spolocna buducnost - ako to mam brat

Príspevok v téme: spolocna buducnost - ako to mam brat
bublinka123

caute,

s priatelom sme spolu 9 mesiacov... ja koncim mgr. studium, on Bc. je cosi mladsi(4r.)... obaja sa teraz rozhodujeme, kam a co dalej, co je celkom prirodzene...opakovane sa snazim nadhodit temu buducnosti, ale casto to skonci tym, ze zijeme pritomnost, ktorou si formujeme buducnost.. co je sice prauda, ale ja potrebujem cosi pred sebou vidiet, nejaky zachytny bod ... naposledy, ked som sa ho pytala, kam chce ist dalej studovat, povedal, ze on sa nechce nechat nicim a nikym ovplyvnovat, ze si vyberie sam... a ja si mam tiez podla neho vybrat, co chcem po skole robit sama ... bez vzajomnych diskusiach o spolocnej buducnosti... akokeby mu bolo uplne jedno, ci budeme spolu aj po nasledujucich par mesiacoch .. viem ze ma ma rad, ale toto gesto a zmyslanie mi asi do buducna nedava velke vyhliadky :-/
ma zmysle to tahat dalej?
ja teraz nie som zrovna najstastnejsia, ale to suvisi aj s tym, ze riesim dilemu, co po skole ..

Magy

s priatelom ste spolu 9 mesiacov a za cely ten cas sa chlapec nenaucil, ze na partnerstvo treba vzdy minimalne dvoch. neexistuje, ak cely vztah taha jeden z partnerov, snazi sa komunikovat, aspon do akej-takej miery aj planovat alebo sa snazit zabezpecovat buducnost.
pokial to on nema v sebe toto chapanie partnerstva, budes ho to musiet naucit sama. partneri komunikuju! partneri sa delia o plany spolocnej buducnosti! partneri su partneri a nie vzdialeni pribuzni, ze jeden zije tu a druhy tam!
chlapec zjavne potrebuje dospiet, vyrast... ale nutit ho nasilu, aby komunikoval, spraval sa zodpovednejsie, riesil veci ohladom buducnosti inak - to moze viest k tomu, ze sa "zadubi" uplne a nepohnes s nim. na to treba ist pomaly a jemne. ale dorazne. vysvetlit, ze ste par a pokial mu na tom vztahu (a tebe) zalezi, mal by byt otvorenejsi.
partnerstvo je totiz aj o tom, ze jeden druhemu poskytuje akusi istotu, oporu.
a to ti on rozhodne nedava.

Loveme

1.bud s tebou do buducna nepocita.ak sa mu naskytne vyhodna moznost, a vas vztah by ho brzdil, tak si myslim, ze by ti dal pa pa

2.alebo jednoducho este nevie co so zivotom a nie je rozhodnuty

bublinka123

tu nejde o odbor, ale o mesto... a ani nemal v plane ma informovat kam chce podavat prihlasky, co preferuje, postavi ma pred hotovu vec .. respektive, nieco som uz z neho vytiahla.. ja mu poviem o mojich uvahach, co po skole... tak by som cakala, ze aj druha strana sa vyjadri ..