Zivot bez deti?

Súvisiaci obsah

piktogram

vebe: nic v zlom, je mi to v podstate jedno, ale mam dojem, ze ty sem chodis len rozvirit prach. to uz ale neni na mne riesit :) nastastie. pekny vikend prajem.

vebe

Kam az tato tema zasla. Akoze co maju smeti v lese spolocne s rodicmi a detmi? To ze je smetie vsade kam sa pozriem, to je pravda, ale to nema nic spolocne só chcenim a nechcenim deti. Lost, to akoze len rodicia to tam chodia rozhadzovat? Ozaj sa to premenilo len na hadanie sa a vylevy frustrovanych ludi, to je jediny moj pocit z tejto ako aj z inych diskusii na tomto fore.

lost

aj - sice sa hovori ze nepriamo, no j si myslim ze pekelne PRIAMO sa vykoristuje 1 miliarda ludi a to takto:

kupujeme si kavu, kakao - kto na tom maka? na tych poliach? no ved 7-9, max 11 rocne deti (potom su KAPUT, rozumej skapu od vycerpania) .. ale kludne to dalej kupujeme, serieme na to, odkial to je..

teraz pozdravim TESCO - na tuniakoch pisu, ze "dolphin friendly" ale hovno makove je dolphin friendly ked ich s tuniakmi a zralokmi a korytnackami chytaju do siete, a delfinom to odsekne plutvy , tym padom ich to zabije.

v neposlednom rade, kurvia trh na slovensku, ze sem umyselne dovazaju podradny tovar a vykoristuju nas minimalnou mzdou (isteze, hlavne ze v rakusku su vyssie dane, nizsie ceny, a vyssie platy a vyssia kvalita, ale stale stale stale sa niekto bude obhanat s tym "ale ved nam davaju pracu" takemu jedincovi by som z celeho srdca zelal taky plat, a potom ulicu, lebo mu exekutor zoberie byt, kedze nestihal splacat hypoteku, ktoru zobral ako dospely a akoze-pricetny jedinec, lebo chce vsetko ihned a "zadarmo" )

a mohol by som pokracovat

no dakujem pekne, za takto zodpovednu spolocnost..

lost

Mne sa ale EXTREMNE paci ta lahostajnost rodicov, a to myslim absolutne kazdeho, kto nic nerobi pre svoje deti a ich deti a to nie vo forme, ze joj kupime si 4izbak v novostavbe a Q7 ci X6 aby sme boli v bezpeci..

Ale skor to, ze dobrovolne a umyselne rozhadzuju smeti vsade kade idu (vid lesy - teraz je to extremne kontrastne, ked opadali listy) .. kaslu na politiku (tj. dovolia sa vykoristovat) a ked pride na to rec tak obhajuju sa "nemiesaj to sem" ale ok beriem - tak aspon nech nezaspinuju planetu, pre svoje deti, i ked tazko povedat, co je spravne

co ropa? oteplovanie?

vsetko to moze byt blbost, resp bublina (ropy mozeme mat prakticky nekonecno, len sa to taji a ziadne oteplovanie nemusi byt)

no aj tak - kupujeme si elektroniku na 1 rok, max 2-3 roky a potom to konci na skladke v afrike.

velmi pekne od rodicov, to je ako keby neumyvali detom taniere, proste celkom hnus.. ale to je neriesitelne takto, na to treba pockat na nejaku MASIVNU skazu, aby im to tulko..

smajliQa

ladida..

ja som ta neodsudila za to, ze mas deti a nehovorim ze si nezodpovedna,, ale tak isto my, ktore nechceme mat deti, neradi pocuvame ake sme sebecke a nezenske a podobne.

uz by sme sa tu mohli vsetci prestat hadat...
len si predstavte ake by to blo, keby kazda zena chcela a mala 2 ci 3 deti.., no s panom Bohom....