Snaha otehotniet

Príspevok v téme: Snaha otehotniet
menatko

Zdravim vsetky snazilky a vobec vsetky zeny, ktore vedia a maju chut poradit...
Moj problem spociva v snahe otehotniet.
V minulosti som mavala velmi bolestivu periodu, sprevadzanu silnymi tlakmi v podbrusku, krcami, zvracanim, hnackami a zavratmi. Potom mi doktor predpisal HAK-znacka Cilest. Neurobil mi ziadne krvne testy, ani scan, ani nic podobne. HAK splnila ucel, bolesti prestali a ja som sa velmi tesila. Po roku som vsak HAK vysadila, kedze sme sa s partnerom rozhodli, ze sa pokusime o babo.
Bolesti sa po vysadeni vratili, a ja som sa docitala, ze ich mozu sposobovat cysty, nepriechodne vajecniky, ktore sposobuju neplodnost. Kedze pokusy o babo nevychadzaju zacinam mat podozrenie, ze som neplodna skrz vsetkych tych problemov. momentalne mam periodu nepravidelnu 28dni +/- 2,3dni.mam 26 rokov.Zijem v Anglicku a zdravotna starostlivost je tu na slabej urovni, doktor ma odbija bez toho aby mi urobil akekolvek vysetrenia.
chcem sa opytat, ci niektora z vas nemala podobne skusenosti s bolestivou periodou a naslednymi problemami otehotniet.
dakujem

menatko

tpch1 : zajtra tam pojdem a vyhadam sa z nimi kym ma neobjednaju..Mas pravdu stoji to nieco ..len zaregistrovanie a konzultacia u sukromnika stoji 120£ to sme sa este nedostali k dalsim vysetreniam ..

menatko

misica : ja som si kupila Pregnacare conception od Vitabiotics pre "zeny co sa pokusaju o dieta". dalej skusam metodu merania teploty a vypoctu plodnych dni ..pocas plodnych dni je bazalna teplota zvysena ..pozorujem si hlien, ten sa tiez meni pocas plodnych dni.
ale nejako mi to nevychadza..

tpch1

menatko, inac sa ti neda poradit, ako ze sa mas nechat dokladne vysetrit. Predpokladam, ze v GB pracuje viac lekarov, nielen ten jeden, co ta zakazdym odbije. Samozrejme predpokladam, ze nieco to bude stat.

menatko

TPCH1 : O babo sa snazime necely rok. Viem, ze bolestiva menstrulacia nemusi byt sama o sebe indikatorom neplodnosti..ale moje bolesti sa vymykaju normalu, nakolko mne nezaberaju ani tabletky proti bolesti, ak ich nevyvraciam tak nezaberu.
A citala som prave o Myómoch, Endimetrióze a zrastoch na malej panve.to vsetko sprevadza bolestiva mestrulacia. a vysledok je neplodnost.
dakujem za postreh.

malickaaaaa

Niekedy vysoka hladina prolaktinu sposobuje taketo problemy, aj mne moja gyn povedala ze keby som momentalne chcela otehotniet tak by sa mi to nepodarilo aj keby som sa na hlavu postavila :(
Tu na fore vacsinou odporucaju jest yam...
ja som ho kupila asi pred 4 dnami a este som sa k tomu nedostala, chcem najst dake recepty a jest to varene nie v tabletach...
az pojdes najblizsie tak si daj urobit poriadne vysetrenie... :-)

tpch1

Interval 28+-2, 3 dni nie je nepravidelny, je to uplne normalny pravidelny cyklus. Nepises, ako dlho sa pokusate o dieta. Nepriechodnost vajickovodov nie je bolestiva a bez vysetrenia sa neda zistit, zena nie schopna sama nejako zistit, ze ju ma. Bolestiva menstruacia sama osebe nie je indikatorom neplodnosti, prave skor naopak-vacsinou byva bolestiva menstruacia vtedy, ak predtym doslo k ovulacii. Takze hlavu hore a keby to do roka od zaciatku snahy nevyslo, potom sa par povazuje za neplodny. Okrem toho nezabudni-polovicu neplodnosti paru mozu sposobovat muz...