Červené fliačky na tele...Čo to môže byť?

Príspevok v téme: Červené fliačky na tele...Čo to môže byť?
leba

Prosím o radu: dcérke sa druhýkrát s odstupom 2mesiacov začali tvoriť na tele také fliačky, ide to od malilinkej škvrnky a zväčšuje sa to. Robí sa jej to na rôznych miestach. Ked to natriem imazolom, po 3dnoch to zmizne, ale vytvorí sa jej inde nové. Vtedy jej kožná dala imacord, prešlo jej za asi 5 dní, teraz som zatiaľ u kožnej nebola, ale dávala som len imazol, aby som jej zbytočne nedávala kortikoidy....Isto zájdem opäť ku kožnej (teraz je chorá), len či s tým niekto nemáte skúsenosť. Neviem, či to je nejaký ekzém alebo z imunity niečo??? Dakujem

gastanko2016

ja na ukľudnenie začervenanej pokožky používam bepanthen care mastičku. Aj synovi sa občas vyhodí na tele červený fliačik a tak isto používam bepanthen.

modrofuzik10

pravdepodobne ide o atopicky ekzem. aj nas kubko ho ma. cim je starsi, tym je to lepsie, tym ma lepsiu imunitu a menej fliacikov. akokolvek, je velmi potrebne odsledovat, ake zlozky potravy robia dietatku zle. tak sa da ekzemu predist. ked vsak uz nastane, je potrebne velmi velmi mastit pokozku. nam sa osvedcil bepanthen a menalind derm. vtedy sa ekzem rychlejsie hoji. drzim palce

modrofuzik10

podla mna ide o atopicky ekzem. aj nas kubko ho ma. ked zje nieco, co mu nesedi, vyhadze sa. na ukludnenie pouzivame bepanthen alebo menalind derm.

Ekogarden

Dobrý deň,Mám 52rokov a Mám tento istý problém už asi 8tyždňov som brala meridol a aj tak mi tieto červené vyražky neumožní,zmiznú ale objavia sa na inom mieste a ešte aj agenta neviem čo ďalej,môj kožný mi bral aj krv ale nič nezistili
Poraďte mi prosím ako ďalej postupovať,ak je taká možnosť prídem aj do Bratislavy za vami pán doktor.ďakujem