materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

vševedka

re:michaela 32
Podla tvojho opisu sa možno nejedná o znamienko,ale o hemangióm, čiže zhluk krvných ciev, malý nezhubný nádorček. Či mám pravdu ti potvrdí návšteva u dermatológa, plast.chirurga.

vševedka

re:mucko
Mamine vyberú znamienko v lokálnej anestéze /"umrtvovacia injekcia"/, takže ju to bolieť nebude. Znamienko sa odošle na histológiu, kde sa mikroskopicky bližšie určí. Výsl.by mal byť približne do 2 týždňov, treba sa naň opýtať, aby ste sa zbytočne nestresovali.

mucko

Dobrý deň mame pozerali znamienko a vôbec sa im to nezdá idú jej to vybrať ale ju to bolí a mokvá strašne sa o mamu bojím

vševedka

re:Jana
Navštív lekárku, nech ťa pošle k dermatologičke, neplaš sa dopredu a už viac žiadne rakoviny na nete nepozeraj. Niektoré znamienka, hoci hrozne vyzerajú nie sú nebezpečné. Ja mám vyoperovaných 5. Hlavne si nedávaj žiadne zázračné mastičky a vyhla by som sa tiež laserovému odstraňovaniu, lebo pri ňom sa znamienko odparí a nie je čo poslať na histologické vyšetrenie, ktoré spoľahlivo určí o aký typ znamienka išlo a či bolo neškodné. Neviem z akého si mesta, u nás je fakultná nemocnica a máme plastickú chirurgiu, tam poradia najlepšie a v prípade potreby sa hneď objedná na zákrok. Ak máš obavy, choď čím skôr.

danka1111

ahoj sako mozu znamienka ohrozit zivot?? mam len 15 ale vsimam si ze mam nadmerny pocet znamienok na tele a za mesiac sa mi objavili asi 4 takle zatial malicke 2mm ale mnoo bojim sa ako to bude dalej pokracovat prosim vas poradte nieco:(

michaela32

dobry den po dlhych 17 rokov som sa odhodlala napisat a doteraz som si pozerala na stranke odstranovanie znamienok uz dlho ma trapi jeden problem a to ze mam od narodenia na cele znamienko ktore mi tam strasne vadi a neviem ako by sa to dalo najjednoduchsie odstranit moze mat cca 6-7 mm a ma taku fialovejsiu farbu ked sa zohnem nieco dvihat vypada to ako keby tam mam krv neviem co mam s tym robit..budem rada ako mi odpisete na moj mail dakujem vopred s pozdravom.

veronika

Dobrý deň. chcela by som poprosit o radu.od malička mám na zátylku elipsovité znamienko dlhé asi 1cm. bola som aj na kontrole u kozneho, ktorý mi po prehliadke mojej bohatej zasoby znamienok oznamil, ze sa nemam coho bat.kedze ho mam skoro vo vlasoch, ktore si denne umyvam, bolo dost vysušené a teraz mi popraskalo a odlamuje sa. jedno sa mi takto vyušilo na nohe, odpadlo a nemala som s nim ziadne problemy. je toto teraz važne?

halinax

ja som si tiez rozkriabala znamienko, nechtia, samozrejme, az do krvy. bola som v zahranici, tak ked som sa vratila domov, asi po troch mesiacoch, isla som k lekarke. znamienko ma vazne prestrasilo, lebo z malej bodky sa zvacsilo na 0.2milimetre, co je dost velke ked si veznes, ze bolo asi pol milim. bala som sa, obvodna ma nastrasila, ze to je neskoro, s poskriabanym treba ist hned a hned ho vyberu. kozna sa mi nan pozrela a povedala: normalne znamienko a co s nim? tak som jej povedala,ake bolo a ako mi z neho isla krv....bla bla. pozrela este raz lupou a povedala, ze je v poriadku. aby som si nabudue dala pozor. na to, preco je vacsie len dodala, ze znamienka sa zvyknu aj menit, a nech sa necudujem, ked som ho poskriabala.
tak veru neviem, ci som mala stastie, alebo sa to moze v buducnosti nejako zvrhnut. zatial je vraj Ok.