Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem si umyť ruky

mamca

Prečo by si to mal zle vysvetľovať? Osobne si myslím,že v prípadoch psychických problémov to nie je len záležitosť pacienta,ale aj jeho okolia a partner by mal navštíviť psychológa aj z toho dôvodu,aby vedel chrániť takisto sám seba,aby pochopil priebeh choroby a vedel aspoň trochu odhadnúť,čo zapríčiňuje choroba a čo je vedomé správanie chorého.Niekedy je to rozlíšenie dosť ťažké a tiež nepokladám za vhodné všetko ospravedlňovať chorobou.Je to individuálna a situačná záležitosť.

katty19

inak, mamča, dík, myslím na to isté, ale nesmie si to zle vysvetľovať vitamins, je to hľadanie spôsobu ako BAP prijať a žiť s ňou

katty19

nuž to je bipolárna afektívna porucha po novom, kedysi to boli schyzo afekty:)
ale netreba sa toho desiť, naozaj sa to dá vyrovnať na celkom slušnú rovinu vnímania života

mamca

Bipolárna afektívna porucha.
Návšteva psychológa by pomohla momentálne hlavne tebe,Vitamins.Už to dlho ťaháš a tak sa mi zdá,že si už riadne rozhodený.

katty19

a ešte, ak by som mohla poradiť, aj ja skúšam, ako najlepšie s tým vychádzať, všimla som si, že ohromne dobre mi robí prítomnosť podobne postihnutých ľudí, jednoducho sme na jednej lodi a vieme o čo ide, ja poznám celú tú bolesť ktorou prechádza tvoja priateľka;
vieš, vitamins, a to si už fakt dlho všímam, taká separácia od podobne stíhaných životom mi nerobí dobre; viem, čo to znamená, keď mi manik povie, že vyviedol to, či ono, ja sa zasmejem, ale opäť ho prosím, aby si dával na seba pozor, lebo keď pôjde dole, bude ma ťahať so sebou, a to si človek s BAP skôr premyslí, nechce mu pridávať, proste ho to zasiahne rovno do srdca

katty19

dobre, závisí od toho pri akej príležitosti na to človek myslí a v akej intenzite; keďže ide o BAP, tak to ide ruka v ruke spolu s diagn., s tým teraz ako aj v budúcnosti veľa nenarobíte, skôr či neskôr sa tie myšlienky objavia opäť, netreba preto vyhľadávať (zrejme, hovorím z vlastnej skúsenosti) psychológa, toho iba v prípade, že sa človek s BAP sám v sebe nevyzná a potreboval by pomoc pri nájdení východiska a správnej cesty; ale pokiaľ o toto obmedzenie nejde a ide čisto o negatívny zážitok, ktorý nevie v sebe spracovať, tak mu musia pomôcť ľudia okolo, no a práve tu si treba všímať, či mu netreba predpísať ukľudňovacie lieky

vitamins

vecer Ti napisem mail. Uz to nezvladam,nervy mam v .... Je to dokola to iste. Vobec nepapa tie lieky. Ako to je s tou myslienkou,ma clovek vyhladat odbornu pomoc,alebo to je daaky skrat?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem si umyť ruky - Fórum - ZDRAVIE.sk