Namotaná na psychológa

Príspevok v téme: Namotaná na psychológa
Meretseger

Ad 1: Volá sa Stano, nech nemusím stále vypisovať to príšerne dlhé slovo psychológ :D
Ad 2: Bol mi nehorázne sympatický hneď, ako som ho zbadala: 29-ročný, milý, sexy a tak, niet divu. Takmer okamžite som si začala nahovárať, že som sa doňho zabuchla, ale vtedy to tak zrejme nebolo... Až postupom času. A teraz, po pol druha roku, si uvedomujem, že som sa doňho totálne zamilovala a netuším, čo s tým.
Povedala som mu to, riešili sme to, o tom terapia je, ale závislosti od Stana ma nezbaví ani Stano.
Má priateľku, na ktorú žiarlim a fakt ju neznášam, v duchu jej želám rozličné príšerné veci, a keby som potajomky myslela len na to... Fantazírujem o - ehm, o všeličom, "čo by tak mohlo byť, keby..."
Je mi jasné, že som si ho nekriticky idealizovala - a občas ho hlboko znenávidím, tak to už u mňa chodí - a tiež predpokladám, že toto musí zažívať aj pri iných klientkách, museli by byť frigidné, ak by sa im nepáčil :D Ako odborník sa s tým vie vysporiadať. Ale čo ja, safra? Však tam chodím preto, že som emočne nestabilná, priam rozflákaná, a teraz ešte aj toto.
Na terapiu mám chodiť kvôli sebe, nie kvôli tomu, aby som očumovala Stana. Trápi ma to, najradšej by som sa už na nikoho nenamotávala (vzťah už nechcem, to je definitívne rozhodnutie), ale to si nerozkážem, že jo.
Tak neviem. Dať si s terapiu na chvíľu pauzu? Alebo by to nepomohlo a keď sa vrátim, tak budem zažívať stále to isté? Alebo to jednoducho nejak prísne racionálne potlačiť, skrátka si vsugerovať "nie, Meretseger, toto nemôžeš, tak sadni a poslúchaj"? (Som schopná vsugerovať si absolútne všeličo.)
Stále naňho myslím, snažím sa ho zvádzať, milujem, keď sa ma dotkne, milujem jeho hlas, výzor, vystupovanie, proste mi z neho úplne hrabe. A v tomto smere mi terapia skôr škodí. What can I do?

Magy

Meretseger - vdaka za tvoju poslednu spravu. V nej si definovala uplne jasne svoj problem jedinym slovom. SNAHA. A tu nemas. A pokial sa nebudes snazit ty sama zo vsetkych sil, nepomozu ti najlepsi psychologovia ani psychiatri na svete.

piktogram

hehe, tak toto je dobre :)) chciet od cloveka s psychickymi problemami, aby racionalne uvazoval:D muhahaha. nie je prave psychicky problem o tom, ze nie som schopny racionalne vidiet/uvazovat?? :)

poucte ma. je vas tu "pseudopsychologov" dost ako vidim. bez urazky, to nie je umysel.

mimochodom, vedeli ste o tom, ze v psychologii definicia pre pojem Normalny clovek neexistuje?! tak potom ako viete, ze ma niekto psych. problem?! :)

prestante sa vyzivat v dolezitozlozito znejucich slovickach a zacnite zit. zivot je prilis kratky na to, aby ste ho premrhali pcovinami.

slecna, ak potrebujes neustalu pozornost.. kup si psa. nesrandujem. pre neho budes cely vesmir.

Meretseger

dobrarada: Vďaka, už sa mi dostalo na ňu odporučenie, tuším by to stálo za to.
kamilkaa: K psychiatrovi chodím takmer súbežne od začiatku terapie. Xanaxy? To snáď nie... Tie neberiem.
sway.: Viem, že je to jeho práca, zas toľko racionality mám, ale... no fakt, namotám sa na každého, kto mi dopraje trochu pozornosti? Hm. Aha. Asi hej. Uvedomujem si, že zvládať BAP dokážem, cukrovku by som zvládala tiež, keby som mala trochu vôle, ale HPO nezvládam. To chce snahu. Ďakujem, sway., tvoju radu si budem čítať do zblbnutia:)

sway.

