Zivot bez deti?

Súvisiaci obsah

sweater*

nie ved to vobec, samozrejme treba sa snazit ako len vies, bodaj by mali vsetci taki pristup k vychove ako ty, mozno by sa potom tato spolocnost posuvala inym smerom a mozno by som potom zacal uvazovat nad tym ze by som sa aj ja niekedy chcel stat rodicom..

watermelon

swater o tomto mozem len polemizovat ale budem sa snazit vychovat dieta tak aby bolo pokojne a nemalo potrebu tak sa prejavovat, urcite sa to da, ved zase nie vsetky decka robia blbosti a nechaju sa navabit na vsetko zle. ved o tom to je, doma mu vysvetlim ze preco je take spravanie nevhodne skratka s dietatom sa treba rozpravat a nie ho iba okrikovat trestat a nechat ssediet pred tv abo pc...
CO ja viem napr. pojdem ponho do skoly a cestou domov sa s nim budem rozpravat aky mal den, co robil co sa mu pacilo co by zmenil, s kym sa hral, s kym sa bavil ale nie takou formou vyzvedacou, skratka navodim dialog co som ja robila a co on... to je len moja predstava. vsetko sa da... ist do rodicovstva s tym ze aj tak vychovam hovado asi nie je spravny pristup.

sweater*

watermelon tiez si myslim ze rodicovska vychova je jedna z casti toho co dieta ovplivnuje pri jeho vyvoji. zober si ze za nejaky cas pojde do skolky/skoly a tam bude stale v obklopeni kopou deciek ktorym rodicia vobec nejdu prikladom tak ako ti tvojmu malemu, a tomu ver ze sila skupiny je velka, nebude chciet byt mimo koletiv samozrejme, a tak sa bude chciet prisposobit aby ho brali za svojho, a bude vystrajat hovadiny ako ostatne decka, teda aspon ja si to myslim a toho sa aj najvyse bojim keby som mal raz vlastne dieta (len to snad nie)

watermelon

Bingham máš deti? Ja mám jedno. Výchova začína od narodenia. Čiže najprv je tu jediné to rodinné prostredie. Ale ak sad už v 3 či 5 mes. dieťa do kašli tak jasné sú tam aj tieto vplyvy. Ale ak je dieťa doma väčšinu času s jedným rodičom tak ten hádam by sa mohol cinit. Ja trávim so synom všetok čas. Neposadim ho pred telku a ja aby som si išla po svojom. Nenechám Ho len tak plakať. Snažím sa mu vysvetľovať prečo je nieco zlé... Mnoho rodičov vsak vôbec nevie čo je výchova. Mnohoatiek ani len nekoji pričom kojenim si budujes blízky vzťah. Čítam si veľa o výchove... Nehovorím že robím veci správne to ukáže čas ale robím čo môžem aby som vychovala človeka čo bude rešpektovať druhých...skrátka som stopercentne presvedčená že v prvom rade je to rodina čo dáva príklad. Ked si rodičia prejavujú úctu, lásku, nekricia nehadaju sa tak vedia dať dieťaťu do života pekný základ. Ale ak sa stale hádajú, kričia po sebe, po decku, klamú jeden druhého take dieťa aj vychovaju. Dieťa vyciti lož na diaľku a nechápe prečo od neho chcú aby neklamal ked sami klamú...stačí nevinné lži....atď

nemamdeti

leila,
Ja tiez nechcem mat deti.Nemyslim si, ze je na tom nic zle. Ja ked si predstavim aka bude situacia o takych 10-20 rokov (po stranke zivotneho prostredia, kvality potravin, prirodnych katastrof, pri sustavne sa zvysujucom strese a depresiach), nemyslim, ze by som tomu chcela vystavovat moje deti.
Nevysvetlujte si to zle, ja mam deti velmi rada.Ked vsak citam niektore prispevky aj na tejto stranke - ako su mnohi mladi zdeptani zo zivota a ako uz zamladi trpia vaznymi zdravotnymi problemami.........bolo by mi smutne bezmocne sa prizerat sa k tomu, keby to bolo moje dieta.

watermelon

Lolitka deti sú len také ako ich rodičia (ne)vychovaju. Vizitka rodičov. Mohla by si svetu ukázať že vieš vychovať hodnotneho človeka. Rodičia o výchove často nič nevedia ...