Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadvlada rodicov!

Príspevok v téme: Nadvlada rodicov!
JaaaaJ

Ahoj,
mam 24 rokov, pracujem, studujem za co si platim sam a co najviac sa snazim doma byt napomocny. Rovnako mam priatelku ktora ma 24 rokov sme spolu uz rok a akosi zacinam pocitovat cim dalej tym viac, ze moji rodicia maju ocividne problem no ja netusim v com? Zacinaju sa ku mne spravat horsie ako ked som mal 15 kedy som si robil co som chcel a teraz normalne kontrola... je mozne ze si na to zvykli lebo ked sa spytaju otazky typu kedy? s kym? ako? tak im zdvorilo odpoviem ale nieje normalne ze ja som na rande a mama o pol noci vola ze kedy dojdem??? alebo kazdorocny problem s nazvom dovolenka!!! Pri kazdej veceri, obede dostavam nonstop story aby sme s priatelkou sli s nimi na dovcu... snazim sa im to vysvetlit slusne ze nie nechcem... nepochopia ... vravim na rovinu... nie chcem si aj od vas oddychnut... nepochopia a stale presviedcaju a robia natlak a prestava ma to bavit. Snazia sa mi menit zivot podla ich predstav... citim ze im ani priatelka moja nevyhovuje pritom snou nemaju ziaden probleeeem. Peniaze nerozhadzujem, setrim si, skolne si platim, ja neviem co este po mne chcu... oni by boli azda najstastnejsi keby sedim doma,,, maminka ma moze vykrmovat,,, potom by som mal porobit vsetko okolo domu a zasa snimi skvasit pred telkou...
LUDIA fakt mam mojich rodicov rad... ale neviem ako im dat najavo ze uz chcem troska zit s mierou vlastnej zodpovednosti atd. Nechcem sa s nimi pohadat lebo inak im to podat neviem. To potom vedie iba k tyzdennej ignoracii :(
Citim sa trapne ale stve ma to ze v zivote sa viem popasovat so vsetkym no moji rodicia su velky problem.

Magy

Jaaaaj - rady od Astor alebo ja40 maju hlavu a patu, ja len dodam - mozno si jedinacik, vsak? Tvoji rodicia starnu a citia, ze im coskoro uletis z hniezda a brania sa tomu, maju strach ze ostanu sami. Paradoxne tento strach u nich vyvolava reakcie a spravanie, ktore ti ide na nervy a len urychli to, coho sa boja.
Je to ako so ziarlivostou, ked sa partner boji, ze pride o partnerku a zenie to do takych extremov, az jeho extremna ziarlivost rozbije cely vztah.
Napada ma este jedna mozna alternativa ich spravania. Ze ide o zamerne prehananu starostlivost, resp. otravovanie so snahou cim skor ta dostat z domu, dat ti najavo, ze uz mas na to vek, aby si sa osamostatnil. Alebo este jedna podalternativa k tomu, ze oni by uz mali radi od teba pokoj, uzivali si starobu, resp. jeden druheho bez toho, aby im tam vecne zavadzal dospely syn.
Nech je to ako chce, to jedine co musis spravit - cim skor vyletiet z toho hniezda a osamostatnit sa.

ja40

Ja viem,ze osamostatnit sa od rodicov stoji nemale peniaze,ale je to to najlepsie riesenie. Ja som mala 18r.ked som od nich odisla a urobila by som to zase. Moj priatel ma najsamsuper rodicov,ale tiez sa osamostatnil ako 20rocny. Vztahy su takto lepsie a aj rodicia vas budu brat inac,tak vaznejsie a zodpovednejsie. Treba si jednoducho urobit po svojom,riadit si svoj zivot a nenechat si ho riadit inymi ludmi i ked su to nasi rodicia. Tak odo mna tolko :-)
Ja len ze vzdy mame na vyber-nas zivot sa potom odvija od nasich rozhodnuti.

Astor

tak v tomto pripade nepomoze asi nic len sa odstahovat... aj ja mam taky problem, na vlastny byt vsak zatial nemam financie :(
ale najviac ma vie nastavat ta ich oblubena fraza: ,,ked budes mat aj neviemkolko rokov vzdy budes nase dieta a budeme sa o teba starat!" tak to mi je koniec... tak ale vzdy lepsie ako mat krkacvcich rodicov alebo ziadnych :)

sasanka111

toto doverne poznam ale ja som to vyriesila pred rokom radikalne: jednoducho som sa odstahovala na podnajom. tiez studujem na vs, ale popritom brigadujem a snazim a byt na nich financne nezavisla. vsetko si robim sama,ziadne ze pranie nosit domov mame ako to robi moja spolubyvajuca. najskor bola vojna, ale teraz si zvykli a uz su radi ked pridem.

ninuška

ajáááj.. mna kontrolujú stále a mám podstatne viac ako ty...a ono mám aj ja ten problém, že si potrebujem od nich oddýchnuť. strašne by som chcela, aby odišli aspon na týždeň na dovolenku a ja som ostala sama doma...a robila si čo chcem, bola cez víkend celý deň v pyžame, objednala si jedlo, zavolala priateľa..ale nie, oni sú doma stále a stále...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadvlada rodicov! - Fórum - ZDRAVIE.sk