Vyšetrenie zraku lekárom v optike

moovena

Chcela by som sa s Vami podeliť o jednu skúsenosť s meraním zraku a s výberom okuliarov. Bibie Optik Zvolen, veľké sklamanie, keby som vedela s akým prístupom sa stretnem..... Nechala som si zmerať dioptrie v tejto optike. Pani čo mi merala zrak nebola žiadna doktorka ale len zaškolená pracovníčka. Okuliare, ktoré mi zhotovili podla ich merania neboli v poriadku. Bolela ma z nich hlava a ťahali ma z nich oči. Samozrejme nenechala som to len tak a do optiky som sa vrátila. Personál bol na mňa nepríjemný, a tvrdili mi že určite je to namerané v poriadku, že si zvyknem. Presviedčali ma o niečom čo som cítila, že nebolo OK. Navštívila som teda očnú lekárku a došlo na moje slová. Dioptrické šošovky namerané v optike boli o viac ako 1 dioptriu silnejšie. Ak by som teda počúvla radu kvalifikovaných a rokmi overených pracovníkov v tejto BIBIE OPTIK (tak to majú písané na stránke :)) poškodila by som si zrak. Ako posledné by som spomenula správanie česky hovoriaceho majiteľa optiky, ktorý bol vrcholne nepríjemný, nadrapený a neprofesionálny tak ako celý prístup tejto optiky. Nikdy by som si nepovedala, že nákup okuliarov môže byť tak nepríjemným zážitkom.

jankaaaaaaaaa

to je presne dane, podla velkosti pismen sa pocita dlzka - vzdialenost medzi vysetrujucim a tabulou. mohla by som sa pozriet do knihy z biofyziky presne kolko to je, ale nechce sa mi :D

spoko

len mi nie je jasné čo sa mysli diaľkou, či 2 metre či 15, či viac :-) no ale pôjdem teda, keď nič tak aspoň budem vedieť že som ok :-)

spoko

no s tým problém nemám, prečítat tie písmená..čo zvykne kontrolovať aj všeobecný lekár..tak neviem či vôbec mám nejaký problém..

jankaaaaaaaaa

staci ti karticka positenca. lekar ti vysetri zrak cez pristroj, do ktoreho budes pozerat, bude tam svetielko a obrazok atd. ak by tam zistil ze mas nejaky problem so zaostrovanim, bude ti skusat sklicka a budes citat na plagatoch pismenka a cisla

spoko

potrebujem k nemu zdravotný záznam? ešte som nebola :-) a ako sa to vlastne vyšetruje? prikladaju sa nejaké šošovky a ja musím povedať cez ktoré vidím najlepšie? niečo také mi hovoril otec..

Magy

pobolieva hlava ked sa pozeras z dialky na tabulu - mas na mysli, ze sa musis namahat, aby si videla co je na tabuli dostatocne ostro? mas problem s videnim dostatocne ostro aj mimo skoly, bezne na ulici a tak? bezne na ulici ked si, v akej vzdialenosti dokazes precitat spz na aute?