Namotaná na psychológa

Príspevok v téme: Namotaná na psychológa
Meretseger

Ad 1: Volá sa Stano, nech nemusím stále vypisovať to príšerne dlhé slovo psychológ :D
Ad 2: Bol mi nehorázne sympatický hneď, ako som ho zbadala: 29-ročný, milý, sexy a tak, niet divu. Takmer okamžite som si začala nahovárať, že som sa doňho zabuchla, ale vtedy to tak zrejme nebolo... Až postupom času. A teraz, po pol druha roku, si uvedomujem, že som sa doňho totálne zamilovala a netuším, čo s tým.
Povedala som mu to, riešili sme to, o tom terapia je, ale závislosti od Stana ma nezbaví ani Stano.
Má priateľku, na ktorú žiarlim a fakt ju neznášam, v duchu jej želám rozličné príšerné veci, a keby som potajomky myslela len na to... Fantazírujem o - ehm, o všeličom, "čo by tak mohlo byť, keby..."
Je mi jasné, že som si ho nekriticky idealizovala - a občas ho hlboko znenávidím, tak to už u mňa chodí - a tiež predpokladám, že toto musí zažívať aj pri iných klientkách, museli by byť frigidné, ak by sa im nepáčil :D Ako odborník sa s tým vie vysporiadať. Ale čo ja, safra? Však tam chodím preto, že som emočne nestabilná, priam rozflákaná, a teraz ešte aj toto.
Na terapiu mám chodiť kvôli sebe, nie kvôli tomu, aby som očumovala Stana. Trápi ma to, najradšej by som sa už na nikoho nenamotávala (vzťah už nechcem, to je definitívne rozhodnutie), ale to si nerozkážem, že jo.
Tak neviem. Dať si s terapiu na chvíľu pauzu? Alebo by to nepomohlo a keď sa vrátim, tak budem zažívať stále to isté? Alebo to jednoducho nejak prísne racionálne potlačiť, skrátka si vsugerovať "nie, Meretseger, toto nemôžeš, tak sadni a poslúchaj"? (Som schopná vsugerovať si absolútne všeličo.)
Stále naňho myslím, snažím sa ho zvádzať, milujem, keď sa ma dotkne, milujem jeho hlas, výzor, vystupovanie, proste mi z neho úplne hrabe. A v tomto smere mi terapia skôr škodí. What can I do?

tpch1

Meretseger, tpch je len jedna, problem je v tom, ze admin si zaregistroval moj povodny nick a dal mi ban za moju otvorenost. Preco, to sa jeho opytaj :-D

Meretseger

Vážim si to, tpch1 (koľko tpch tu je?! 0_o), pretože teba pokladám tiež za inteligentnú a páčia sa mi tvoje názory i reakcie. Tvoja otvorenosť je úžasná, hoci to mnohí neznesú:)
Vďaka.

tpch1

Meretseger, v tebe tusim zdrave jadierko a si inteligentna. A chces so sebou nieco robit. Je jasne, ze musis pocas tej cesty padnut aj na drzku, ale bez toho sa to neda. Fandim ti.

Meretseger

Tak sa mi tu zišla hŕba protichodných názorov, a teraz si, Meretseger, vyber:) Nad príspevkom piii-nsa sa musím smiať. Opovážte sa ma ľutovať! (Seba)ľútosť je hnus, na to som už došla.
sway.: Isteže do takých stavov upadám, a to každú chvíľu. Tak jo, bola som poslaná do liečebne a odmietla som s tým, že to nie je pre mňa! Vystačím si s pár liekmi, terapiou a akurát tak potrebujem byť zavretá niekde, kde by ma akože uvádzali do poriadku. Je mi úplne jasné, že Stano za mňa žiaden zázrak nespraví a všetko je to (v)o mne. Nebyť terapie, tak sa už asi zabijem, ale k rozhodnutiu, že je to blbosť a chcem bojovať, som dospela sama, vybojovala som si vo vnútri slušný boj. Takže asi toľko k mojej snahe (okej, to malo byť adresované skôr niekomu inému).
Maoam, ďakujem moc :-*
piktogram: Hezky :D Freddy Krueger, OMG :D Jasne, už teraz, po poldruha roku mám predlaktia celé zjazvené a bude ma to mrzieť, ja viem. Ale naučila som sa takto fungovať a zatiaľ som sa to neodnaučila.
J111: Okej, prepáč.
tpch1: Áno, je to uňho doma, nemá oficiálne priestory. Nie som jediný klient, ktorý k nemu chodí. Má na to vyčlenenú miestnosť a keď tam prebieha terapia, ani jeho priateľka nie je doma (teraz neviem, či je to dobre alebo zle). Ďalším priestorom by mohla byť jedna zo škôl, na ktorých robí, ale nedá sa to zosúladiť kvôli môjmu rozvrhu.
Nie je to ideálne, iste, ale nepripadá mi to ani na hranici etiky, ako vravíš :-/
A ináč vďaka, si tuším jedna z mála, čo mi tu nehovorí, aká som psychicky narušená:)

