Chcem si umyť ruky

pančucha

Bambula,dnes som po niekolkych mesiacoch vosla do schranky na gmaili...skoro som skolabovala.Zrejme si myslis, ze som Ta odignorovala, ale tak to nie je-naozaj som tam dlho nebola. A to, na co si sa ma pytala -neviem a netusim..ked budem vediet, si prva, ktorej dam echo..asi vies, o com tocim..o kom teda.A aj ked nie sme v kontakte-stale plati, ze si do mojho zivota vrazila ako kometa a budes tam navzdy...nechala si vo mne viac, ako 2 pismenka. LT ()PS : to co sme a to co mame vpisane v osude, asi nezmenime..musime sa s tym naucit zit a hladat maximalne pozitiva aj v tom najnegativnejsom...PS 2:upratovat nebudem, kto ma chce vidiet v mojom prostredi, nech si prinesie lopatu

SHAKTI

Zelam vsetkym stastne a vesele, kazdemu od srdca, v predstihu, je mozne ze sa ozvem iba na velku noc alebo na dalsie vianoce :)
niektori si asi vzdychli, ze furt este zijem, to je sice zla sprava ale takisto aj tych potesim, ked uz budu tie vianoce..
Tak prva sprava pre vas co ste ste nezabudli- i ked sa o to snazim silou mocou, vidim, ze ste odolnejsi ako som si myslela :) niektori..
druha sprava je, ze sa spamatavam s tazkej a velmi dlhej choroby, ked som si uz myslela ze ma zdravotnictvo naozaj nema cim prekvapit, dokazali mi opak..mozno stacilo len kusok dovery a mozno stacilo nesetrit na testoch.. neviem..ale zle spravy sa naozaj oznamuju velmi tazko, hlavne ked sa dalo tomu mozno zabranit..
ked vam oznamia definitivum spravu, ze uz nikdy nebudete.. mate tri moznosti- zruti sa vam cely svet a uz nic nikdy nebude take ako ste chceli, ako ste snivali..
snazite sa s tym vyrovnat ale absolutne netusite ako..
a tretia moznost je ze to ako detinitivum odmietate prijat a vrhnete sa na rozne sposoby ako zvratit osud..
asi najhorsia je kombinacia vsetkych troch..ked sa to melie vsetko dokopy a jedno cez druhe..raz bojujete zo vsetkych sil a potom opat tvrdo padate na hubu, pozerate pravde a krutej realite priamo do oci a ona, je nemilosrdna tak velmi nemilosrdna, ze hoci ste urobili vela zleho v zivote i tak sa vam zda az prilis kruta.. zvlastne je, ze neobvinujem, nikoho i ked viem koho je to vina, niekoho koho som velmi lubila..no ako sa vravi- kto je bez viny nech hodi kamenom..a nemozem to urobit ani ja..
cin-nasledok..nasledok dozivotny a nelutostny..
a mozno by stacilo aby ludia menej nenavideli a naucili sa odpustat, odpustat tym, ktori im ublizili, tym o ktorych si iba myslia ze im ublizili alebo chceli ublizit a mozno ich tak velmi milovali, ze chceli ublizit sami sebe, tak velmi ich milovali,ze radsej zvolili nenavist v ociach milovanych ako bolest v ich ociach. Mozno chore, mozno zvratene, ale i to je laska..kazdy miluje tak ako vie, ak ho to nik nenaucil, naucil sa to sam a nie vzdy sa to javi inym ako normalne..
pred dvomi mesiacmi ma zasiahla sprava ktora mi v jedinej chvili zmenila cely zivot, zivot sa vam dokaze zrutit v jediny okamih..to mnohi dobre viete.. a ja sa od vtedy pokusam prebrat z toho zleho sna, nejak si to utriedit do "suflicka" ako ma Ethi naucila, nejde to...pretoze na toto neexistuje suflik................................
oooo ano vsetci sa snazia a ja citim a vidim a pocujem a viem, kolko vela lasky mam okolo sebe a viem, ze to tak nevyzera ale som za to nesmierne vdacna.. vraj som ako velmi dobra ale velmi tazka pocitacova hra, clovek musi chciet a nesmie to vzdavat, musi sa prebojovat jednotlivymi levelmi, kazdy dalsi je narocnejsi ale ten kto pride az ku koncu, tam pochopi a uz aj keby nechcel ma musi milovat, uz len kvoli svojmu egu a tomu usuliu ktore tomu venoval :)) pekne..
od deti sa treba ucit, su take jednoduche ale take trefne..som MEME :)
aky nazov vymyslis pre druhu mamu?? predsa MEME :)) staci zmenit samohlasky a je to :) najhorsie na tom je, ze ma tak strasne boli pozriet sa mu do oci, tak strasne..... :-((((( a on to vie, prisaje sa a nepusti,cese mi vlasky a stiska malymi rucickami, hladi po licku a hovori mojo.. a vy si v tej chvili musite vybrat medzi strasnou bolestou a obrovskou laskou..
zivot je vraj ako skola, prinasa nam nove a nove skusky, ak ich obstojis, ides dalej, ak nie, skusku robis dovtedy kym ju neurobis..niektore skusky sa vsak nedaju zvladnut ani na prvy, ani na druhy ani na niekolkykrat..
niektore skusky sa jednoducho nedaju urobit vobec :-((
viem, ze mnohi maju ovela horsie problemy, viem, ze este je na svete velmi vela ludi ktori su na tom ovela horsie..viem, ze mam tak strasne vela, nie kvantitativne ale kvalitativne.. tak velmi sa hanbim ze mi to "nestaci"
tak velmi..
je zvlastne ako jedna strata ovplyvni mnoho veci a zrazu zistite ze vam velmi vela veci uz nie je treba, ze mnohe uz nikdy nebudete potrebovat, ako s jednou "vecou" suvisi milion dalsich..a vas zivot je zrazu taky prazdny..na tom mieste malo byt cosi, co tu sice este nebolo ale uz davno ste to milovali a hoci ste o sebe vzdy pochybovali vedeli ste, boli ste uplne presvedceny o tom, ze to zvladnete, nech by sa stalo cokolvek, zvladli by ste to, lebo ste to chceli, tak velmi..a tak velmi ste to milovali..a uz nikdy to nebude.. zvlastne...aki su si ludia isti ze raz a urcite a predsa nie..naozaj sme iba babky v rukach osudu a osud si s nami robi co chce..
sorry, je to zas dlhe ako vsetko odo mna, sorry za tu spoved, je mi jedno co sa s tym stane..je to ako ked zjete cosi pokazene, dlho vas to trapi a niekedy staci len to vydavit, dat to von, nezaoberate sa uz s tym, co sa stane s vasimi zvratkami, proste sa vam ulavi, a nechodite sa ani na ne pozerat, su proste prec..niekedy to pomoze a niekedy iba na chvilku..
som rada panci ze aspon cosi som ti dala, aspon malilinky kusocek niecoho dobreho po mne ostal, aj ked iba taka sprostost zlozena z dvoch pismen..
i to potesi, aspon nieco ste svetu zanechali..
asi prvy krat v zivote neutekam..asi uz nie som taka sprosta ako kedysi a asi si prvy krat v zivote uvedomujem, ze kamkolvek pojdem neujdem, pojde to so mnou lebo tuto casovanu bombu si nesiem vsade so sebou..bohuzial..je jedno kde zacnem uplne od znova, uz nikdy nic nebude take ako pred tym, uz nikdy nic nebude take ako malo byt..uz nikdy..lebo ja uz nie som ..nezmeni sa vam iba cely zivot zmenite sa vy, zmeni vas to fyzicky ale zmeni vas to najma tam v srdci..vedci vraj neveria ze clovek ma dusu..ma..verte mi..a vraj nie je na nic..ale je..verte mi..ale to zistite az ked ta dusa bude uplne prazdna..ale uplne a to prazdno pocitite vo vsetkom co budete robit, to prazdno pocitite v kazdom kto vam prejavi lasku..zrazu nic nema zmysel.. jedlo, spanok, zivot..proste nic.. pretoze to prazdno ostava, to nenasytite, neuspite..to prazdno tam uz vraj bude navzdy..
uz od puberty som bola znama jednou charakteristickou vecou- nenavidela som dve slova- NIKDY A NAVZDY a s obidvomi musim zit do konca zivota..
ale ako? ak to z vas niekto vie, dam za to vsetko..
LV

