Reflux u dieťaťa

vierka

Ahojte, aj náš synček má tuto nepodarenú chorobu, zistili mu to v lete 2006 a to mal 4 roky. Stále bol chory bez teplot, kašlal a zápal pľúc aj tri krát minim. do roka. Potom jeden známy odborný lekár, nám konečne urobil podrobnejšie vyšetrenie a potvrdila sa táto diagnóza. Ja mu ale dávam kravské mlieko, ktoré mi doktor odporúčal riediť vodou, do škôlky chodí a tam mu zatiaľ varia ako bežným deťom, lebo čo sledujem jedálny listok, tak nie sú tam žiadne také veci, ktoré by mu tak šodili okrem piatka, to majú nejeaké mučné jedlá, a čo som mu vysadila tak hlavne med, cesnak, vypražané jedlá a menej korením paradajky obmedzila na minimum, lebo všetko čo mal rád tak to má zakázané, a čo by mal tak to neje. Nám predpísali tabletky costi. Veľa trpezlivosti.

zlatkoo

Adička chce to veľa trpezlivosti.My sme trikrát skončili na príjme so zápalom priedušiek a pľúc.Kedže malý stále pýtal jesť,ja som mu v tej domienke,že mu robím dobre,dávala stále jesť a hlavne kakao,ktoré miloval.Až potom som pochopila,že mu škodím.Ani dnes ho nenútim jesť,dodržiavame pravidelnú stravu.Najhoršie je to na sviatky,keď je veľa dobrôt a čokolady,ale už si sam určil mieru kedy má dosť.Všetkým prajem veľa trpezlivosti je to naozaj náročne,ale len,kým sa to naučíme.

adicka

MAM TRI DETI.STOHO NAJMLADSIEMU(2MESIACE-ZISTILI REFLUX.MOMENTALNR JE V NEMOCNICI A DUFAM ZE SA TO COSKORO NAPRAVI.VELMI SOM SA ZLAKLA KED ZACAL HROZNE VRACAT.STALE CHCEL LEN PAPAT A PO VECEROCH BOL NEKLUDNY,VTEDY SOM UZ TUSILA O CO IDE VDAKA INTERNETU.DOCITALA SOM SA AKY JE ROZDIEL MEDZI OBYCAJNYM BOLENIM BRUSKA A REFLUXOM.POROVNALA SOM SI PRIZNAKY A BOLO MI JASNE ZE HO NEBOLI LEN BRUSKO.TERAZ SA TESIM KEDY NAM TO PREJDE A BUDEME DALEJ STASTNY.....PRIZNAKY TEJTO CHOROBY SU JASNE HNED:SPRAVA SA STALE AKO HLADNY,BYVA NEKLUDNY NAJCASTEJSIE VECER,BOLI CASTO BRUSKO SPREVADZANE VRACANIM.JE TO AKO KED NAS PALI ZAHA.PRAJEM MALICKYM SKORE UZDRAVENIE A MAMICKAM VELA TRPEZLIVOSTI

zlatkoo

môjmu 4-ročnému synovi zistili reflux keď mal jeden a pol roka,na zaklade WS-testu.Tiež som bola z toho nešťastná,ale verila som,že sa z toho dostane,tiež má alergiu na bielkovinu kravského mlieka takže nielen antirefluxna ale aj bez mliečna diéta naučili sme sa s tým žiť a je rozdiel keď má dieťa reflux do roka ako keď ho má aj vo vyšom veku.tento rok nam ho opäť potvrdili phmetriou.Malý nechodí do skolky,lebo u nás nieje taka skolka.

bejka

mam 5 rocneho syna a zistili mu ze ma gastroezofagalny reflux4-5stupen mame papier na ktorom je napisane co moze a co nemoze jest je tam viac toho co nemoze chodi do skolky kde teraz po tejto diagnoze nastal problem v skolke museli sme ho prelozit do inej lebo kazda skolka nie je ochotna spolupracovat ta druha ano svojmu dietatku budem musiet varit ja a nosit rano stravu snim poradte prosim dake recepty na jeho stravovanie velmi pekne dakujem.

