Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jednoduchy vypocet

jankaaaaaaaaa

ano pre laikov je jednoduchsie to zapisat do zatvoriek.. alebo rovno im napisat co je v menovateli a co v citateli. matematika je o tom, ze sa tam vela zbytocne nepise, vsade su skratky a vsetko sa vynechava co sa da. preto sa vynechava znamienko krat, a je jasne ze je to krat, preto sa nedavaju zatvorky v prikladoch ked ich tam netreba, lebo su zbytocne a je jasne ze je to v menovateli

jankaaaaaaaaa

jednoznacne je ze to / znamena delene, teda zlomok, alebo aj nie zlomok, jednoducho delene. a toto je normalne zauzivane znamienko na delenie.
v ziadnom matematickom programe neberie : ako delenie ale ako pomer, pretoze to aj je znak na pomer. samozrejme ine su nase papiere kde si my pocitame priklady.
ak vsak zatvorky nikde niesu, nikde neurcuju co je v menovateli, tak je to jednoznacne a logicky jasne ze je to v citateli. nad tym netreba ani rozmyslat.

pravy huhu

To, ze sa to tak pise na klavesnici, neznamena, ze je to spravne. Spravny je taky zapis, ktory je jednoznacny a vseobecne platny. A ten cez klavesnicu sice je vseobecne pouzivany, ale nie je jednoznacny. Inak povedane: Jeden zapis vedie k viacerym vysledkom. Keby to chcel niekto jednoznacne napisat, tak je tam celeho menovatela treba dat do zatvorky. A aj tak by to este nemuselo byt jednoznacne.

veda

To je prave to ze teraz musime vediet ako sa to pise teraz a ako sa pisalo niekedy.Pretoze vsade kazdy to pise inak.A potom je to len nasa smola ak to nepochopime.

veda

No ved to zalazi kde to dame to 7:2 ak sa to da niekde k receptu tak vieme ze je to pomer. Ale ak sa to da niekde inde a je k tomu navod tak neverim ze sa to neda pochopit.Urcite ak je to nejaka uloha tak sa napise vypocitajte priklad 7:2 a to je uz jasne co sa ma robit.
Ale ak sa robi nejaka vec co ja viem napr.rozraba farba tak tiez sa tam pouzije 7:2 a to je tiez rozpisany navod ze to ma byt 7dielov farby a 2diely vody.To si myslim ze to kazdy ovlada.

lost

na papieri s davalo :
resp v skole sa davalo :)

ale v pocitacovej matematike som to zatial nevidel..

urcite ak dam 6:2(1+2) tak to clovek pochopi ako deleno..

ale ak dam 7:2 tak to uz pochopit nemusi :)

niekedy briti pouzivaju aj tvar 7/2 ako sedem ku dvom..

veda

Ano aj pomer ale aj delenie aspon niekedy sa to tak davalo a nemyslim si ze ked sa napize priklad a das[ :] ze nebude niekto vediet co to znamena.

ved ked napizesm

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Jednoduchy vypocet - Fórum - ZDRAVIE.sk