epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
radoslav

Lekárka diagnostikovala na základe vyšetrenia na EEG synovi riziko vzniku epileptických záchvatou, zatiaľ našťastie nemal žiadny záchvat, existuje nejaký prírodný doplnok stravy na odvrátenie tohto stavu? Jednoducho je to pre nás s manželkou šok a nevieme okrem liekov čo ďalej, vie te niekto niečo bližšie o tejto chorobe okrem toho čp je v manuáloch zdravotníctva? Môžte nám poradiť prosím Vás.Ďakujem

marco

Mne vyvoval prvy zachvat film. Takze teraz ziadne drogy /alkohol, cigarety, a ine., kavu a cokoladu to nie je dokazane ze ma nejaky vplyv na zachvaty./ Dobre obrazovky na PC TV /100 - 85Hz/ Pravidelny rezim spania a uz 2 roky ziadnen zachvat. Dufam uz len ze budem brat menej liekov. Da sa s tym zit, neumiera sa na to.

renata111

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, či ste mali záchvat aj počas chrípky, teda počas vysokých teplôt? Vďaka za odpoveď......

andula

Milý Majo, nemusíš sa báť. Práve preto, že abstinuješ, mohol by si dostať záchvat. Poznám človeka, ktorý je silný alkoholik. Jeho organizmus je vlastne na alkohol naučený. A práve, keď si nedá alkohol, dostane záchvat. Ten liek máš preventívne práve preto, že abstinuješ. Keby si dostal záchvat, tvoj mozog si to zapamätá a záchvaty by si mohol dostávať častejšie. Verím, že sa z toho dostaneš. Tie lieky možno nebudeš užívať dlho. Ale sám si ich nesmieš vysadiť. Je to návykový liek. Práve náhle vysadenie by Ti mohlo vyvolať záchvat. Doktor Ti postupne bude po čase znižovať dávky. Držím palce. Andula

majo19861

som abstynujuci markoman a lekar mi na ukludnenie predpisal liek Dépakine.Chrono,,,,ale podla toho co citam vsade na internete liek je urceny pre ludi trpiacich epilepsiou.....viete mi poradit ci liek mam alebo nemam uzivat aby mi nahodou neublizil????a je to vobec normalne aby mi predpisal takito liek

RNG

Na temu epilepsie som uz pisal.
Kedze je obvykle sposobena mechanickym ci mikrobialnym poskodenim mozgu, latky na hojenie mozgu pomahaju.Od rybacieho oleja az po nootropics, v predoslych temach.

mmmmmm

ja nemavam klasicke epi zachvaty.. len raz som odpadla a ked mi robili EEG, zistili mi nejake epilepticke prejavy na mozgu. Lieky som brala asi rok. Teraz uz asi 4rok neberiem nic. Necitim sa zle, len viem, ze ked ponocujem na druhy den je mi hrozne, preto sa tomu radsej vyhybam aby som si nejaky zachvat nevyvolala. Ten pravidelny rezim je pri epi velmi dolezity. Treba prisne dodrziavat, aby v noci syn spal..a ked zvykne dlhe hodiny sediet pri pocitaci tiez to moze nieco vyvolat..vsetko s mierou...16 rokov je burlivy vek, ale treba ho usmernit, aby aj jemu na tom zalezalo a nevykaslal sa na to.

jullly

Hlavné je spať pravidelne, najlepšie vždy v rovnakom čase. Cez deň zabudnúť na popoludňajšie zdriemnutie! Žiadny alkohol. Mne dosť pomohol výživový doplnok Magne B6 - zmierňuje stres a kŕče.
Btw. strašne veľa ľudí má predpoklad na vznik epilepsie a nevedia o tom. Stačí ju len vyprovokovať...

renata111

Ako u Teba záchvat prebiehal? Môj syn mal prvý koncom júla a druhý o 3 týždne neskôr.... hrozné.... a mal to vždy vtedy, keď v noci nespal... ako to bolo u Teba? Ďakujem za odpoveď, veľmi mi pomôže.