AdamKrt

Meretseger Dnes 13:38 - nie, to je urobit capa zahradnikom. Ak by si bola zavisla na drogach, tiez sa ich nezbavis, ked ich budes uzivat a nahovarat si, ze ta zavislost prejde a vyriesi sa to same, vsak naco od toho utekat, ze ?

tpch1

Vy ste sa tu vsetci zblaznili? Ja teda hraniciarov rada nemam, ale Meretseger je prva z nich (z tych, co som zazila), co sa fakt snazi so sebou nieco robit.
A ze sa zamilovala do psychologa? Je to beznejsi jav, ako si mysli laicka verejnost. Nestava sa to len hraniciarom a psycholog by mal vediet tento fakt spracovat. Tzv. prenos a presmerovanie citov na psychologa je normalna sucast terapie, nerobte z toho dramu. Radsej si nieco zakladne nastudujte.
Mne sa nepozdava skor fakt, ze terapia prebieha u toho psychologa doma (ak si dobre pamatam)-to smrdi. Nie je to OK, hlavne v pripade zamilovanej pacientky. Psycholog je mlade ucho, moze byt neviem ako sikovny, ale v 29 rokoch jednoducho nema skusenosti. Bud situaciu zlahcuje, alebo ju vyuziva a posuva na hranu etiky.
Ale navazat sa do Meretseger kvoli citom nic neriesi. Na to ma profesionala, aby to zvladol.

piktogram

Meret: poslednu vec, ktoru ti poviem. a ver mi, ja tiez mam za sebou veci, kt. clovek len tak niekomu nepraje. ale: uz je to prec. najvacsi dar, ktory sme od zivota dostali, je moznost vyberu. mozem si vybrat ako svoj dalsi zivot prezijem. bud sa necham zrazit vsetkym zlym na kolena, alebo sa nad to povznesiem a postaram sa, aby bol moj zivot uz dobry. a zariadim si veci tak, aby som sa uz netrapila. nikto nevravi, ze je to lahke. a nikto nevravi, ze demoni minulosti sa obcas neobjavia. objavia. ale ked sa rozhodnes pre ten dobry zivot a dobru buducnost, uz nebudu mat na teba dosah, bude to len smutna spomienka, kt. neboli. je to tvoja volba.

nemozes zit v dvoch miestach naraz.. nemozes zit v minulosti a pritomnosti zaroven. ale na to casom prides aj sama.

p.s. vymen psychologa. to je teraz najrozumnejsia vec, kt. ty sama pre seba mozes urobit.

piii-ns

Meretseger nepotrebuje ziadnu pomoc. jej uplne staci ked ju budete lutovat a povazovat ju za stredobod pozornosti. chudacik meretseger, aj oficialnu diagnozu ma, aj psychosov navstevuje a stale jej nie je lepsie.. POLUTUJTE JU. dnes uz nejaky nazov diagnozy vymyslia kazdemu. hlavne ze bude biznis, "terapie" a psycho lieciky ktorych "liecivost" sice preukazana nie je ale to predsa ziskom nevadi.. DIAGNOZU DO KAZDEJ RODINY. ste smutny? JASNA DUSEVNA CHOROBA. MANIODEPRESIA. mate niekedy nesuvisle ci iracionalne myslienky? jasna SCHIZOFRENIA. mate nestastny zivot? BLIZSIE NEIDENTIFIKOVATELNA DUSEVNA PORUCHA... cela psychologia a psychiatria je skor na smiech, ale pretvarovania sa za vedu jej celkom ide, to treba uznat

piktogram

slecna, to, ze si sa na niekoho namotala, nie je problem. stava sa to denne :) ak vies, ako mas racionalne uvazovat, tak zadaj mozgu ulohu: vypracuj analyzu, aka je perspektiva mojho "poblaznenia".. mozog vypluje: 0.. a co? takisto sa stava denne, to nie je tragedia. zameraj sa na nieco ine. trebars na toho psa.:)

btw. naco sa rezes? takto budes vyzerat len ako freddy kruger v zenskom vydani.. medzi nami.. nic moc typek :)
ale ak to robis za ucelom, ze meteorologom neveris a na starobu chces citit vsetky zmeny pocasia s tyzdnovym predstihom :) to docela chapem.:) vtip.