Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krvny tlak

Príspevok v téme: Krvny tlak
araz

dnes sa si v praci zacala po obede tocit hlava,taký stav,že každu chvilku sa mi mierne zatočila hlava,trvalo to asi hodinu pokial som neprisla domov ,chvilu bol klud a ptom sa to stupnovalo az tak,že sa mi v kuse tocila hlava,zmerala som si tlak mala som 130/80 potom mi zacalo byt zle od zaludka,ale strasne zle mi prislo,tocila sa so mnou cela miestnost,nevracala som,ale bolo mi priserne a ani sa mi neulavovalo,az mi mama dala jej liek na znizenie tlaku sa mi po hodinke ulavilo,nikdy sa mi nic taketo nestalo,sem tam sa mi v praci tocieva hlava,myslite si,že tento stav bol sposobený tým tlakom?lebo tych 130/80 nie je este velmi vysoky

araz

mavam uplne normalny tlak teraz rano som si zmerala a mala som 112/79 zase nizsi,ani teraz sa necitim este dobre stale sa mi ta hlava toci aj ked len mierne,stravujem sa normalne,ziadne diety a vypijem denne min.2,5-3 l cistej vody,vobec netusim z coho mi to vcera mohlo nastat,ale v pojdem k lekarke

sob rudolf
ja som nemala doma ziadne lieky a ten pocit ako mi bolo strasne zle a motala sa mi hlava stale neustaval,tak som si ten liek od mamy zobrala

sob rudolf

araz, ono by bolo dobré napísať sem, aký mávaš tlak bežne. Lebo ak máš zvyčajne 160/100, tak ti mohlo byť zle z poklesu tlaku, nie z jeho výstupu:). Okrem toho, opisovaný stav mohol byť zapríčinený mnohými inými vecami, nielen zmenami tlaku krvi, preto samoordinovanie si liekov na čokoľvek - nech by aj zo subjektívneho hľadiska pomohli - je veľmi nerozumné.

RNG

To vyzera skor na nizko cukor v krvi. Hlavne ked clovek je cukry a rychle sacharidy(tj take, co sa premenia na cukry rychlo a nie postupne, tiez nazyvane vysokoglycemicke) nasledovne po zvyseni cukrov v krvi pankreas vyluci plno inzulinu a ked prtesdteli, nasleduje velmi nizka hladina cukru v krvi a rozne prejavy slabosti, moze to viest az ku strate vedomia.
Preto treba jest zasadne hrubozrnne a celozrnne produkty a vyhybat sa cukrom a jemnym mukam. Tieto uvolnuju cukry postupne, a to je pre telo ovela lepsie, rovnomernejsie.
Takze ziadne navaly energie a potom depresie, krizy, zravy hlad a podobne.

ethel

Nemyslím si,že to bolo tlakom- toto nie je vysoký tlak. Nikdy by som si nedala na takýto tlak liek na zníženie tlaku. Skôr môžeš mať problém s krčnou chrbticou alebo vnútorným uchom.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krvny tlak - Fórum - ZDRAVIE.sk