akne - nikdy to neskoncii????:(

Príspevok v téme: akne - nikdy to neskoncii????:(
skareda brad

dobry podvecer,

Pred casom cca v decembri som vysadila hak diane 35, brala som ju kvoli akne....plet sa mi cca po 2 rokoch krasne vycistila nemusela som pouzivat make up, ani som sa nemastila.....ale teraz je to tu opat...uz nemam velke nahnisane vyrazky po celej tvari, ale trapi ma jedna oblat konkretne v pravo dole na brade...je to fakt hnusne ako taka lepra:(( neviem ako tomu pomoct moze sa to zlepsit aj stravou al tak? alebo to znamena daku chorobu....uz mam druhu koznu a ta mi nechcela spravit krvne testy..,,nasadila,, len skinoren....a velmi drahu kozmetiku a povvedala ze to je stresom a vekom mam uz skoro 22...:((( nechcem takto chodit do 40 kym budem mat vrasky....fakt by som to rada nejak zlepsila ale newiem ani ako.....zinok probiotika selezin uz mam vyskusane...je pravda,ze ked mam dake problemy tuto cast si vzdy rozrypem do krvii a potom mam skarede jazvy...:((( ja fakt neviem.....preco prave na tuto oblast.....ak mal niekto podobnu skusenost prosim poradte mi...moze to byt aj psychickym stavom???

Lucka1112

ja by roaccutan ani nechcem brať, lebo zas sa nebranim tehotenstvu a vtedy sa to nemoze... ale mala som fakt velke vredy, velmi vypulene von a co bolo v nich ani nebudem opisovat.. fuj :( teraz to sice ustupilo ale červene zapalene miesta ostali... neviete niekto o nejakom pripravku alebo kreme, ktory by zmiernil tie začervenale miesta??? lebo bez makeupu sa nepohnem ani na krok a chcem to zmeniť... používam teraz nejaku novu kozmetiku značky NATINUEL. nemate s nou niekto skusenost?? ale všetkym vám držím palce s tym ťažkým bojom...

tpch1

HOrmonalnou antikoncepciou sa problem vzdy iba odlozi, s tym treba ratat. Jedine definitivne zbavenie sa tazkeho akne spociva podla mojich skusenosti v uzivani Roaccutanu. Aj ked tu najdes milion prispevkov, ze ta tento liek zabije :-D

jankaaaaaaaaa

akne je v prvom rade sposobene hormonmi, ktore reguluju vylucovanie a tvorbu mazu , co sa prejavuje upchatymi pormi a zapalenymi vyrazkami. takze jedine co je na akne naozaj ucinne, je bud vyrovnat hladinu hormonov, alebo zastavit nadmernu tvorbu mazu. bohuzial jedine co je na hormony je hak, ale ta sa dokonca zivota uzivat neda. dalsia moznost je roaccutane, ten zastavi tvorbu mazu a plet sa vycisti uplne a akne sa vrati len v malo pripadoch

jaaaaa19

mám rovnaký problém brala som HAK minervu 2 roky a vysadial som ju , lebo nechem brať také svinstva. do dvoch mesiacov sa mi aké vratilo a mám pocit , že je ešte horšie ako predtým som zufala skušam skutočne všetko ale neviem čo mám robiť všade čítam že kvalitná kozmetika a tak napríklad bioderma tak som si ju kupila ale zatial nejaké velké výsledky nevidím trošku sa mi menej lesneke plet ale aj tak je to horzne lebo cervene body mám všade ale teraz sa mi začali aj vyhadzovať aj také biele s kráteríkom v strede......som zufala a skutočne neviem čo mám robiť....nechcem zase brať hormony...:(

Lucka1112

Vyskúšaj tie krvné testy... ja som na tom bola a stále som dosť blbo... celú tvár som mala vyhádzanú a opuchla som fakt do velkych rozmerov... tak som šla ku kožnej a tá mi bez akychkolvek otazok predpisala sumamed... a ten mi furt predpisovala 5 mesiacov!!! opuch sice ustupil ale bolo mi inde povedane že toto vobec neboli vhodne lieky pre mna... takže ja kožným neverím... išla som nakoniec na alergologicke testy a zistili mi neznášanlivosť na muku mlieko a ine veci... tak som to teraz vysadila a uvidim ale stále mám celú tvár posiatu červenými vecami... no otras... vyzerám ako popálená... inak ti asi neporadím ale skús tú krv paaaa :)