Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ktore jedla su glukotvorne

RNG

Nuz asi pani lekarka nevedela velmi o com rozprava, nedivim sa, lekari maju zo skol primalo vedomosti o jedlach a ziadne o doplnkoch .
Glukoza sa v tele , tj vlastne v peceni tvori z bielkovin procesom neoglucogeneza/neoglucogenesis, ked je v krvi prinizka hladina cukru a to by mohlo poskodit mozog.
Aj pri najprrisnejsej diete , bezsacharidovej, cukor v krvi nesmie poklesnut pod 3.3 mmol/l( 60 mg na deciliter), inac by mozog zacal vypovedavat a nervove bunky masove uhynat.
Bezsacharidova dieta a protiplesnove/proticandidove doplnky mozu znicit plesne a candidu ucinne len v crevach, kde ich nahradenie probiotikami vyrobi obvykle plno latok, ktore telo pouzije inde na znicenie candid a plesni.
Protiplesnove su najma carvacrol z oreganoveho oleja, citricidal, lapacho a kokosovy oleja enzym celulaza(vyrobok napr Candex)

Tj na nicenie plesni a candidy ich treba vyhladovat( co najnizsie sacharidova dieta, bezcukrova) a spomenu te doplnky , samozrejme probiotika a hromada mikrovlaknin na podporu ich rozmnozovania
Aj najsilnejsie probioticke doplnky potrebuju sa rozmnozit aspon 1000 krat na obsadenie criev a vytlacenie inych skodlivych kultur. Teda musis brat denne mnoho gramov mikrovlaknin na to, aby tio rozmnozili parsto miligramov probiotik z doplnkov na az 1 kg, co je normalne osadenie criev.

dana660xz

to mám od koznej, povedala mi ze sa mam vyhybat glukotvornym jedlam a najidealnejsie drzat protiplesnovu dietu aspon mesiac no a ked som zistila co je to protiplesnova dieta radsej by som zvolila nejest glukotvorne jedla, lebo horsiu dietu ako protiplesnovu som nevidela, to uz aj hladovka je lepsia :)

2bodka

tiez myslim, ze ide o glikemicky index, pretoze tento vyraz som pocula prvy krat a to si myslim, ze som dost scitana v oblasti zdravotnictva..
ono.. clovek vacsinou u lekara pocuva jednym uchom (ja sa poznam, preto pred odchodom vsetko opakujem, vyzeram sice ako dilino s poruchou kratkodobej pamate, ale radsej ako dilino, nez potom doma stresovat co to po mne vlastne chceli?) :)) a inak, sak zavolaj dr. sestricka by ti to tiez mala vediet povedat ;)

2bodka

No vidis, nechces sa zdrovat, beries ohlad na druhych a nakoniec sa tam musis trepat znovu. Nabuduce sa vykasli na to, kolko je v cakarni ludi, lekarka je povinna ti vsetko vysvetlit tak, aby si tomu rozumela, aj keby to malo trvat hodinu :)

dana660xz

nechcela som zdržovať plná čakáreň tam bola a poravde som si myslela že to nájdem bez problemov na internete, ale našla som len zemiaky a paradajky. no budem sa za ňou asi musieť vybrať ešte raz.

2bodka

Nerozumiem jednej veci, ked ti lekarka povie nieco, comu nerozumies, preco sa jej nespytas??? Ved na to tam je ona, aby ti povedala vsetko tak, aby si odchadzala uzrozumena. Ja sa svojho lekara pytam na vsetko, je pravda, ze je to mozno aj pristupom, ale ked nieco nevies, alebo niecomu nerozumies, treba sa pytat hned na mieste. Lekari obcas hovoria svojou odbornou recou, bezny clovek, ktory nema zdravotne vzdelanie nemusi vsetko vediet, staci na to upozornit, netreba sa hanbit.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ktore jedla su glukotvorne - Fórum - ZDRAVIE.sk