sen ? mimo tela

Príspevok v téme: sen ? mimo tela
snívan

mam okolo 30 rokov a tuto noc sa mi stalo nieco co tazko mozem popisat .
mal som pocit ze v sne vidim sam seba ..jednoducho som citil, ze som mimo svojho tela ..tesne nad telom som sa vznasal a to nebolo nijak zvlastne, videl som veci naokolo ..
zvlastny pocit bol ked som sa vracal do svojho tela ..ako keby ma to vcuclo spat ..ako keby ma stocilo v nejakom víre za hlasneho zvuku a ja som sa ocitol naspat vo svojom tele ..vsekunde som otvoril oci a vyskocil z postele ..
co to bolo ?

Sagashak

Cely život som zaspával na pravom boku , no po čase som došiel na to , že síce tak rýchlo a pohodlnejšie zaspím, no spím nesprávne, tak teda som radšej dlhšie zaspával na chrbte. Takto sa to začalo, začal som si uvedomovať čoraz častejšie, že snívam. Tak miesto toho aby som riešil podstatu, či robil to čo sen predstavuje som robil čosi iné. Sen X: Tento sen sa mi opakoval, išlo o boj o prežitie skupinky mojich ľudí. Kedže sa mi ten sen už sníval, nerobil som tie iste chyby. Napravoval som sa a hovoril tím neznámym ľudom nech tam nelezu, nech to nechytajú(veľa krat som sa zloduchom vysmial, že sa mi nič nestane ak vystrelia aj tak to jen len blby sen). Pýtali sa prečo alebo ako to že som vedel čo sa stane. Odpoveď: "už sa mi to snívalo raz". Keď mi dotičný sen liezol krkom venoval som sa iným veciam. Kľakol som si k zemi a hrabal sa v hline, skúmal som ako moc sen je reálny. Inokedy , keď som sa blížil k domu a mal som niekoho nájsť. Popri ceste pred bránku som si spomenul, že nie dlho tieto sny trvajú tak som kopol do vrtule a stihol som tu osobu nájsť skôr ako som sa vzbudil :) Mnohokrát sa v sne objavujú hlasy, ktoré nemajú pôvod z prostredia kde spím. Hovoria ku mne, teda ja hovorím k nim, veľa sa pýtam, no keď sa mi dostane odpovede, zabudnem, len viem, že odpoveď bola fascinujúca, ale čo mi ostane je len dej sna. Takto nedávno som zaspal opet v mojom štýle, no ľavú ruku som mal položenu na bruchu. Keď som sa prebudil vo "sne" sedel som na stoličke , ktorá sa rýchlo točila a všetko bolo rozmazane. Zaujimavé, že ruky som tam mal ako by pripútané(nedalo sa nimi pohnúť), zdvihnuté smerom k brade. Cítil som prítomnosť čohosi alebo kohosi, tak som sa kľudným hlasom opýtal: "kto ma drží? " Odpoveď:"..." . Znova som sa s vystriednejšim hlasom opýtal: "KTO MA TO DRŽÍ ?" Odpoveď:"Ja nie" a iny hlas: "Nikto ta nedrži". (nečakal som , že niekto odpovie).Občas si vravím, že osoby ktoré tam vidím alebo počujem si vytvára moja myseľ sama, no nerozumiem ako si vygeneruje vymislené alebo inteligentnejšie osoby, kedže robia veci ktoré ma dokážu prekvapiť a sám by som to nedokázal spraviť. Rozmyšlajú tak a robia veci inak, aby mi neublížili alebo naopak aby som ja neublížim im, dokažu ma rozozmiat aj rozplakat tak , že pocity z neho mi ostavajú aj po rozvašnenej chvíli po dosneni v bdelosti. Tažko povedať, či si to sam nejak vytváram, pokúšal som sa ovládať sny. No, keď mi v sne niečo chýbalo tak som doslova musel zatvárať oči v spánku a vyslovovať, čo to ma byť. (nie vždy sa mi to podarilo vytvoriť, niekedy áno ale trošku inak ako som si predstavoval.[miesto auta sa zjavil volant]). Ale keď ma ktosi chytil a išiel zabiť tak sa nedalo uniknúť , ani brániť sa. Mnohokrát ma išli s nožom zabiť, pästou udret , no keď som vracal uder tak sa mi ruka spomalovala. V poslednom čase som si povedal ,že to je na dobrej ceste. V poslednom boji sa mi podaril uder opetovať a mal zdrcujúce následky. Určite ste každý zažili to padanie v spánku, strhnutie sa zo sna a ten pocit , že je to OK sme predsa vo svojej posteli alebo , bežíťe vo sne, blíži sa nebezpečenstvo, no krok sa vám spomaluje. Dúfam, že čoskoro sa naučím ako ovládať celý sen a prežívať len to pozitívne a negatívnemu sa vyvarovať. Zaťial viem unikať negatívnym snom, tak že ho prepnem alebo sa vynútené dostanem do bdelosti. Takéto sú moje takzvane astrálne skúsenosti za rok 2011. Inak, veľa ľudí chce vedeť význam snov, je lepšie sa pýtať u veštkyni na sny ktoré pretrvávajú alebo uvediem môj príklad: Od detstva sa mi snívalo o lietadlách. Najprv to bol sen 1, kde som plával pri pláži nie moc hlbokej vode a cítil som, že podo mnou je potopená stíhačka čiernej farby.. ako som plával k brehu a od strachu kričal, cítil som ako je ku mne (možno na lane) pripútaná. Inokedy sen 2 ukazoval ako v zelenej korune stromu je male lietadlo, nič zvláštne, no keď som sa tam pozrel, naháňalo mi to strach. Sen 3 mi ukázal aký je to pocit, keď stojím sám vo veľkom hangáre medzi lietadlami rôznych tipov. Nikdy som nemal strach z lietania, lodi som sa bal väčšmi, keď som bol malí.. Miestna veštkyňa mi to vysvetlila. "v minulom živote si bol vojakom, teda veliteľom, ktorý vyslal lietadlom svojich ľudí, ktorý sa zrútili nad morom a ty si si to vyčítal do konca života". Nemusel som to byť práve ja, ale môže to byť zakódované v génoch, už len to že môj starý otec pracoval v oblasti vojenského letectva. Ulavilo sa mi, venoval som sa k tejto problematike nejaku dobu až mi tip tíchto snov zmizol zo života a dokonca ma už tie lietadla nedesia :) Uvedomujme si , že veštkyne niesú len ludia, ktory vidia budúcnosť v štasti laske a penazi v sklenennej gule. Good luck všetkym v bádaní ...The End

