Sme tu len jeden krat

Príspevok v téme: Sme tu len jeden krat
budeakonebol

ahojte chcela by som sa len vykecat...co ma tazi a dusi...ide mi hlava prasknut pretoze ked sa zamyslim nad tym ze raz pride cas ked zomriem,neviem si to vobec predtavit...je to taky zvlastny pocit,ako nahle na to myslim mam v sebe taky zvlastny pocit ze tomu nemozem uverit...zamyslali ste sa niekedy nad tym ze raz ten koniec pride? nepomaha vam to nejako v depresiach?

ele

podla mna zomieranie je strasne sklucujuci zazitok za kazdych okolnosti, pokial neslapes na morfiu alebo inych drogach...

chladomor

Smrť nie je nič hrozné, ak jej samozrejme nepredchádzali nepríjemné veci. Zaujímavé je, že pri umieraní človek nemá pocit, že sa niečo deje s ním, ale zdá sa mu, ako by celý svet naokolo stmavol a začal miznúť. Trvá to len chvíľku, ale je dosť zaujímavý pocit.

Nie neberiem drogy, to si len tak domýšľam. Vlastne som si to nevymyslel, ono sa mi raz snívalo, že zomieram a prebiehalo to presne takto. Naozaj nič nepríjemné :-)

Meretseger

Premýšľanie nad koncom mi v depresiách veľmi pomáha: zmierňujú sa. Rovnako ako Jane sa na smrť teším. Pravdepodobne nastane mojou vlastnou rukou... možno... neviem. To sa vedieť nedá.
Som ateistka a svojho času ma jeden bigotný psychopat kŕmil informáciami, čo je po smrti, a ako ľudia v okamihoch blízkych smrti vidia Ježiša, etc. Sama mám za sebou jeden zážitok, že ma hlas "vyťahoval" z bezvedomia, takmer kómy a smrti, myslí si však, že to má racionálne vysvetlenie - som holt vedecky založený človek. Po smrti? Nič. Ľudské telo je stroj. Keď prestane fungovať hlavná riadiaca jednotka, stroj sa vypne a ďalej nič, toť môj názor:)

budeakonebol

dakujem vam za vase skusenosti a pociti...velmi ste ma potesili...mate naozaj zaujimave nazory...ja tiez verim ze po smrti bude nieco dalej ale niekedy ma prenasleduje taky uskostny stav ze nic nestihnem a ze zivot je predsa len kratky...tak sa majte pekne

umieranie

tak to mas veru smutny zivot. ak chces dokaz, je ich vsade ako na-sranych, nuz ale tu na fore sa nevalaju. treba studovat trocha narocnejsiu literaturu ako su vysplechy unudenych ludi na internete.