Meretseger ved si uvedom,ze mas hranicnu poruchu osobnosti.Ty sa namotas na kazdeho,kto ti dopraje trochu pozornosti,po ktorej tak tuzis.Nauc sa neputat na seba pozornost negativnym smerom a vsetko bude ok.Hadam nechces byt takato cely zivot.Si to racionalne zhodnot a nauc sa ignorovat svoje pocity..Snad ta terapeut navedie,ked si to nevies sama odkontrolovat a privadzas sa do sialenstva.Nepodliehaj iluzii,ze mu na tebe nejako extra zalezi..Je to jeho praca byt k tebe mily.

kamilkaa

to co tu vsetko o sebe pises,podla mna potrebujes uz psychiatra anie psychologa, ty si uz prilis daleko z dosahu pomoci psychologa.

dobrarada

Meretseger, jediny clovek ktoreho poznam a myslim si o nom ze by bol schopny ti pomoct je albertova. ale nie som si ista ci by ta zobrala. ona je zena, je starsia a ma svoje originalne metody, ktore naozaj zaberaju. dopredu upozornujem, ze ona sa s nikym nehra, ziadne ofukovacky a vrely pristup atd. aspon teda ako psycholog nie. alebo mozno na kazdeho ma inu taktiku, to neviem. mna nastartovala uplne neuveritelne, ze by som to nikdy nebola cakala. ja som po nej uz nepotrebovala ziadneho psychologa. ale ona je sukromna a nerobi cez poistovnu, takze by si musela cvakat. len fakt neviem ci este berie na psychoterapiu, musela by si si to zistit. este tak pred dvomi rokmi sa dalo, teraz sa uz asi chysta do dochodku.

Meretseger

AdamKrt: Nie je zbabelé zdrhnúť namiesto toho, aby som to vyriešila? A keď sa namotám na iného nesprávneho človeka, tak mám zdrhnúť tiež?
Laurina: Nie cez poisťovňu. Spočiatku som k nemu chodila ako k školskému psychológovi, tak to mala na starosti škola, teraz je to jednoducho symbolická platba, zrejme si to teda môže dovoliť.
wreck: Nepomáha. Ehm, popravde... režem sa kvôli tomu ešte viac. Režem sa najmä po terapii.
Dobre, viem, je to šialené, ale práve preto to chcem nejako vyriešiť!
Magy: Áno, práveže si vedome vsugerúvam zlé veci a nemám žiadny iný uhol pohľadu - ten pozitívny. Tak ho hľadám, lebo týmto sa akurát tak likvidujem.
Tak počkať, ako si došiel na to, že mi záleží viac na mienke iných a ich reakciách? Zvysoka kašlem na to, čo si o mne druhí myslia. Jedine ak by si mal na mysli Stana... Tak to potom hej. Na jeho mienke mi záleží. Priznávam.
Magy, ja nechcem, aby sa jej vzdal. Nechcem s ním v skutočnosti mať vôbec nič, hoci o tom fantazírujem. Chcem sa... odmotať. Ak je také niečo vôbec možné... čo asi nie, ako to tu tak čítam.
A že som troska schopná najhoršej nenávisti? Hm :) Som.
Som schopná vsugerovať si všeličo, ale nie prijať to. Takže hoci si o sebe môžem myslieť, že som úžasná, neprijmem to - na rozdiel od tých negatívnych vecí, akú si mi práve napísal i ty. A keďže ma to postupne dovádzalo k čoraz väčšej sebalikvidácii, rozhodla som sa ísť na terapiu. Takže tak.

Magy

sasanka111 - asi preto, ze som si presiel niecim podobnym, ale v pozicii toho Stana. Ked sa "klientka" namotala na mna, okamzite som zrusil sedenia a poslal ju za inym. Najprv bolo peklo, ale potom sa prisla ospravedlnit. Dnes mi dakuje a tvrdi, ze to bolo to najlepsie, co som pre nu spravil. Je uz v pohode, ma rodinu, deti, obcas si piseme. Co moze byt viac?
Preto viem, ze pokial Stano nezrusi terapiu s Meretseger, bude to len zhorsovat jej stavy a taka terapia nikam nepovedie. On sa nevzda svojej partnerky kvoli nejakej troske, ktora je schopna najhorsej nenavisti. Sorry Meretseger ze to pisem tak surovo, ale pravda je niekedy najlepsi liek.