materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

andromache

aj ja mam jedno znamienko, je dost velke aj "vycnieva" neviem ako to napisat inac a mam ho pod pupkom dole a mam tam este jedno, je male, svetle, no jedna cast sa ako keby odlupla... idem s tym s mamkou ku doktorke a velmi sa bojim, ja hned vidim tie najhorise zavery...mam 17 rokov :(

Kristína Juráčková

Mima, nestraš Janku, melanoma malignum rýchlo metastázuje, krváca tvoria sa tmavohnedé až čierne hrbolky.Tvoj tatinko to mal na mieste častého odierania sa,preto to tak rýchlo metastázovalo krvnou alebo lymfatickou cestou a nikdo nevie ktorý životu dôležitý orgán to napadne ako prvý. Ľudia v staršom veku majú úplne iný metabolizmus ako 20- ročný. Nezabúdaj, že vekom slabne aj imunitný systém.Prepáč. Úprimnú sústrasť. Kristína

Kristína Juráčková

Janka, nemusíš sa báť. Som vyštudovaná kozmetička. Pokial to bude bezálny čiže nezhubný nádor bide to o.k., pokial to bude melanom čiže zhubný nádor dá sa to krásne odsrániť. Prosím ťa napíš mi hneď ako dlho už máš tento problém.Pokial ešte nezačal metastázovať bude to v pohode.Kristína

marketa123

po celom tele má množstvo materských znamienok i na tvári, často menia svoj tvar - tak by ma zaujímlo, či môžu mať zhubný charakter. Kedysi som si ich z tváre chcela kvôli výzoru odstrániť, ale matka ma presvedčila až to nerobím, že keď mi začnú v nich "vŕtať" budem mať rakovinu. Poradí mi odborník,či im má venovať pozornosť?

Mima

Milá Jana, iba teraz som si prečítala tvoj mail a chcem ti len poradiť, že na tvojom mieste by som si čím skôr šla to znamienko dať vybrať, preťože mi sme pred troma mesiacmi pochovali našho milovaného otecka kôli materskému znamienku, mal rakovinu (maligný melanom ) nikdy sa neopaloval, ale to znamienko mal na mieste kde mu ho vždy podráždili nohavice a v lete minulého roku sme si všimli, že sa mu trochu zväčšilo a tak ako keby mu hnisalo, keď sme šli s ným k lekárovi tak len zamávala doktorka rukou, že to nič nie je tak vieš ako starší ľudia on sa potešil a šiel domov.Ale tento rok to znamienko zmenilo tvar a zmenšilo sa mu aj sme sa trochu potešili, že ho ma už normálne ale ono začalo bujnieť dovnútra a malo to taký rýchli priebech, že sme nášho milovaného otecka pochovali, a do teraz sa z toho nevieme spamätať. Taže keď ti môžem poradiť tak si to daj čím skôr do poriadku a nič neodkladaj na neskôr. A nemusíš sa báť aj keď to znamienko máš pod bradavkov tak doktori už vedia ako ho dať von.Držím Palce.

jana_11

dakujem za radi, bola som u doktora, ale v tejto blbej krajine ma objednali az na 10. januara ku koznemu... cize musim cakat a cakat az do 10teho... :-
( hroza v takej neistote...

domi

ja mam tiez jedno, kt. nema pravidelny tvar a kozny mi povedal ze mi ho vyberie...normalne sa na to tesim, ako sa potom strachovat...

jana_11

dakujem za radi...objednana som na stvrtok... totiz ja nie som na svk... a tu sa neda hned ist k lekarovi...
a ono to ma hacik...bo to znamienko je presne pod bradavkou..cize nevem ako vybrat...