Pomoc, ohladom kúpi bytu

Príspevok v téme: Pomoc, ohladom kúpi bytu
Peter2556

Poradte mi , na čo sa mam najviac zamerat pri kúpe bytu...(poschodie, či je krajny alebo v strede,??) fakt neviem, toto je môj prvý byt co si chcem kúpit, a hlavne chcem byť s ním spokojny, ved to predsa nekupujem na pár rokov.
Už mám aj jeden byt vyhliadnutý, no neviem či je ten správny a mám do toho ist.
Ako ja by som ho aj hned kúpil, ale ide o to, ze ten byt je na zvýšenom prízemí(to by nebol taký velký problém) a tá bytovka má vlastné plynové kúrenie, a plynový kotol sa nachádza presne pod tým bytom...Nie je to nebezpečné??

Bývate niekto v takomto byte??

Dakujem za odpovede.... :)

lost

ak mas hotovost, zniz cenu o par tisic.. budes mat obrovsku sancu ze ti na to skocia.. ale skus to aj ked mas uver, len neviem ako to chodi tak..

lost

poschodie rozhodne nie je jedno ;)
ale spominane je OK, ak je to cenovo zvyhodnene, ma svoje vyhody.

ustredne teplo je PODVOD tak ci tak (ale to je offtopic)

myslim ze ti nikto nevie poradit tak dobre, ako tvoje prve popalenie sa s prvym bytom ;)

nemas niekoho, kto uz mal 2-3 byty ? zobral by som ho tam a zacal to, co robi vacsina realitakov, ak kupuju pre svojich klientov (resp. autobazar toto robi)

1. hladaj chyby
2. zvelicuj ich
3. zniz cenu

:)

ja neviem, napr. susedstvo (a s tym uzko spojena kriminalita), parkovanie na sidlisku neries, to je mizerne vsade.. a vzdy sa 1 miesto uvolni.. (vzdy niekto pojde kupit kondom do tesca, bez ohladu na to ako neskoro chodis domov)..
nadviazem na Davida..
hned ako ides do bytu, over si, ake bezpecne su dvere, a ideme pekne od podlahy, tj. su to parkety? ake hrube? ako kvalitne polozene? su tam listy? ako kvalitne je vymalovane, ake farby su pouzite (utieratelne?) ake je osvetlenie, kedy bola robena elektroinstalacia? ake su poistky? kolko amperove? zvoncek funguje? vratnik funguje? vodovod funguje? (tj. baterie a ci neunika sprchova hadica ak nechces kupovat novu) , drez je aky? , ja by som extremne kritizoval tie stare plynove rury, lebo to nejde cistit poriadne, to by som im povedal, nech si na svoje naklady zoberu prec ;) .. tepla voda rura je izolovana? je tam sifon vsade kde ma byt? toaleta funguje po splachnuti? vodomery meraju presne? plynomer sa toci a rura ako plynova tak elektricka funguje? okna sa otvaraju? tesnia? nevrzgaju a nepraskaju pri otvarani? su vsetky dvere pritomne v byte? ak chces internet, je tam pripojka? ak ma balkon, je bezpecny? (neviem o nich vela, cokolvek ti napadne), eh.. je bytovka zateplena? ak nie kedy sa planuje ? (tu pozor na uzernicke pozicky a PODVOD zo strany spravcu, ktory si chce zobrat 1-2 tisicky za sprostredkovanie uveru), pozor na smiesne plytky polystyren)..
a este asi 1000 veci, ktore najdes az ked tam budes byvat :)
eh, napr kuchynska linka, funguje? otvor VSETKO co sa na nej otvorit da..
aky vysoky je obklad v kupelni ? je tam digestor ?

nie je byt prilis maly, nemam ja napr rad izby ala 2x3metre, i ked 90% bytov je takych, hold kralikarne, ale zit sa tam da..

dolezita je asi aj orientacia bytu, i ked na tom uz nic nezmenis :D

toto je len interier bytu :) dalsia kapitola je, ak ta zaujima, co budes mat za dverami, tj. susedia, okolita zastavba, MHD, travnik (deti, pes) skoly, obchod a spominane parkovanie,
ale v neposlednom rade aj pracovne moznosti v meste, SMRAD (skladka, kanalizacia, rodinne domy paliace stary nabytok).

ak chcete byt v buducnosti prerabat, ci sa vobec da, ci to stavba dovoluje, vek nehnutelnosti je ? a kolko bytov sa tam predava, atd.. (cim viac, tym viac asi mozes hybat s cenou, neviem co to znamena, ale je to tiez dolezite). chces ten byt nasledne predat? alebo si ho nechat na velmi dlho? na ako dlho ? su izby priechodne? su schody v byte? ake je jadro ? kolko bytov je vo vchode? budes moct vytah vyuzivat, budes za neho platit ? (rozumej - ci snim mas vobec moznost ist do bytu, niekedy je vytah az od 1 poschodia, tj. prizemia..

eh, je toho vela, no kazdemu chuti nieco ine :) ja som extremne narocny, cize preto taky prispevok :)

david23

poschodie je jedno aké, ale z prakt. hľadiska, keď sa pokazí výťah/sťahuje sa nadrozmerný nábytok je dobre 1. poschodie:-) krajné byty a byty pod strechou sú zvýhodnené koeficientom pri rozpočítavaní tepla, čiže je to podľa mňa jedno, aspoň ťa sused z krajovej strany neruší. ak má dom spravené revízie plynu, tak to nie je problém, zisti si to u správcu. V ktorom meste kupuješ, koľko izbový a za koľko? Aj ja plánujem do roka hypotéku. Dal by som si pozor na kataster, či tam nie je vecné bremeno, zmluvu riešil s právnikom, v byte pozeral, či nie sú dopraskané steny-porucha statiky, plesne v rohoch, tesnosť okien, možnosť parkovania, lokalita, občiansku vybavenosť-škôlky, školy, obchody, pošta, bankomat, príroda, stav domu, či je zaťažený úvermi za zateplenie, v akom je stave, či sa nebude robiť rekonštrukcie elektroinštalácie, stav spoločných priestorov, mesačné zálohové platby...je toho veľa