čo s kŕčom ?

Príspevok v téme: čo s kŕčom ?
Monii

ahojte, bola som si zaplávať a každú chvíľu dostávam krče do chodidiel, úplne mi to vykrúti prsty.. inokedy si to trocha pomasírujem a pustí to, ale teraz môžem masírovať koľko chcem a nič .. a teraz sú tie krče aj o dosť bolestivejšie .. ako inak mi to ešte môže povoliť okrem masírovania ? .. dakujem

Monii

2bodka- ten nedostatok by na mňa aj sedel .. vieš mi aj odporučiť nejaký výživový doplnok ?
Magy- vek 17, voda 27°, približne 2x do mesiaca, asi 5x za hodinu možno aj viac, minimálne 6 rokov, beriem aknenormin, žiadna zmena .. a myslím že od tých liekov to nebude, ked sa mi to aj pred tým robievalo.. zvykne mi to palec tak dohora vykrútiť a ukazovák úplne dole, niekedy aj prostredník .. vtedy cítim, že ten sval alebo čo to tam je ktorý smeruje do palca je úplne netiahnutý a stuhnutý

2bodka

Najprv skus magnezium..pri krcoch je to vacsinou nedostatok ..

HORČÍK (Mg) – je jedným z najdôležitejších minerálov a v tele sa nachádza hlavne v kostiach viazaný spolu s vápnikom. Je nevyhnutný pre správnu činnosť nervovej sústavy a srdcového svalu, ovplyvňuje metabolizmus cukrov, tukov i bielkovín. Pomáha v prevencii kardiovaskulárnych ochorení tým, že predchádza zrážaniu krvi v tepnách a spôsobuje rozširovanie ciev. Pre zdravého človeka stačí 20 mg v jednom litri vody.
Nedostatok horčíka ovplyvňuje funkčnosť obličiek, štítnej žľazy, prištítnej žľazy a nervového systému. Prejavuje sa podráždenosťou, neurózami, migrénami, kŕčami v končatinách, rýchlou únavou, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov a kazivosťou zubov. Nadbytok horčíka vzniká najmä pri zlyhaní obličiek. Vstrebávanie horčíka sa znižuje pri súbežnom podávaní zinku. Nedostatkom horčíka trpia hlavne starší ľudia. Denná odporúčaná dávka je 300-400 mg u detí i dospelých.

Čítajte viac: tomisova.blog.sme.sk

Magy

Monii, prosim o dalsie podstatne veci - vek, aka voda, ako casto chodis plavat, ako casto mavas krce, odkedy, co tomu predchadzalo (lieky, choroba, zmena niecoho, uraz, narazenie, pad, cokolvek...), kde presne mavas krce (chodidlo je siroky pojem).