natlak zo strany rodicov

Príspevok v téme: natlak zo strany rodicov
eiva

v poslednom case mam coraz vacsi stres, tento rok maturujem a chcu aby som sa dostala na medicinu pritom sama viem ze na to nemam a stale ma porovnavaju so starsou sestrou, furt aka je ona dokonala a ked sa tam nedostanem "tak uvidim" a totalne ma odpisu, co mam robit? :( ja sa bojim a ked sa tam nedostanem..uz napadlo aj to vsetko jednoducho ukoncit..

smajliQa

veronika

ja som svojich rodicov sklamala a to nie raz... dokonca jeden krat velmi... o to viac sa im to teraz snazim vynahradit, a nemam pocit ze by ma kvoli tomu prestali mat radi...

ja som to v zivote viac krat posrala, ale podrzali ma v kazdej situacii...

ak rodic odkopne dieta len kvoli tomu, ze nejde podla ich zelani, tak potom ti nestoja za to, aby si s trapila, ze ich sklames....

vaeo

Čím skôr pochopíš, že žiješ SVOJ život, že si dospelá a SVOJprávna, tým skôr sa skončia tvoje problémy.
Istý mne blízky človek to dlho nechápal - robil kopu vecí, ktoré robiť nechcel, len preto, že to od neho chceli rodičia, a hoci bol múdry a mal všetky predpoklady stať sa úspešným, presne ako mu to hovorili rodičia, nedokázal byť šťastný. Skončilo to pokusom o samovraždu, nasledoval kolotoč závislostí, hospitalizácií, liečení.
Bol by vtedy urobil lepšie, keby z toho domu a od rodičov, síce vysoko postavených, ale alkoholikov, bol odišiel v momente ako dosiahol plnoletosť, prípadne hneď po maturite by si našiel prácu a osamostatnil sa. Práca a štúdium na výške sa dajú celkom dobre zlúčiť dokopy, keby ťa aj nikde inde nechceli, určite ťa zamestnajú aspoň v nejakom podniku ako čašníčku. A keď už budeš na intráku alebo priváte a budeš mať prácu, tak sa domov už ani vracať nemusíš, ak nebudeš chcieť, a môžeš si kľudne študovať alebo neštudovať čo len chceš.
Je to síce kruté a ťažké, ale lepšie je byť sebecká ako mŕtva (myslím to tak, že je lepšie mať s rodičmi vzťahy na bode mrazu a odísť z domu preč ako keby si si mala žily podrezať, prípadne sa inak odstrániť z existencie na tomto svete len preto, že si tvoji milovaní asi liečia nejaké svoje osobné komplexy prehnanými nárokmi ktoré na teba majú a vyhrážkami s tým spojenými. Pošramotené vzťahy môžeš ešte v budúcnosti napraviť, ale vstať z mŕtvych predpokladám vedieť nebudeš, taký majster bol iba jeden...
Rodičia ťa nemôžu k ničomu prinútiť, pokiaľ si na seba budeš zarábať sama, na to proste nemajú páky.

veronika16

len ako sa stym vyrovnat ked cely zivot ste zili vlastne len pre to aby ste ich nesklamali a to na ukor vsetkych svojich vnutornych pocitov, som uz tretia zo surodencov co coskoro ukonci dobru vysoku skolu, nikdy sme nechodili von sa zabavat, nepili sme, nebrali drogy, neboli drzi skor vzdy usluzni na maximum, otec sa vyhraza ze ak nas tak velmi trapi tak sa radsej rozvedie a uz nam da vsetkym pokoj...

Maoam

ak niekto nevie stravit fakt, ze dieta nie je jeho majetok, ze to dietra ma pravo na vlastny zivot a na vlastnu cestu a ked tento niekto svoju 'lasku' podmienuje tym, ze decko dozivotne bude skakat, ako on piska, niet o com

toto NIE JE laska

veronika16

lenze ako mozete byt statni, ked sa "osamostatnite" a pojdete si za svojim pocitom stastia, ked vam potom rodicia vycitaju ze ste sa k svojej rodine otocili chrbtom, ze ste nevdacni a potom pri kazdej moznej prilezitosti sa nas opovrhovacne pozeraju, cakaju ospravedlnenie inak su ochotni do smrti sa svami nerozpravat???

malickasom

ja by som skor povedala ze im ide o prestiz, aj ked to uz davno neplati
v kazdom pripade tu ide teraz o stastie a nie o buduce zarobky

smajliQa

J111
inak... jej rodicia sa vyjadrili, ze by nemala byt zverolekarka, lebo hadam nechce pchat ruku krave do zadku...

to by mali vidiet, kolko zaraba taky veterinar.. poznam jedneho... menila by som :D

teda ked im uz ide o peniaze...

sweater*

kvetinka no sorry ale to je mi rada, chapes tomu ze jej tu medicinu nutia? mozno je to poslanie ale pre teba, nie pre nu, ona tam ani nechce ist ako pise, vsetko to robi kvoli fotrovcom a len sa trapi... a eiva zivot vie byt aj krasny, casom pochopis ze vsetko je to len o tebe, o tom co ty chces, ze nezalezi na tom co druhy hovoria co je podla nich spravne a co nie, tvoj zivot je len o tvojom stasti, len to ti asi nevysvetlim, nato musis dojst sama, inak potom ucitis uzasny pocit slobody... a moc dufam ze sa aspon nejako unormalnia nech to nemas take tazke, fakt skus s nimi hodit vaznu debatu a vylej im svoje srdce, si neni babika na spagatiku nech si s tebou robia co chcu

winki

J111 no myslím, že tá architektúra čo ju baví je po finančnej stránke ovela zaujimavejšia ako byť doktorkov.