Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

igris

to teda pouzivate vyrazy :)
tautológia - spôsob vyjadrenia, vysvetlenia, pri ktorom sa to isté vysvetľuje tým istým; postup, keď sa dačo definuje samým sebou

igris

:))), tautoméria - jav, pri ktorom látky rovnakého chemického zloženia majú vplyvom rozličnej štruktúry rozličné chemické vlastnosti a fyzikálne vlastnosti

pišta

Ahoj, Alternativa :) Den nema preto 25 hodin, lebo aj tak by sme potom chceli 26. No a tak to niekto zariadil, aby boli na svete priority :) Len nie vsetci o tom vedia :)
(uf, toto je asi tautologia alebo iny nick, no, ja som tiez len clovek :)

alti

Ahoj Pista,
uplne s Tebou suhlasim, vlastne ako vzdy :D. Ale v urcitej faze napr. pri PPP tie lieky su potrebne. Nie celozivotne, z toho netreba mat strach. Napisala som Ti mail. Preco den nema aspon 25 hodin??? :D. Nic nestiham. Ale mam priority a to je dobre.

pišta

Ahoj, Alternativa:)
Určite ti už tiež napadlo, že prekyslenie organizmu je širospektrálna vec.
Málo sa o tom píše, ale lieky sú tiež zdrojom disharmńie aj v tomto smere. Na jednej strane pomáhajú, na druhenj zanechávajú stopy v organizme. Liečba liekmi vlastne znamená pomoc ale aj vyvoláva otázniky. Sú riešením pre akútne problémy ale celkovo nie sú riešenemím. Nikoho od liekov neodhováram!, len žiť s nimi, znamená žiť aj s otáznikmi. Aj v B-A. Je to začarovaný kruh...
Prosím ta, napíš mi na túto adresu infop @ szm.sk tvoj kontakt, chcem ti nieco hladom diania na inete napisat.

igris

Odpozorovala som , ked som dojcila prveho syna a pila som vodu z vodovodu /vraj tamojsia voda bola zelezita/ tak mal problem z vyprazdnovanim. Myslela som si ze je to nahoda, po stvrtom raze som prestala experimentovat a pila som len kupovanu "dobru vodu", a situacia sa uz nezopakovala, takze mi z toho vychadza , ze kvalita vody je pre nas a nase ph dolezita.