Prečo človek musí žiť???

Príspevok v téme: Prečo človek musí žiť???
4leafclover

Prečo človek musí žiť??? A keď chce zomrieť, tak sa ho snažia oživiť a nakoniec ak sa ho podarí zachrániť tak ho ešte pošlú k psychiatrovi. Nevidím dôvodom prečo by som tu ešte mala byť.(Nemalo by to byť moje rozhodnutie, či ešte chcem byť na tomto svete; medzi ľuďmi, ktorí ma sklamali, ktorých som sklamala ja.)

beskyd

jedzte, pite, sulozte a mnozte sa. a moc o zivote nerozmyslajte. clovek nebol stvoreny na to aby o zivote premyslal.. sami vidite ze ak zacne tak je pruser.

chladomor

Kašli na to, či niečo musíš alebo nemusíš. Predstav si samú seba ako nezaiteresovaného pozorovateľa života. Ničím sa netráp, len sa potichu zabávaj na osudoch iných ľudí. Prípadne začni pestovať nejakú rastlinu a sleduj ako rastie a ako sa mení. Keď ťa prestane baviť zasaď novú rastlinu. Sleduj každodenné detaily hmotného sveta. V obyčajnej miestnosti sú milióny vecí na skúmanie, len ich treba vidieť. Sleduj západ slnka, hviezdy, mesiac, mliečnu dráhu. V meste zase smeti a rastliny ktoré sa vedia usadiť aj v škárach bodov.
Ak ťa nebaví žiť, tak neži. Len pozoruj. Svet nie je ani zlý ani dobrý, je proste rozmanitý a keď sa naučíš užívať si jeho rozmanitosť, zistíš, že jeden ľudský život ti bude málo.

Meretseger

lost: :D:D Ou jé :D
Tak ja razím názor v štýle "nikto sa ma nepýtal, či sa chcem narodiť, tak mi nehovorte, kedy mám zomrieť!", čo je však dosť blbý názor, to si uvedomujem.
Každému však o niečo ide a všetkým je jedno, či tu chceš byť alebo nie, oni proste chcú, nech im nespôsobíš hlbokú stratu a ujmu do konca života a blah, blah, blah... Už ma unavovalo žiť akoby na príkaz a párkrát som to vzala do vlastných rúk (akurát nevyšlo).
Aj tak je to na každom. Keď sa človek chce fakt zabiť, tak mu v tom nikto nezabráni, ide len o to rozhodnutie... Či je srab a zabije sa, alebo bojuje ďalej... Pretože sorry, ale za tých cca 8 rokov, čo sa túžim/pokúšam zabiť, som dospela presne k tomuto, že zabiť sa je fakt zbabelosť.
A nemalo by to byť tvoje rozhodnutie, či tu ešte chceš byť? A čie, prosím ťa?

estettik

a to si ako predstavujes? ze si sem prides a odides kedy ty chces? jednoducho si to tu musis vyzrat az do dna. ako my vsetci ostatni. zivot nie je prechadzka ruzovym sadom. je sakra tazky. ale o to tu ide. aby sme odtialto odisli so skusenostami.