jedia zástanci BIO len BIO ?

AdamKrt

maruska123 Dnes 16:18 -

BIO a odkedy je BIO zdrave ?

BIO pouziva urcite zlozky, ktore su teoreticky zdravsie a nahradza ich prirodzenymi zlozkami. Lenze, to este neznamena, ze BIO je zdravsie. Nedavno bol problem s nakazou, ked hnojili BIO hnojivom a to obsahoval zarodky nejakych bakterii salmonely, ci nejakeho ineho vazneho svinstva.

Zerie krava biotravu, ked ma biolajna ? Dycha biovzduch a pije biovodu ?

Nedostava ockovania ? A co je lepsie, neockovana chora krava, alebo ockovana nebio ?

Bio kukurica sa transportuje tymi istymi kontajnermi, ale nebio, takze zrnka ostavaju. Kludne sa pestuje na jednej strane nemodifikovana biokukurica, alebo biospenica a na druhej strane geneticky modifikovana. Zafuka vietor, vcela preleti z kvetu na kvet a oplodni je geneticky modifikovana rastlina.

Biofarmar pouziva snad biobenzin a bionaftu v bioovzdusi s biovodou ? Figu, tiez na neho prsia tie iste kysle dazde :) A co napr. subdodavatelia ? Ma kazdy z nich BIO ?

Toto je uplne rovnake ako ISO certifikacia u firiem. Kazdy sa zaujima o to, aby dostal papier, stempel, ze to ma a potom na to z vysoka se***

Takze asi tak je to o celom BIO svete :) Napis BIO lepsie predava. Ake to ma BIO parametre, to uz je druha vec. BIO je len reklamny tah.

bonaD

Máš pravdu, ale mne by ako fajčiarovi bolo úplne jedno, či mi škodí chémia, alebo z bio-tabaku dostanem tak či tak rakovinu...

doubledog

bona, mas v tom zmatok.
to, ze je nieco pestovane ako BIO, neznamena, ze to je automaticky zdrave alebo zdraviu prospesne.

maruska123

presne ako to tu niekto napisal, samozrejme ze sa neda jest vyhradne len bio

ale preco by som musela do seba pchat plno chemie, eciek, farbiv, zahustovadiel, ked nemusim?????resp ked sa to da aspon ciastocne zredukovat?

niekedy ani netreba kupovat bio, ale citat obaly, lebo znacka nie vzdy znamena kvalitu...

ked vidim, ako niektori ludia nakupuju, tak mi je az zle...ved z toho by bolo jedno plne chemicke laboratorium

1xbio

na slovensku sa uz da kupit bio-maso, bio-mlieko a mliecne vyrobky, bio-vajcia aj dost druhov ovocia a zeleniny. a tiez vselijake oleje, muky, strukoviny, cukor, koreniny a pod. takze to nie je take beznadejne, da sa zostavit celkom slusny jedalny listok z biopotravin. mozno to chce trocha viac casu a rozmyslania, ale zdravie za to stoji.