Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia - pre Lulu 2011

Príspevok v téme: Kolonoskopia - pre Lulu 2011
bazalka

Ahoj, tak sa ozývam po tej kolonoskopii, ako som sľúbila. Mala som neskutočné nervy. Včra tá príprava bola dosť drastická, ale dalo sa to prežiť. Mala som vypiť 3 litre vody a tri litre preháňadla. Po druhom litri to začalo a nevyšla som do večera z WC. Ale keďže hnačujem aj bez toho často, tak som bola zvyknutá. Dnes som bola objednaná na 08,00 hod., zobral ma až po 09,00 hod., lebo baba predomnou tam bola 45 min., lebo sa jej nemohol dostať až do tenkého čreva. Mala uplakané oči, takže keď som tam mala ísť, tak som skoro odpadla. Začiatok toho vyšetrenia ma nebolel, ale potom som mala nejaký prudký ohyb čreva a to bol teda riadny zážitok. Veľmi ma to bolelo, skúšali to na jendom boku, potom na druhom, na chrbte, sestrička mi masírovala brucho a nič. Som tam ochkala a potom povedala, že už to nevydržím, tak doktor povedal, že mi dajú oblbovák. Nejako som ho necítila, ale asi zaúčinkoval, lebo potom to už bolo zase v kľude. Mala som pred dvomi rokmi gyn. operáciu, takže asi môžem mať zrasty. Výsledky sú asi také, že z gastroskopie z krvi mám celiakiu, ale z biopsie dvanástorníka je na hrane, čiže možno začínajúca. Čiže ani tak, ani tak. Mám aj helicobactera. Z kolonoskopie povedal, že tam nevidel nič hrozného, mám hemoroidy 1. stupňa a miernu atrofiu v tenkom čreve. Bral mi biopsiu a povedal, že uvidíme, či to viac potvrdí tú celiakiu alebo nie.
Takže toľko z mojich zážitkov. keby som tam mala ísť ešte raz, tak bez injekcie ma tam nedostanú. Hadica bola síce hrubá, ale v tom by som problém nevidela. Tak som rada, že už mám za tým a nič horšie mi tam nenašli. Maj sa pekne.

bazalka

AHoj, jasne, že sa ozvem, keď budem mať výsledky. Idem tam 12.3. Ja si tiež myslím, že tú hadicu do žalúdka by si zvládla. Tiež som sa veľmi bála, ale naozaj to nie je až také hrozné. Mne bral krv na celiakiu až na gastre, mojej doktorke to ani nenapadlo. Ešte že som si spomenula, že ju máme v rodine, lebo bežne to nevyšetrujú. Tak sa maj pekne, ak sa na to odhodláš, tak daj aj ty vedieť, čo a ako.

Lulu2011

aspon mozes byt kludna, takze to nakoniec stalo za to :) inak ja som rozmyslala, ze mozno by som tu hadicu zmakla, pred par dnami som bola na vysetreni hrtanu a dostala som ten umrtvovaci sprej, tak s nim by to este mozno slo :)) no, ale ja kazdopadne tiez mam ist na tu krv kvoli celiakii, mala som ist este minuly rok, ale nejak som nesla, ze co ked by to vyslo na hadicu potom, ale tak clovek prezije vsetko zrejme :))

budem rada, ked sa ozves, ked budes mat histologiu, inak helikobaktera by som asi neriesila, to ma vraj 90% ludi, zle robi len ked sa premnozi, vtedy sa berie aj dvojkombinacia atb

bazalka

Ahoj, liečbu mi zatiaľ nedal, ani na toho helicobactera. Bral mi aj nejaké vzorky na histológiu, a aj z tenkého čreva, keďže som tam mala tie známky atrofie, tak povedal, že počkáme, či to potvrdí tú celiakiu a potom mi dá komplexnú liečbu na všetko. Ak by sa to v tom tenkom čreve nepotvrdilo, tak povedal, že to môže byť začínajúca celiakia a bude treba to skontrolovať o pol roka alebo o rok, čo značí hadicu do žalúdka. Ale tá nebola taká hrozná, tak to by som prežila. Mám pocit, že keď už tam človek raz prišiel, tak len tak ľahko ho zo svojej moci nepustia. Takže toľko. A ďakujem, že si na mňa myslela. Mala som taký stres, že som myslela, že sa dnešného poobedia ani nedožijem :). Som naozaj veľmi rada, že už mám potom.

Lulu2011

bazalka - ahoj, myslela som na teba, dakujem, ze si napisala! inak ta celiakia moze byt zodpovedna za tie problemy, ja som to brala ko jednu z prvých moznosti, mozno mas alergiu na lepok a preto ta hranicna hodnota, dali ti aj nejaku liecbu? budes mat bezlepkovu stravu?

a smaozrejme si hrdinka! uz dvojnasobna! :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.