Výtok z ucha

Príspevok v téme: Výtok z ucha
Buško

V poslednom čase mávam dosť často výtok z pravého ucha.Doktor mi po mikrobiologickom vyšetrení povedal,že mám v uchu pleseň aspergillus niger, ktorá tieto ťažkosti spôsobuje.V roku 1984 som bol na toto ucho operovaný z dôvodu častých chronických zápalov,a mal som s ním pokoj až doteraz. Užívam Sporanox. Ak existuje aj iná možnosť liečby(alternatívna),bol by som rád keby mi niekto poradil,poprípade sa podelil so svojími skúsnoaťami. Vopred veľká vďaka

muchacc

- mira:
o tom zahlienovani pises dobre, ale negeneralizuj!!! Citas mudre casopisy a diskusie po internete, ale treba pouzivat gazdovsky rozum!!

"Ušný maz totiž poskytuje uchu prirodzenú ochranu, ktorý by sa častejšími výplachmi mohla odstrániť."

Usny maz je prirodzeny. Rovnako ako povlak v posve, ako vlhke oko, ako mastenie vlasov. Netreba sa robit viac prirodny, ako priroda sama!!

Ak by nemal usny maz, asi by mal viac tych problemov.

S ostatnym suhlasim :).

Mozno by si este mohol skocit za koznym lekarom, ci by ti nevedel predpisat tabletky (na peroralne pouzitie), aby sa ti protiplesnova latka rozprudila krvou do vsetkych casti tela.

- mira

Ak sa chceš úplne vyliečiť, skús pochopiť proces vývoja nemoci a jej príčiny. Jednou vecou je substrát, na ktorom sa plesne živia a rozmnožujú, druhou sú samotné podmienky pre ich život.
Substrátom sú mastné hlieny rôzne zatuhnuté, výtok z ucha. Zamysli sa odkiaľ pochádza. Je z hlienotvorných potravín, ktoré prijímaš v nadmernom množstve a telo sa ich snaží vylúčiť rôznymi cestami von. V prvom rade zahlieňuje všetko, čo je vyrobené z mlieka, ďalej biela múka, živočíšne a priemyselne upravené tuky a sladkosti.
Druhou vecou sú životné podmienky plesní, ktorým sa u teba dobre darí. Potrebujú prekyselené prostredie. Také sa tvorí z konzumácie jednoduchých cukrov, mäsa a ďalších kyselinotvorných potravín.

Prejdi na záasdotvornú stravu s dostatkom vlákniny, ktorá ti ucho prečistí a nebude vytvárať priaznivé prostredie pre život plesní. Z takejto stravy budeš profitovať a zistíš zlepšenie i ostatných svojich problémov.

Magy

na usnu infekciu plesnami typu aspergillus ucinkuje niekolko veci

- antimykoticke pripravky s obsahom kyseliny salicylovej (kvapky, maste):

goldpharma.com

- vodicka "gentian violet". netusim ale, ci je ju mozne na slovensku zohnat.

- roztok "mercurochrome". plati to co u gent. violet, nepoznam dostupnost na slovensku.

- terramycin (mast, kvapky)