materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

xennia

Ak sa objednám na vyšetrenie u plastického chirurga, potrebujem tam svoju zdravotnú kartu? Alebo dáky papier od svojho lekára, či od kožného lekára, ako sa postupuje? Prosím poraďte ak má dakto skúsenosť.

jaja

Xenia ja mem viac znamienok dosť mi vafia preto si ich chcem dať odstraniť.Nechcem to odstraňovať laserom ale dosť sa obavam jazvy preto hľadam dobreho chirurga aby bola jazva po odstraneni znamienka čo najmenej viditeľna.

xennia

jaja - a kde na tvári máš to znamienko? Ja ho mám v strede na líci, neviem sa odhodlať a strašne sa bojím jazvy. čo ty? Ako som sa tu dočítala na tvár je lepšia skôr plastická chirurgia.

xennia

Ahojte, chcela by som si dať preč znamienko z tváre. Má niekto dobré referencie na Martin alebo Žilinu? Alebo konkrétneho lekára? ďakujem

vsevedka

Čaoko Perinbaba, ja nie som z Blavy, takže moje referencie by ti nepomohli.Ozvi sa ešte v tejto téme, doporučím ti, ako ošetrovať ranku po zákroku, aby bola malá jazvička čím skôr takmer neviditeľná.

perinbaba

ahoj Vsevedka, tak kedze som momentalne doma na PN-ke, mam cas googlit a nasla som dobre referencie na MUDr Novaka na Poliklinike v Karlovke. Tak som sa aj objednala, najblizsi mozny termin bol druha polka feburara, co je celkom fajn, stale zima :) Nahodou nemate nieto s nim osobnu skusenost?

vsevedka

Perinbaba, pozháňaj si referencie čím skôr /nielen na konkrétne zdravotné pracovisko - prístup personálu k pacientom, prostredie, kde výkony vykonávajú, ceny výkonov a pod., ale i na konkrétnych plast.chirurgov/.Odstraňovanie znamienok sa totiž vykonáva počas jesenných a zimných mesiacov, pretože počas nich je najnižšia slnečná expozícia.Miesto vybratia znamienka a jeho okolie treba na jar a v lete natierať krémom s vysokým ochranným faktorom voči slnečnému žiareniu.

perinbaba

ahojte, ja som to tu zatial nezaregistrovala, ale viete poradit kde v BA si dat vybrat znamienka? viem o ustave lekarskej kozmetiky, mate na to niekto referencie? pripadne kde inde..?

vševedka

Veronika, znamienka sa často v priebehu života menia: veľkosť, farba, štruktúra, krvácanie... Práve pri ich zmene sa doporučuje navštíviť odborníka. Ak nechceš nemusíš isť k tomu istému lekárovi, ak k nemu nemáš dôveru, máš nárok vybrať si iného.