Chcem si umyť ruky

lilith

jáj mamca,ja som chodila na WT Win Tsung,keby si toto videla ....toto umenie vynašla žena,cvičil to ako prvé aj Bruce Lee,je doslova úžasné pozerat sa na človek ked to cvičí,raz ti to ukážem:-)))

SHAKTI

:-DDD ja som vedela ze si to vsimnes..nieee chyba tam neni,k dokonalosti mi este chyba par krokov...
:-) zas clovek musi byt trosku sebakriticky! :-D

SHAKTI

fuuuha dámy ste nejake nebezpecne!! pozor,to sa uz chlapi ozaj budu bat medzi nas! :-DD najprv carujeme a potom este aj bojove umenia ovladame?? :-DD

lilith

Ano mamca,to je ale každé bojivé umenie,ja ale píšem o účele tohot bojového umenia...Aj nás učili,že život je ako rieka,ktorej ked príde do cesty kamen,tak ju to nezastaví,ale obíde ho,a v tom aj spočíva filozofia každého bojového umenia

mamca

Aikidó je cesta pre harmóniu mentálnej energie,je to systém sebaobrany a je určitou syntézou tradičných japonských umení.Teda,ten tréner,keď ukazoval techniky,to bol skôr tanec,zladenie s pohybom útočníka... Páčilo sa mi to,bolo to elegantné a pružné... :)))

lilith

na aikide sa vlastne učí viac menej ako ruky vykrúcat....cvičí sa tam aj s palicami,a treba ho spojit ešte s neakým iným bojivým umením,aby bolo účinné