Operácia menisku

Príspevok v téme: Operácia menisku
Juja_:)

Dobrý deň všetkým:)V najbližšom čase podstúpim operáciu menisku. A tak by som sa chcela opýtať či je tu niekto taký kto má s tým skúsenosti.. ako sa cítil po operácií a tak... Ja idem asi do nemocnice do ZA, tak ak tu je niekto taký kto tam bol, tak koľko dní bol v nemocnici ? Bola to tzv. jednodňová chirurgia ako som čítala na väčšine stránkach? Ďakujem za odpovede ;)

Juja_:)

pana ...
Chcem sa ťa ešte opýtať, že koľko si čakala na operáciu ,, ked píšeš že ideš 1 marca .. kolko trvalo kým ťa objednali ? A kam ideš na operáciu ?

Juja_:)

Čensy :)

Mne to začalo tým, že mi asi v októbri ešte minuleho roka vyskočlo koleno, ked som sa stavala lebo som klačala na zemi ... asi po 2 týždňoch som šla na ortopediu,, tam mi povedali že mi nič nie je a dali mi rehabiiltácie .. tie nepomohli .. a koleno stále bolelo aj bolí :( asi 15 novembra som bola na ortopedii znovu,, poslali ma tiež na rengen z ktorého tiež nič nezistili a tak prišiel rad na MR. Objednávala som sa na ňu ešte toho 15teho novembra a objednali ma až na 7.2.2012 :) 2 týždne som čakala na výsledok .. a tento týždeň vo štvrtok,,vlastne včera :D som bola na ortopedii, kde mi povedali, že mám roztrhnutý meniskus(su 4 stupne..ja mám 3tí) a tiež už aj načatu chrupavku a minimálny výpotok .... a kedže ma to koleno bolí už vlastne 5ty mesiac .. odporučili mi operáciu menisku ... takže nasleduje objednanie na operáciu..operácia a potom to dufam už bude konečne v pohode ;)

2bodka

to co opisujes, mozu byt aj potrhane predne krizne vazy.. koleno je extra aparat, na RTG vacsinou nie je vidno nic moc...
ja som mala uraz v 14tich (teraz mam 30) - zrazilo ma auto a zrejme ako do mna narazilo, tak asi priamo do kolena (nepamatam si to, mala som otras mozgu s amneziou), kazdopadne v nemocnici na pozorovani to koleno stale ignorovali, aj ked som im to hovorila kazdy den (ze boli), nakoniec, ked ma uz isli pustat domov, lekar si povedal, ze sa mi to kukne. Oooo, gloooria, ale o starostlivosti o pacienta sa tu bavit nechcem (to by som si zbytocne dvihala tlak) zistili, ze mam v kolene zrazeninu krvi, ktoru mi ihlou tahali prec (ako vodu z kolena), potom vyse mesiaca sadra na celej nohe (teda az hore po stehno, teraz sa usmievam, lebo si spominam, ze na wc som chodila tak, ze mi noha trcala von z dveri :D) no potom ako mi to dali dole, rehabilitacia a stale som to koleno citila take akoby slabsie. Cele roky som s nim mala problemy, podlamovalo sa mi, hlavne pri tanci, vzdy ked sa to podlomilo, jednak to vyzeralo smiesne a jednak potom asi dva tyzdne bolelo. Raz sa mi ale na diskoteke podlomilo uplne a uz som nohu nevystrela. Odtrhol sa mi kus meniskusu a zablokoval zhyb, takze som ho mala v pravom uhle a nic sa nedalo robit. Operacia prebehla ok (laparoskopicky), po nej mi chirurg povedal, ze mam roztrhane predne krizne vazy, asi z toho bolo to koleno take oslabene (nechranene). Lenze odoperovali laparoskopicky ten meniskus a tie vazy povedal, ze to treba plastiku, co by znamenalo dalsiu operaciu a uz nie laparoskopicky, ale pekne 5 cm jazva dole na pistale (odkial by odobrali nejaky kus slachy alebo co) a potom cez koleno, kde by to prisili. No a ked som sa ho pytala, ci sa s tym da zit bez operacie, povedal ze ano, ze vela ludi takto zije a ani o tom nevie (hlavne futbalisti) :)) tak si zijem bez toho, ale je pravda, ze to koleno uz nikdy nebude ako pred tym... To ma mrzi, lebo korcule musim velmi opatrne, beh nehrozi, drepy a podobne tiez nie. Takze je to rozhodne obmedzenie. Kto vie, ake by to bolo, keby som si to nechala spravit.. :(

čensy

ahojte, ja sompred 3 tyzdnami mala uraz pri ktorom mi 2x prasklo v kolene. K lekarovi som isla o 5 dni / naivne som si myslela, ze to prejde/,ked som uz vobec koleno nezohla a mala som hrozne bolesti. Lekar ma poslal na rontgen, zo snimku nic nezistil, a tak ma objednal na mag. rezonanciu, ale az 9.3. Mala som 2 zyzdne dlahu, vcera mi ju dali prec, s tym, ze si mam koleno natierat a bandazovat. Koleno stale zohnem len s velkymi bolestami, aj to len akosi nakrivo. Zda sami to neskutocne dlho,ze sa nieco zacne riesit az po vysledku MR. Je vysoka pravdepodobnost ze to bude meniskus, ale nemoze sa to este pohorsit?

Juja_:)

2bodka .... A bola si v ZA alebo niekde inde ?? Och o tej hadičke som nevedela .. bože ..dúfam že to prežijem :D

2bodka

Ja mam operovany meniskus laparoskopicky v celkovej anestezii. Prebrala som sa na izbe, z kolena mi trcala hadicka s takou nadobou do ktorej odteka dren (alebo aky sajrajt) toto bolo dost neprijemne, pretoze po operacii koleno bolelo a hlavne v mieste odkial trcala tato vec. Jednu noc som tam prespala, na druhy den mi to dali dole a hned som sa pokusala chodit. Darilo sa, kedze som bola nutena ist na cigu :D Cize jedna noc a sup domov. Blbe je, ze asi mesiac som krivala a nemohla behat, problemy mi robilo nastupovat na autobus, schody a pod. Ale inak v pohode, dve male jazvy uz skoro nie su vidno (tu to uz asi 4 roky odvtedy).