Boj s vlastnou povahou

Príspevok v téme: Boj s vlastnou povahou
Fero M.

Zdravím, pred paru týždnami som tu riešil zopár vecí a viac menej som dal na vaše rady, čo sa týka vzťahových vecí a vecí okolo toho že ked mám pocit, že raz niečo nie je v poriadku tak to tak je, čo sa mi aj potvrdilo.. Mám dobrý inštinkt na ludí a problémy, ale absolutne sa ním neriadim...

Problem, je v tom, že vkuse dávam druhe, tretie, štvrte šance a nechcem si pripustiť, že niečo môže aj zlyhať a že povahy a deje v živote sa niekedy nedajú ovplyvniť. Snažim sa zmeni svoju povahu a niektoré veci brať s nadhľadom a iné riešiť ináč, ale ide to fakt pomaly.

Bojovali ste niekedy sami zo sebou, aj ked nie ste zlý človek, ale museli ste pretvoriť určité črty samých seba, aby ste sa mali lepšie po všetkých stránkach?

Loveme

ako to tu tak citam,tak mam skor pocit, ze fero je jednoducho zdeprimovany z toho ze je sam. to nie je dobre, treba vediet byt aj samostatny,a co maju povedat taki ludia,ktori nemaju nikoho?
a tiez nesuhlasim s tym,ze vzdy zlyha ta druha strana. to mi pride uz trosicku prehnane. ak sa ten isty problem objavuje stale dookola, tak bud si vyberas rovnake typy zien, alebo druha moznost, ty niekde robis rovnaku chybu

Fero M.

Len všetko bolo okej, kým ona neriešila svoje problémy a vtedy to začalo, chcela čas, riešila problemy a ja mne začal domček z karat padať a prišla moja nervozita, výčitky na seba, na nu, dookola...

Nič idem vonku, oddýchnuť si ak to pôjde, večer tu skončim isto, nech si prečítam názory a aj iné temy a ak sa da tak pomôžem, aspon mi to pomáha zabudnuť na moje veci.... Tak zatial dakujem..

Maoam

Fero, tak to tu mas aj z druhej ruky a velmi dobre napisane. Bingo.

Vies, Fero, kebyze ma o mna zaujem niekto, kto chce, chce, chce a tlaci, tlaci a tlaci a je TAK neisty a tak nevyrovnany, utekam kade lahsie.
Proste to musi odplasit kazdu babu, ktora je rozumna a ma nejake sebavedomie.

Ty musis povolit, uvolnit sa a hlavne sa prijat a prestat hladat tam vonku.
Najprv musis poriesit seba.

Dalsi vztah bude inak zasa dalsia drama.

Fero M.

Maoam nie chápem vážne... len som to čo si písala nerozpísal viac to je všetko.. budem sa snažiť, ale totálne pomaly to ide.

Mlk asi hej, príliš chcem, aj tento vzťah som asi utlačil, aj ked som videl že to chce čas a aj ho chcela, tak som asi na nu tlačil... a to si tiež uvedomujem.
Len ja ked niečo poseriem alebo niekomu ubližim, tak sa trápim pre to dlho..
Niekdy riešim veci čo sa stali pre 4 rokmi a trápia ma, stačí aby som niekomu neobdaj odpapuľoval a potom ma to serie dlho

m,mlk

Fero, samozrejme, ze lepsia a pekna nepride. Nevies o tom, ze clovek podvedome pritahuje ludi podobnych jemu? Ked ty si uplne nevyrovnany sam so sebou, nemas sa rad, tak zakonite nemozes stretnut milu, prijemnu, vyrovnanu dievcinu. Fraza, ale pravdiva: Musis zacat sam od seba a veci sa pohnu k lepsiemu.

Fero M.

najrhošie je, že ja tomu rozumiem, ale nedokážem sa donutiť to tak robiť...

Vkuse sa to točí dookola. CHcem a chcem a tlačim všetko na silu len aby to tak bolo, potom si uvedomim že to nemá cenu a nechcem to rpijať a zase tlačim a bojim sa, že nepride iná lepšia, pekná, mudra atd...

m,mlk

Fero, ako mozes napisat, ze "furt tá druhá strana zlyhá z ludskeho hladiska". Primarny problem je v tebe, nie v tej druhej strane. Prilis niekoho chces a potrebujes. Takto to nepojde. Zbav sa toho chcenia.

Maoam

ti vravim, ze mas depresie

a si slaby - osobnostne mi pripadas dost slaby (prepac, nechcem ta tym urazit, len som uprimna), ale na tom sa da popracovat

nie si sam, kto zazil drsne veci, tym si bud isty, ide o to vstat a ist dalej...

ty este stale lezis a fnukas, to je ten problem

minulost nevratis ale mozes zmenit to, co si o nej myslis a zmenit k nej pristup

vsetko, co sa ti stalo, bolo na nieco dobre a na nieco potrebne

aj ked to znie ako zvast - ale je to tak