Jazyky

denis13

ja sa učím slovíčka pomocou pamäťových techník. Pamätám si na školské časy kedy nás nevedeli naučiť ako sa učiť a jediné čo nám ostávalo bolo biflovať sa slovíčka alebo frázy naspamäť. Došla písomka, napísali sme a za nejaký čas sme všetko aj tak zabudli lebo sme to nepoužívali. Na výške som si uvedomila, že angličtinu sa musím naučiť lebo bez nej sa ťažko hľadá nejaká dobrá práca. Chodila som na súkromné doučká aj do jazykoviek no všetko to bolo na ten "školský" štýl a už ma nebavilo sa veci len biflovať a časom všetko zabudnúť. začala som teda na nete hľadať iné možnosti učenia a našla som super články o tom ako sa učiť, a nedávno pridali dokonca článok ako sa naučiť používať členy v angličtine! z tohto som mala dovtedy riadny guláš no vďaka ich článku som pochopila ako a kedy ich používať. Všekto je v jednom článku jednoducho vysvetlené s obrázkami aj príkladovými vetami. Hovoria tam, na čo si dať pozor a ako sa naučiť používať členy :D keď chcete choďte kuk sem: www.anglictinarychlo.sk
za mňa to je top stránka

mate59

je to už veľmi dávno, čo som sa učil nemčinu,slovíčka neustálym opakovaním,každý deň niekoľko,mal som kartičky obojstranne popísané,pri podst.menách som si vždy objekt vizuálne predstavil pri vyslovení si ho predstavil,pokiaľ možno vyslovil nahlas,ak sa v situácii dalo nahlas,silné slovesá sa treba nadret, takisto nelogické členy,aj keď podľa koncovky mena sa dá niekedy určiť rod.

J111 myslel si Einsicht asi.
Ale dá sa aj Ansicht použiť.

J111

Ja myslim skor na odrorne vety. Nic ma vsak nenapada. Tie vety, ktore uvadzas, su lahke.
Shit on it, it is not important:D

lost

alebo skor nieco taketo?

There is no need to notify us about problems that we are already aware of.

I still have not decided whom she will be allowed to meet with.

napr ?

lost

ale tam je FOR nakonci :D
nemyslim preklad,

who did you talk with, je tiez podobna... preto sa pytam, na ake vety myslis, co konci (for, about..)

lebo netusim na co myslis :D