annddyxxl

a dnes sa mi snivalo ze som si sla umyt namydlene ruky nad vanu a v nej plavali tusim 3 kapre alebo teda ryby ak chcete.ale ten jeden akoby plaval nakrivo na boku a este som si vravela ze nechcem ich zaspinit a sla som si utriet ruky do uteraka,lebo zacala nam padat pena.a ked som sa pozrela po tej miestnosti boli tam tusim este dve vane a tiez tam boli ryby..viem ze ryba zevraj znamena dieta.

annddyxxl

neviem shelby pretoze som mala asi 10 ked zomrel.dost mozne ale neviem ako sa naucit vnimat podstatu v tych snoch.velmi by som to chcela vediet vnimat to co odkazuju sny.

Shelby

annddyxxl, nemali ste s otcom nejaké nedoriešené záležitosti ??.. Často sa ľuďom sníva o mŕtvych pretože im chcú niečo ukázať, alebo odkázať.

annddyxxl

neviem ci mi niekto odpovie,ale vyznam snov ma tiez zaujima..preco sa mi zhruba asik tak 3 krat do roka sniva o mrtvom otcovi?a pritom nemyslim na nho v tom case.raz som si v tom sne pozerala stary album alebo kniha kde boli fotky a jasne som ho tam videla aj oblecenie lesnicke a ten klobuk a flintu..momentalne sa na iny sen s nim uz nepamatam.alebo ze ho proste len vidim a zostanem zarazena alebo sa tak trochu bojim a vrvim si ved si mrtvy..nieco v tom zmysle.

Joo

ved ja viem ,ze to nebolo mierene proti mne :-)
karabasan je v preklade ,ako ked niekto na teba tlaci na hrud ,ty sa dusis a nemozes sa pohnut ......... da sa to prelozit ,ako pritlacac ...no na taketo nieco ja neverim :-)
proste sen

vitali

Joo to čo som písala o snoch, to nebolo namierené proti tebe:) To malo neutrálny zámer:) A čo je to za poruchuspánku? O tom som ešte nepočula.

Joo

ved ok vitali ,zda sa mi to neskutocne zazit nieco pekne pocas spanku ....ja som mala ako dieta poruchu spanku tzv. "karabasan"
obcas mam i dnes take zle obdobie ,kedy toto zazivam ......