ferka

Moja dcéra (5) sa vrátila z liečenia atopického ekzénu s diagnózou reflux 5.st. Priznám sa, mám trochu strach, pretože v priloženom papieri, čo smie a čo nesmie jesť, veľa toho na výber neostalo. Nemôže prakticky všetko, čo má rada - strukoviny, údeniny, paradajky, papriku, uhorky... Nájde sa niekto, kto mi poradí, aké jedlá variť takémuto dieťaťu? (zatiaľ dostala Helicid na 6 týždňov a pol roka máme držať dietu.) Ďakujem

adriana

Moja malá mala tiež reflux. Prejavilo sa to keď mala 2 mesiace. Po kojení som sedela v kresle a malú som držala v perinke. Odrazu začala vracať tak že jej mliečko striekalo aj z nosa. Hrozne som sa vtedy zľakla. Otočila som ju iba na bok, aby sa neudusila. To ma prvé napadlo. Nevedela som čo sa môjmu dieťatku stalo. Bola som z toho vystrašená. Po 3 mesiacoch vracanie zmizlo. Lekár mi povedal, že kým bude normálne priberať netreba s tým nič robiť. Iba polohovať. Žiadne vyšetrenia ani lieky. To som už na internete a po časopisoch hľadala všetky možné info. Zistila som, že naše bábätko nemá žiadnu ťažkú formu. Čítala som o rodičoch, ktorý mali 1 meter okolo posielky ponaťahované plienky, aby vracanie aspoň zachytili. Reflux môže byť aj skrytý. Dieťatko plače bez príčiny hneď po jedle. Vlasta to môže byť Váš prípad. My sme tak isto používali autosedačku. Raz som od malej odišla a keď som sa vrátila spala a bola ona aj celá autosedačka ogrckaná. Ale aspoň že nevdýchla mliečko. Veľa síl a skoré uzdravenie.

vlasta

Dvojmesačné bábätko nám pri jedení plače
lekárka určila diagnózu-reflax bez akého koľvek špeciálneho vyšetrenia.Čo máme robiť,aby netrpelo?Odgrgne si,po jedle ho nochávame v autosedačke,aby bolo v šikmej polohe...Vie ná miekto poraďiť?

jančura

Gastroezofagálny reflux je neuzatváranie sa klapky pažeráka,takže potrava sa grgnutím dostáva von.Máme vlastnú skúsenosť.Mal to náš synček a veru sme sa sním nachodili po rôznych lekároch,no prakticky bez úspechu,každí si vravel svoju teoriu a každí nasadzoval,akože to najlepšie antirefluxné mlieko.Určili nám aj nesprávnu diagnozu,alergiu na kravské mlieko,no to nieje pravda,alergiu nemáme.Malý mal v siedmich mesiacoch 5,5 kg.No hrôza.Museli sme si to pravdu povediac odtrpieť.Pomohol nám istý pán liečiteľ,malý mohol po týždni mlieko bez problémov a aj čajík,čo pred tým nebolo možné,konečne sme začali priberať,každý mesiac kilo.Máme to konečne za sebou.Teraz čakame druhé bábatko a dúfame,že sa to nebude opakovať.Nemôžem dojčiť,no už by sme vedeli ako postupovať.

maminka

s refluxom mam skusenosti,mam10 mesacneho sinceka ktory to mal od narodenia ale teray je to uz prec a je to ok.pokial viem tak to nieje ziadna choroba,ako napisala Janinka.je to vlasne to ze sa mu zaludok dostatocne nezatvara pri primani potravy.mne doktory doporucily dodrziavat antyrefluxny rezim,ked som mu davala mliecko s flasky tak som ho mala na rukach a drzala som ho vysie,treba aby bol dost nakloneny,hlavicku mal vysie,asi na urovni pliec,a nozicky normalne dole.my sme boly na ultrazvuku zaludka a tam to zistily takym malim detickam by sa nemala zavadzat trubicka.staci ist na ultrazvuk.vela zdravia.