materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

vercu

poradte mi niekto..ak mam pekne znamienko ale okolo neho je moja pokozka biela, mam sa obavat toho ze mi ho vyberu?bojim sa..poradte!

Hayley41

Ahojte,možno to sem napasuje,ale nechcem zbytočne vytvárať novú tému...včera sa mi trošku odrthla bradavica na chrbáte,trošku tiekla krv,tak som si to zalepila z keukoplastom,niekto mi hovoril že môžem dostať rakovinu a mama zase,že to sa mi zraste,ak viete poradte.Dakujem =)

ja20

to MICHAL747 - ako ti moze zhubnut nieco co nemas, prave preto sa davaju znamienka odstranovat aby sa v pripade mechanickeho alebo ineho drazdenia nezvrhli... mas to trochu pomylene a ta jazva ti ostala preto lebo mas sklon k tvorbe keloidov...

MICHAL474

Ľudia ak vám môžem poradiť znamienka si nedávajte vyberať ! iba ak je to naozaj nutne! Ja mam na tele 10000X znamienok a 10 takých 5mm - 1 cm do šírky ! nedávno som si dal jedno vybrať a ostala mi taká jazva ako keby ma dakto pichol nožom no je to hnus ....to bol prvý aj posledný krát čo som to spravil. Rozmýšľal som čo mam spraviť aby tie znamienka nebolo tak vidno tak som si dal spraviť tetovanie a musím uznať že je to oveľa lepšie lebo tie znamienka nebijú tak do oči .... viem , že podaktorý si myslia že je to blbot, ale je to vždy lepšie ako si dať no nich vŕtať ! Rakovin ja X druhov od výmyslu sveta tak prečo by som sa mal báť tej jednej , keď môžem dostať 100 innich. Práve tým keď si ich budete dávať vyberať tak za dáky čas sa vám môže zhubnut !

Jufka

Mohli by ste mi doporučiť nejakého dermatológa v BA, ktorý by mi urobil dermatoskopiu, ale bolo by to nie veľmi finančne náročné?

Tiniska

dakujem ze odpoved bola som raz alebo dvakrat u dermatologa.....popozeral mi niektore a mam sa rozmysliet ktore chcem vybrat....

lek

Tiniska, ak mas vela znamienok,mozno by si mala nvstivit dérmatologa, aby pozrel, co su to za znamienka a ci si vyzaduju urcite sledovanie. To s tym solarkom, to si poriadne rozmysli, neviem ci solarkova farba koze stoji za to riziko. Ja si myslim, ze nie.

lek

Nejako sa to pred tym odoslalo viac krat a neveim preco.Este k tym znamienkam. Tie, ktore su aj pokojne, ale su mechanicky drazdene (nohavickami, podprsenkou, koselou a podobne) je lepsie dat vybrat.Kazde znamienko,ktore si chcete dat vybrat, by mal najprv vidiet deramtolog a vysetrit dermatoskopom.Toto nepodcenujte, nie kazdy chirurg, ktory ide vyberat znamienko to vyzaduje, ale je to vo vasom zaujme. Bez dermatoskopie nemozno posudit okraje znamienka, ci rozlozenie pigmentu, co su dolezite znaky. Ak je znamienko v poriadku, vyberie sa "kozmeticky", ak by ale boli akekolvek znamky, ze nieje celkom pokojne, dermatolog odporuci aky bezpecnostny lem koze musi byt spolu so znamienkom odsraneny, (v takom pripade vase zdravie stoji nad kozmetickym efektom). Kazde znamienko musi byt histologicky vysetrene, ak sa tak nestane je to hruba chyba. Dajte si znamienka vybrat tam, kde takto postupuju.

Maligny melanom je zakerne ochorenie a to treba mat na pamati.Patri medzi chemo- aj radiorefrakterne ochorenia.Zanedbane, podcenene ci nespravne vybrane znamienko, ak to uz bol melanom, moze stat zivot. Tu by som apelovala na vsetkych, co chodia do solariek alebo sa prilis opaluju.

lek

Dolezite je, ci sa tie znamienka v poslednom case akokolvek zmenili - co do velkosti, farby (stmavnutie ale aj vyblednutie), svrbenie, zacervenanie v okoli, vytvorenie chrasty ci krvacanie zo znamienka - to su vsetko prejavy, ktore signalizuju, ze znamienko je "nepokojne" a treba ist hned na onkodermatologicke vysetrenie). Vypukle, pripadne ochlpene znamienka, ak take boli vzdy, su tie pokojne. Rizikovejsie su prave tie ploche, ktore netrcia nad povch koze, nie su ochlpene. Pri sono vysetreni prsnikov sa nemozno nijako vyjadrovat k znamienkam. Metodou na vysetrovanie znamienok je dermatoskopia.

lek

Dolezite je, ci sa tie znamienka v poslednom case akokolvek zmenili - co do velkosti, farby (stmavnutie ale aj vyblednutie), svrbenie, zacervenanie v okoli, vytvorenie chrasty ci krvacanie zo znamienka - to su vsetko prejavy, ktore signalizuju, ze znamienko je \"nepokojne\" a treba ist hned na onkodermatologicke vysetrenie). Vypukle, pripadne ochlpene znamienka, ak take boli vzdy, su tie pokojne. Rizikovejsie su prave tie ploche, ktore netrcia nad povch koze, nie su ochlpene. Pri sono vysetreni prsnikov sa nemozno nijako vyjadrovat k znamienkam. Metodou na vysetrovanie znamienok je dermatoskopia.