Najlepší čaj

orol

Niektore druhy cajov mozno pit dlhodobo a kazdy den. Ine mozno pit denne, ale len niekolko mesiacov, ine mozno pit denne, ale len niekolko tyzdnov,zas ine mozno pit denne, ale len niekolko dni.

no a podstatne je davkovanie a sposob pripravy

Vseobecne vsak mozno povedat, ze caje je dobre po nejakom tyzdni striedat, co vsak nie je podmienkou

napr. pri urcitych druhoch chorob je nutne dodrzat aj stanoveny cas liecby a popijat cajik aj niekolko viac mesiacov

orol

NaH.VnO caje su aromatizovane, prifarbovane,s pridavnymi chemickymi latkami, s vyssim podielom vlhkosti (stuchnute, zaparene vykazujuce zlu vonu a vizualne znaky ) atd.

takze kupovat v obchodoch, lekarnach ciste caje a u sypanych si vsimat pozorne vyssie uvedene

no a kto ma moznost, najlepsie je z vlastnej zahradky a prirody – susit odborne pri stanovenych teplotach atd a davat pozor pri uskladneni na podiel vlhkosti atd

na popredne miesta TOP cajov co sa tyka uzitkovych a zdravotnych ucinkov by som osobne zaradil sipkovy caj, resp. tekutinu zo sipok a pod.

neskusena

mam rada zelene sypane caje bez prichute.

dalej mam rada zen chai od teekanee, je to mix zelenych cajov. skoda ze ho neviem nikde zohnat sypany.

dalej nedam dopustit na domaci zazvorovy caj s matou, prip inymi bylinkami (medovka, salvia, duska a pod) s medom a citronom.

kedze nepijem kavu, skusala som mate, ale ten mi tak nechuti

alegrialala

Ja milujem Darjeeling, pre mňa na raňajky lepší ako káva a tiež japonské zelené čaje (všetko sypané), najmä Tamaryokucha a Gyokuro. A potom bylinkové čaje z vlastnej záhrady. Moja mama robí v lete tzv. Slnečný čaj, rôzne bylinky dá do džbánu s vodou a na pol hodiny na slnko. Delikatesa.

Rebeka12

medovka z mojej zahrady,v lete jednoznacne osviezujuca mata.A v podstate skusam a vypijem kazdy/okrem granulovaneho,kt.vobec za caj nepovazujem/