme a firma nám to urobila za necelý mesiac a to sme prerábali komplet bytové jadro a kompletne celý byt. Takže je blbosť urobiť si niečo sám, nehovorím však o zručných ale to je aj tak zbytočné.
Známy prerabajú byt takmer samy ale nie a nie sa nasťahovať lebo im to trva už takmer rok a nič sa v tom byte nedeje. Takže jednoznačne firmu.

lost

mate59

blbost!!! mas firmu snad na reko jadier? :P

moji rodicia, resp otec to zvladol sam!

preto neivem naklady, ale viem toto:

Co si spravis sam - to bude pekne a bude to fungovat

Za co si zaplatis balik prachov - nebude fungovat, lebo to odflakne niekto.

~~~~~~~~
podla mna zalezi od pouziteho materialu a rozlohy jadra.
da sa kupit kachlicka za 2eura, aj za 20eur. vana za par supov, aj jacuzzi za tisice..
pozor - kazdy blocik si ulozte do sejfu, pretoze mne hadica sprchova z baumaxu praskla 2x po sebe, cca 6 mesiacov po kupe.. (pouzivana len 1 clovekom, cize rodina by to znicila za 2 mesiace)

dalej pozor na ceny v SKK - bohuzial nam banky prinasaju inflacie, cize teraz to bude viac, no moj odhad je 3-5tisic eur, velmi pekne by to mohlo vyzerat.

lenze sami to nezvladnete v pripade, ak ste nikdy nevideli ako sa miesa malta.. :/ potom ma mate59 pravdu..

slnečnicaa

Mne prerábal jadro kamarát, účtoval si bežnú cenu, ktorú berie aj od cudzích. Materiál+nábytok+robota=150 000sk (je tam však zarátaný obklad do kuchyne a kuchynská linka robená na mieru, po zľave, od ďalšieho kamaráta)

mate59

sami to nezvládnete,lepšie je firma, ale taká, kt. má dobré referencie,najlepšie od niehoko, komu už prestavbu robili.Dôležité je,aby oni vybavili stavebné povolenie na byt. družstve,likvidáciu staveb. sute a iné veci.V ČR stojí komplet. prestavba vymurovkou Ytong a štandartom zariadenia od 100 000 Kč.Firma to stihne za 7 dní.