fanda

Ethel. ty si ako ti ludia, ktori vravia, ze kolko maju roboty a najviac sa stazuju? Tym vraj treba tej roboty pridat, aby nemali cas o tom hovorit .. :))))

deeee

NOooooo, mamca ja fakt neviem aky slub som dala.....mrzi ma to, ale neviem kde mi hlava stoji....pripomen mi to a ja sa polepsim.
Paaaa a zdravim vsetkych

ethel

Mamča,ty si prípad:-D trafila si sa leninom:-D Presne o toto tu ide:-D
Bolí ma už chrbát...starnem....dnes som celý deň upratovala obyvačku a keď som sa malej sťažovala teraz podvečer,že už nevládzem,že som si dnes ešte ani nesadla ani sa poriadne nenajedla tak viete čo mi povedala??Že: a kolko si vyfajčila?A čo ten rozhovor so susedou?A čo ten polhodinový telefonát s kamoškou?.....no a dostala ma.V podstate mi dala najavo,že som zhruba 5 hodín preflákala...deťom netreba nič hovoriť:-D
Panči,my už medovníčky máme,už sme ich aj preriedili:-D

fanda

Panci no tej tvojej dcere sa nejako dari ... :) vynikajuco ... a este je z nej aj medialna hviezda .. To po novom sa body z fyziky ziskavaju za pecenie medovnickov ? To za nasich mladych cias nebolo, nie ? Boduju sa medovnicky priamo v meste na namesti ? :)

mamca

LV: literárna výchova,Lenin večný,lietam vysoko,lístky vypredané,lenivosť víťazí,letný výpredaj...Uhádla som?