Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je veľký hriech nenávidieť rodinu? :-(

Príspevok v téme: Je veľký hriech nenávidieť rodinu? :-(
DzanaFX

...je?? keď mi stále ubližujú?? psychicky, dokonca niekedy fyzicky, aj to tu bolo...:-( keď som psychicky z nich na dne, slová, prosby, ani dohováranie nepomohli...? Tak je to hriech? Mám sa cítiť pre to previnilo?? Keď Vás niekto z veselej kopy donúti stať sa kôpkou nešťastia...? Je hriech nenávidieť rodinu, keď Vás ona nenávidí a dáva Vám to patrične najavo?? Viem, že sa má odpúšťať...ale ako odpustiť niekomu, kto každý deň presadzuje intoleranciu, egoizmus, tyraniu, deptanie, ničenie...? Ako odpustiť takým ľuďom, neviem v sebe nájsť toľko lásky, aby som dokázala odpustiť, to, že ma vlastná rodina nenávidí...Nechcem sa im ani omylom podobať, ale tá nenávisť sa vo mne tak zakorenila...:-(

DzanaFX

sofia ďakujem Ti a držím Ti silno palce, tej fóbie s aneboj, mám ju aj ja, to je isto len následok toho, čo sme prežili, ja ju chcem prekonať sama, lebo k psychol. som už chodila, takže ma čaká dlhá cesta :-)

regina, hej mala som na to vážny dôvod..skús pohľadať moje témy, resp. pozri si túto www.zdravie.sk

vďaka tomu to pochopíš :-)

regina92

milá Dzana, nemyslím si, že by si sa mala hanbiť za svoje pocity..ak to cítiš tak, ako si to napísala, tak potom máš asi veľmi vážny dôvod na nenávisť. Nie každý z nás má to šťastie, že sa narodí do rodiny, kde je radosť byť jej súčasťou, takže podľa mňa to hriech určite nie je..

Sofia2

Ahoj Dzana..no ja mam teraz viac problemov naraz,tak som tym myslela ze cele to bude tazke,uplne sa osamostatnit a odist od nich(co oni nepochopia mozno mi nedovolia..chcu mat nadomnou stale nadvladu).a ten odchod,viem ze TO bude hrozne....teraz mam problemy v skole,asi to nezvladnem, budem sa musiet ocividne hlasit na buduci rok niekam inam..a este k tomu mam socialnu fobiu(vraj) ;( takze preto sa bojim ze zohnat brigadu/pracu bude tazsie, mam problem komunikovat s ludmi.. ale uz dostavam pomoc(psychologicka) a chcem sa o seba postarat a ziskat nejaku riadnu brigadu a dufam ze nakoniec to bude Ok. a tiez dufam ze budem mat pokoj a sama sa budem citit lepsie, nadobudnem znovu sebavedomie ked budem od nich daleko.. Ale diky,uz to rozhodne beriem inak a idem do toho:)
p.s. : si naozaj silna a obdivujem ta (!) za to ze si od nich odisla, urobila si ten zasadny krok a teraz sa staras o seba a tym sa citis ovela lepsie a ..slobodnejsie!!:)

DzanaFX

Sofi pozri...S tými financiami na rozbeh, áno je to ťažké, ale nazývať to hrozným, to zas nie...Život prináša obety..Vždy keď už som s peniažkami pri konci, si spomeniem, čo bolo doma a uvedomím si, že mi to za to sotjí, som neskutočne šťastná, asi prvýkrát v živote žijem pokojný život s kľudom a rozvahou...Ver mi, stojí to za to všetko drieť a byť sama...Na všetko...Ten pocit Ťa naplní, že Ti ani nebude vadiť, že niekedy nie je ani čo do úst...;-)

