Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozvod

Príspevok v téme: Rozvod
dejavu

Dobrý deň. Som v rozvodovom konaní, chcem sa opýtať: Na čo si mám dať pozor , aby som neprišla o deti, výživné, dom ? Rozvod kôli alkoholu a nevere. Ny čom ste sa popálili vy v prípade rozvodu?
manžel súhlasí so zvedením detí do mojej výchovy, ale nepáči sa mu výška výživného a tiež nízka frekvencia stretnutí s deťmi. Ako predísť konfliktom pred súdom? ďakujem

dana660xz

dejavu nestracaj hlavu, s manzelom ste dohodnuti, chcete sa rozviest, deti mate dohodnute. neboj sa, zvladlo to milion ludi pred tebou, tak preco nie ty?

dejavu

blíži sa termín pojednávania vo veci môjho rozvodu a ja strácam pôdu pod nohami, neviem či to zvládnem, chcem aby sa to čím skôr skončilo

mate59

uplne najlepšie spravíte,ak sa vopred dohodnete na všetkom,aj sudca to bude brat pozitívne,čize na frekvencii návštev,výške výživného, na súde netreba byť rečníkom, odpovedať jednoducho, k veci,nerozvádzať, nepitvať, neosočovať toho druhého.Dohodnite si deti na všetky prázdniny a počas Vianoc a iných sviatkov.
Ak sa vopred dohodnete, bude to rýchlo,bez komplikácií.V jednom sedení bude rozvod,zverenie detí a výška výživn., v druhom bude rozdelenie majetku.
Ak sa dohodnete, ušetríte si aj na advokátoch, stovky eur.

dejavu

Dakujem za príspevky, nemám lekárske potvrdenie o tom, že by bol alkoholik,teda zakázať mu úplne styk s deťmi mu nemôžem.Len má k poháriku blízko a kôli tomu sú v manželstve problémy.
Ale pokiaľ ide o starostlivosť o deti on súhlasí s tým, že by boli v mojej starostlivosti a dohodli sme sa už aj na výživnom aj na tom že bude s deťmi každý druhý víkend.
Bojím sa toho všetkého ako to bude prebiehať na súde, nie som taká zdatná rečníčka, bude stačiť ak poviem to čo som uviedla v návrhu na rozvod? Obom nám ide o to aby deti trpeli čo najmenej

david23

na súde je najdôležitejšie tvoje vystupovanie, buď slušná, milá, upravená, pekne oblečená. Oco mi hovoril, že na základe tohoto jeho kolega vysúdil dieťa do svojej starostlivosti.

mate59

to, že je alkoholik, by si musela dokladovať napr. lek. správou, jeho absolvovaním PAL,inak súd rozhodne, že rodičia majú nárok na deti a stretávanie sa s nimi.Jedine , že by deti nechceli sa s ním stretávať, ale nehuškaj ich proti otcovi,oni to vycítia a sa ti to môže vrátiť, samy sa rozhodnú časom a vekom.
Výšku výživného určí súd podľa jeho príjmov a možností zárobkov.
Asi najhoršie a najťažšie bude rozdelenie majetku a domu, všetko čo ste nadobudli počas manželstva, pôjde na polovicu, ak ty ostaneš v dome, on môže v druhej polovici bývať, je to zložité, čo sa nehnuteľnosti týka,individuálne.

Oytunt

Pochybujem ze je vhodne aby sa deti stretavali s alkoholikom, mali by mu zakazat stretnut sa s nim vobec niekedy. Ja sama som mala otca alkoholika, zbavila som ho funkcie mojho otca uz ako 7 rocna a odvtedy sa s nim nerozpravam. Momentalne byvam uz mimo rodicov, a v jednom mam isto, jeho uz v zivote nechcem vidiet, a som si ista ze ani na pohreb mu nepojdem. Podala som na neho aj trestne oznamenie. Dnes lutujem ze som to neurobila skor.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozvod - Fórum - ZDRAVIE.sk