štitna žlaza

daduša21

ja sa liečim na ŠŽ už 6 rok na zniženú činnosť a mam vysledky taketo:LL h 15mm,š. 14mm, v. 54mm, obj.5,43ml
PL h. 14mm, š. 17mm, v. 51mm, obj. 5,81mm a celkový objem 11,24 ml
ale neviem či sú výsledky dobré alebo nie,lebo mi zas výsledky krvi ATG a o nieco viac ATM vyskočili.Stále mám brat Euthyrox 75.Vie mi niekto poradiť.Ďakujem

aljoška

Zlatica,možem ti napísat rozmery,aby si mala trocha prehlad.Ja som mala normálnu štítnu zlazu,nazvačšenú.Samozrejme malé odchýlky možu byt: LL - h-12 mm, š-15, v-51,objem 4,39 ml. PP - h-16, š-17,v-54,obj.7,03ml.Celkový obj.11,4

zlatica 29

Prosím, ak niekto viete napíšte mi aká má byť veľkosť zdravej štítnej žlazy, jej celkový objem v ml? Ak sa jedná o dospelú štíhlu ženu. Je to pre mňa veľmi dôležité, moc ďakujem Zlatica 29

jaeny

ahoj aljoška,ja som tiež zatial v poriadku,dcéra ide v máji na operáciu do Blavy ako DOKTORKO doporučil,snad to dobre dopadne,moc ťa pozdravujem,prajem krasny večer!!

aljoška

Aj obvodný ti mohol vyšetrit hormony štitnej zlazy.Može to byt z toho.Uvidíš ako dopadneš u endokrinologa.Držím palce.Neboj sa,ak je to štitna zlaza nastavia ta na liečbu a stav sa ti upraví.Ja sa liečim už asi 5 rokov a z toho vyše 2 rokov ju mám vyoperovanú.Ale to ta nechcem strasit,len ti chcem povedat že žit sa dá aj tak.Držím palčeky,potom daj vediet ako si dopadla.Neboj,je nás vela.
Pre jaeny,ahoj.V pondelok som bola na kontrole v Lubochni.Výsledky ešte nemám,ale sono bolo v poriadku a doktorko bol tiež spokojný.Takže je to zatial OK.Na pol roka mám pokoj.

nika37

Prosím o radu!Mám 37 rokov. Už asi pol roka mám problém s vypadávaním vlasov. kožný lekár mi predpísal vodičky, šampóon-nič nepomohlo. Žalúdok mám v poriadku, ale som často podráždena a mám \"depky\" z tých vlasov.Základné krvné vyšetrenie boli v poriadku. čaká ma návšteva endokrinológa.