Sofia2

Ahoj Dzana.. pisem o nieco neskor..ale od posledneho prispevku sa udialo kopec hroznych veci, doma+ v osobnom zivote..este mam problemy so skolou a viem ze to sposobi obrovske problemy doma. ale konecne som si uvedomila,ze nemozem byt iba pasivna a cakat co sa udeje-ako sa od nich dostanem..zazracne.. ocividne, a nebudu mat na mna ziadny vplyv. ale ze musim hlavne chciet sama a odist sama. viem ze budem mat problemy, a aj kebyb som ledva mala z coho zit na isty cas, radsej budem makat v niekolkych pracach naraz ako dat si znovu ublizovat. a neustale.
Takze dakujem, pomohla si mi to pochopit:) ze aj ked to bude tazke a najskor hrozne, ja sa musim postarat o svoj zivot a buducnost a tiez zachranit svoju psychiku, nikto to za mna nespravi.......drz palce please! Sofia

DzanaFX

Sofia všetko sa dá, tiež som ochorela a ešte aj som, ťahám dve roboty a školu, dá sa to, možno kus viac vynechávam spánok, ale tak čo už..:-)

Sofia2

Good for you, ze si od inch odisla a uz si sa riadne osamostatnila:) Ja som cez rok nestihala brigadu,este pri studiu a chorobe, ale hej,je to tak,treba si nieco najst, budem sa citit aspon trocha financne samostatnejsia..dufam ze nieco najdem este na leto (chcela som aj v zahranici,ale zatial som nic nezohnala),alebo potom cez rok. A diky:) S.

DzanaFX

Sofia2, ja som odišla, úplne...Mama by mi aj pomohla, ale pomoc od nej odmietam, viem kam to vedie, zas mi to bude vyčítať, takže radšej nie....V Čechách by si si podľa mňa v pohode našla robotku a mohla sa osamostnatniť, tak ak niečo chceš, neváhaj :-))))Držím palce :-)

Sofia2

Ahoj, precitla asom si co prezivas doma s rodinou a velmi ti drzim palce. Ja to mam podobne, tiez, zial,neznasam svoju rodinu..ok,nenavidim istych clenov. otec je skor workoholik a neznasa ma, vzdy to tak bolo.nikdy som nebola dokonala ako moja sestra, nie som tym cim on ma chce mat, tak mi za to nadava*uz asi od mojich 10,12,mam s nim nulovy vztah, stale pocuvam ze som nicka, nic nedokazem, nepocula som od neho jednu pochvalu..brat sa stava velmi podobnym,a horsim. tiez uz padlo vela faciek,, a ja som si hovorila aka musim byt otrasna, ale nakoniec..iba som sa branila.psychicky aj fyzicky pred nimi. + mama je chora, a nikdy nebranila nas deti pred otcom, pred tym co hovoril,alebo ked nam chcel nafackovat. mne sa podarilo dostat na vysku do ciech,nastastie, a mam naozaj stastie ze otec ma odporuje-ubytovanie,jedlo..ale aj tak mam pocit ze sa musim financne osamostatnit,lebo nikdy od nich nebudem volna..asponn z casti.tiez si hovorim,ze v buducnosti ich vo svojom zivote nechcem..stale sa vsetci hadame a neznasame, jedina podpora je moja sestra..je starsia ale ona sa uplne nevymanila z ich vplyvu,,nechcem na nu zle hovorit,ale jej mozno vyhovuje ta financna pomoc..;( hm..je to zlozite..aleja mam pocit ze sa musim osamostatnit financne aj inak,ale ani po 2 rokoch prec z domu sa mi to este nepodarilo. uz som pochopila ze je to snimi horsie,..nechapema ko mozu existovat take charaktery a ludia tak ublizovat...cely tento rok som mala zdravotne problemy aj operaciu, a vobec som sa nedockala podpory,ani pomoci,skor vysmechu,ci sa \\\'\\\'citim zle po operacii ja chudinka..\\\'\\\' hm...ale verim ze este zvldnem bojovat,nejako,aj ked castokrat nemam sil.len verim,ze sa mi cim skor podari prejst na inu skolu,na vysneny obor-jazyky a budem aspon v tomto stastnejsia,aj ked nie este UPLNE osamostatnena od nich..a verim ze ostatne pride postupne.drzim ti palce! aj ostatnym s podobnou situaciou!! A

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je veľký hriech nenávidieť rodinu? :-( - Fórum - ZDRAVIE.sk