prvý let - rady a pokyny

no a čo

tak som to celé zvládla :)
nebolo to všetko až tak prísne, ako som myslela..
ale keby neviem jazyky, tak asi velmi dobre nepochodím :))

mate59

obyčajne až zhasne signalizácia bezpeč. pásov, možeš ho zapnút,ale pri štarte nie,vraj to može rušit let. prístroje.Vnútro si vyfot pred štartom,alebo ta sused vyfotí aby si mala foto z lietadla.:D

mate59

pri štarte a pristávaní vypnút,to ale oni hlásia nemecky a anglicky, počas letu možeš napr. počúvat mp3,sluchadla si nekupuj, oni ich tam ponúkajú.

mate59

55x40x20 to je maximálny rozmer príručnej batožiny,do toho sa musíš zmestit, váha myslím 5-7 kg, ale to nevážia, len velkú.
Vchodov je tam viac,ale všetky vedú k odbaveniu, budovy sú dve,ty ideš do tej, kde je nakreslené lietadlo ako vzlieta, prídeš do tej, kde je nakreslené, ako sadá.
Všetko je to tam polopate a je tam vela obchodíkov,ale nakupuj až v zone duty free, tam je to lacnejšie, bez daní,ale tovar je luxusný.Ak by sa ti nepáčilo miesto,ked nastupi posledný cestujúci a bude volné miesto na exitoch,neviem, či letíš charterom alebo pravidelnou linkou,ale možeš si presadnúť.Nezabudni si vziat pri nástupe nejaké ženské časopisy,môžeš kolko chceš,platit možeš všade kartou po letisku.Žehličku si daj do velkej, neviem,aby ti ju nevzali, lebo najprv odovzdáš kufor a potom ak máš v príručnej napr.prej, tak nemáš možnost si ho preložit a oni to jednoducho zoberú a šlus.

no a čo

tá príručná batožina sa myslí vlastne kabelka? či niečo menšie a môže byť aj kabelka? mám strašný chaos z toho celého..