Kde najst priatelov

Príspevok v téme: Kde najst priatelov
samma

Uz to tu bolo vela krat omielane, len ja mam naozaj problem najs si kamaratov, uz nechcem byt stale sama, vacsinu mojho casu zaberie skola a zaluby co mam tiez robim sama- beh, joga a pod., takze naozaj neviem, co mam robit, len mi prosim nepiste, ze mam zacat chodit na nejaky kurz, alebo nieco podobne, na to by som uz nemala cas, dik za vsetky rady.

alundra

nazaciatok treba presne definovat, co alebo kto je vlastne priatel?
ja to nepoznam. mam 31 a nemam jedineho priatela ani priatelku.
na zakladnej skole som mal priatela z ktorym som chodil von, bicyklovat sa a blbnut.
na strednej sa so mnou bavil iba jeden clovek z triedy ale aj to len do chvile kym som sa nestal iba triednym tercom pre sikanu. potom sme len obcas prehodili par slov.
v mojom zamestnani som mal kolegu z ktorim som obcas hral sach a obcas spieval zborove pesnicky ale inokedy sme sa pekne ponorkovo nenavideli.
hladam niekoho na pravidelne kazdotyzdenne hranie haloveho badmintonu v ba...
pripadny zaujemci alundra@email.cz
rad si popisem z kazdym..

P27

Človek si úplne ľahko nájde priateľov, len treba chcieť.. Možno ti z toho už tak šiši :) Že chceš priateľov, ale nechce sa ti ich hľadať/spoznávať..

elhimik

prvy krok si uz urobila,ze si dala o svojom pocite vediet,daj este niejaky email a ono sa uz niekto najde,kto ti napise a potom uvidis,ci si nieco vz ponuky vyberies a ci to pojde na druhy krok
:)

dadila

ahooj samma náhodou surfujem na internete a natrafím na tieto komenty.Veľa ľudí narieka aké je ťažke si nájsť priateľa a píše na net,že nepopíše niekto,ja doma len čítam knižky,nudím sa atď.Pozri sa nechcem sa hrať na povrchnú,sebeckú ropuchu čo tebou pohŕda to nie,ale neverím,že nemáš aspoň jednu jedinú kamošku,ktorá by tiež nemala kamarátov..Tak sa jej spýtaj môžem ísť s tebou do partie,zoberieš ma tam a tam? Ver mi možno sa ti zdá,že to je "riťolezectvo"no kým ty neurobíš prvý krok a budeš len fňukať nad svojim osudom žiadneho správneho parťaka si nenájdeš.Ja som to tiež takto riešila...:( dlhé roky som sa cítila sama nemala som s kým ísť von,necitíla som sa príjemne no začala som sa pridávat k ľudom,ktorí neboli absolútne z môjho "cesta",ale pokúšala som s nimi vyjsť.Striedala som kamoški jedna radosť jedna za druhou a nič z toho.Až nakoniec som pomohla jednému zlatému,milému chalanovi o ktorom som si vždy myslela,že preboha....on je taký divný(chodil do mojej triedy).A Až keď som odišla na strednú,začala som ho vydávať v autobuse začali sme sa rozprávať ...a tak to pokračovalo až to došlo do takého štádia,že sme sa stali najlepšími priateľmi a neviem si predstaviť ani jeden deň bez písania na facebooku a chodenia spolu von.A tým chcem povedať to,že skús sa poobzerať po svojim okolí možno na teba niekde v úzadi čaká pravý priateľ... o ktorom by si si nikdy nemyslela,že sa s ním budeš raz dôverne porozprávať.Takže skús kamoškine partie..neverím,že sa v nich nenájde ani jedna spriaznená duša:))) A čo sa týka krúžkov ...tiež to nieje zlý nápad ak ťa baví jóga tak nevidím problém..choď medzi ľudí zabav sa,zacvič si,spoznaj niekoho nového a uvidíš stane sa niečo neuveriteľné... Viem možno si myslíš čo to tu trepem ..preboha či nemám ružové okuliare a kde to žijem ...ale hovorím to len preto ,pretože prvý krok musíš spraviť TY odhodlať sa a porozprávať lebo priatelia za tebou neprídu len tak niečo preto urob.A potom budeš najšťastnejšia.Tak držím palce:))))

Valium

samma - Pozri sa, dokonca už aj velký samotár a introvert "Válium", si našiel kamarátku. Ako? Cez net. Napísal som inzerát a za pár týždňov to bolo. Tento týždeň sa máme prvý krát stretnúť tak som zvedavý ako to dopadne a dúfam, že neutečiem od strachu alebo nespravím nejaký mega trapas.
Ale fakt neviem ako inak nájsť priateľov, hlavne keď je človek hamblivý a tichý. Je to obtiažne nájsť človeka s ktorým si navzájom sadnete. Nájsť povrchných kamarátov nie je problém, to vie každý ale tí skutočný sa hľadajú obtiažnejšie.
Snáď to neposeriem.

zewa

A preco nechodis na tu jogu niekam medzi ludi? Ved je snad jedno ci cvicis hodinu doma alebo niekde v telocvicni? Hm?
Ak chces za priatela cloveka, musis sa s ludmi stretavat. A vyhovorky, ze nemam na to cas su irelevantne. Pretoze potom nebudes mat cas ani na svoju priatelku. A v skole sa ziadna kamoska nenajde? Skus sa napr. raz nejak prikmotrit k skupinke, co ide po skole na caj.

Jane318

No, ja som si našla kamarátku (teda teraz o nej hovorím len ako o známej, ale zatiaľ si rozumieme) aj tu na fóre. Môžeš skúsiť rôzne fóra. Na internete je ich milión, sú na hocaké témy. Zistíš, s kým sa ti dobre píše, alebo ísť na zraz z toho fóra, alebo si vyhľadať, kto býva najbližšie pri tebe. Proste, nájsť človeka s podobným hobby a tak. Keď nechceš kolektívne športy či kurzy a pod.