Bechterev, či ankylozujúca spondylitída

Príspevok v téme: Bechterev, či ankylozujúca spondylitída
jožka

Už 25 rokov sa liečim na reumatoidnú artritídu a teraz naraz mal jeden primár odvahu napísť Dg. Morb. Bechterev, čiže chronický zápal klbov, hlavne chrbtice. Už som si všeličo k tomu naštudoval, no chcú ma poslať do invalidného dôchodku. Ak by to bola pravda, chcem tak ako v Čechách založiť Klub Becheterevikov. Prosím všetkých, ktorí o tom niečo vedia viac, aby sa podelili so svojimi problémami, skúsenosťami a ak majú záujem byť v Klube Bechterevikov, môžu mi napísať. Keď nás bude aspoň 10, založéme si www.stránky pre vzájomnú informovanosť... Ďakujem za pozornosť

ansysko

Dobrý deň ja mám už bechtíka dlhšie vyskúšal som už rôzne druhy liečby a teraz prechádzam na nový druh bilogickej liečby ktorú mi budú predpisovať v Piešťanoch v NÚRCHu V septembri som absolvoval troj týždňový pobyt v danom ústave a tam sa mi zrodil v hlave nápad čo tak vytvoriť diskusné fórum zamerané predovšetkým na túto chorobu slovo dalo slovo a s kamarátom, s ktorým som sa stretol v Piešťanoch sme sa dohodli a fórum je na svete prídte sa pozrieť www.bechterevik.sk

A čo sa týka klubu takisto by bol záujem o klub bechterevikov ako majú v Čechách ,tak ak máte záujem kontaktujte ma na hore uvedenom fóre a čosi dáme dohromady

Romis

zdravím vás všetkých bechterevíkov aj nebechterevtíkov. Máme novú stránku pozývam vás, verím že si na nej podebatíme i vzájomne pomôžeme. Je to prvý krok, druhým bude založenie klubu. www.bechterevik.sk

GU3STA

Odporúčam prípravky z Mrtvého mora od Dr.Nona Ravseen,Reumoseen,Dynamický krém na bolestivé miesta,Solaris.Bahno z Mrtveho mora.

sasana

zdravim! som mlada tehotna bechterevicka. uspesne 6mesiacov bez liekov, teraz sa to uz ale neda vydrzat. najde sa niekto s podobnou skusenostou, ochotny poradit? ponukaju mi paralen... dakujem.

Karel

Tralgit není antirevmatikum, netlumí záněty jen bolesti, je to opiát, takže se není co divit při častějším užívání.Zkuste si najít jiného lékaře, revmatologa. Chce to výdrž a pevné nervy.

iiritka

Moja sestra ma zrejme Bechtereva, strasne ju bolia nohy... Musim od nej este zistit presnu diagnozu. Tralgit je hnoj!!!!!!!!!! Sestra skoncila na psychiatrii kvoli nemu, je to strasne silny liek, bola z neho ako narkomanka, musela sa liecit u psychousa. Nebrat!!!!!!!

jajbolito

Zdravicko vsetkym!
(38r.) MB mi diagnostikovali po chronicky sa opakujucej uveitide (zapal oka), ktoru som pravidelne dostaval pri pracovnom vypati. Zrak mi bol v mojom zamestnani (samozrejme i v inych je) nepostradatelny. Vlhcina (v starych budovach ale i v sychravych jesennych mesiacoch), prievan (skryty je extra zakerny) mi "pridavali". Tuhnutie krcnej chrbtice, bolesti hlavy, bolest v obl. hrudnika a medzi lopatkami - najma rano po prebudeni - akoby som mal na hrudniku obruc, a nedalosa mi dychat. To do hodiny ci dvoch pominulo. V noci sa i 3x spotim. Potom nemozem aj 3-4 hodiny zaspat. Jaaaj, stare dobre casy, ked som prespal bez problemov celu noc.
Mnohi ociari mi liecili uveitidu, no az posledna p. doktorka sa "pozrela" (spravna ociarka!!!) problemu na koren. A uz sa to sypalo - imunologicke, reumatologicke, ortopedicke a rehabilitacne skriningy. Jedna radost.
Odisiel som na ciast.inv.dochodok. Denny rezim si urcujem sam. Je to lepsie. Samozrejme mnohe tu spominane postrehy kvitujem. Obzvlast ma zaujalo, co dokaze vitamin C a jeho zvysena potreba pri MB. Odvtedy si ho davam denne castejsie. Ci kupovany v lekarni alebo - a to obzvlast rad - v kapuste.
A teplo. Suche. Spim na deke z ovcej vlny. Parada. Dnes som sa bol zahlasit na rehabilitacie. Sestricka sama ma "popohnala": "Vybavyjte si kupele. Mate na to narok, no musite si za tym stat. Inak Vam to nikto nevybavi." Fajn, konecne prima pristup a povzbudenie. Budem to skusat.

jajbolito

Zdravicko vsetkym!
(38r.) MB mi diagnostikovali po chronicky sa opakujucej uveitide (zapal oka), ktoru som pravidelne dostaval pri pracovnom vypati. Zrak mi bol v mojom zamestnani (samozrejme i v inych je) nepostradatelny. Vlhcina (v starych budovach ale i v sychravych jesennych mesiacoch), prievan (skryty je extra zakerny) mi "pridavali". Tuhnutie krcnej chrbtice, bolesti hlavy, bolest v obl. hrudnika a medzi lopatkami - najma rano po prebudeni - akoby som mal na hrudniku obruc, a nedalosa mi dychat. To do hodiny ci dvoch pominulo. V noci sa i 3x spotim. Potom nemozem aj 3-4 hodiny zaspat. Jaaaj, stare dobre casy, ked som prespal bez problemov celu noc.
Mnohi ociari mi liecili uveitidu, no az posledna p. doktorka sa "pozrela" (spravna ociarka!!!) problemu na koren. A uz sa to sypalo - imunologicke, reumatologicke, ortopedicke a rehabilitacne skriningy. Jedna radost.
Odisiel som na ciast.inv.dochodok. Denny rezim si urcujem sam. Je to lepsie. Samozrejme mnohe tu spominane postrehy kvitujem. Obzvlast ma zaujalo, co dokaze vitamin C a jeho zvysena potreba pri MB. Odvtedy si ho davam denne castejsie. Ci kupovany v lekarni alebo - a to obzvlast rad - v kapuste.
A teplo. Suche. Spim na deke z ovcej vlny. Parada. Dnes som sa bol zahlasit na rehabilitacie. Sestricka sama ma "popohnala": "Vybavyjte si kupele. Mate na to narok, no musite si za tym stat. Inak Vam to nikto nevybavi." Fajn, konecne prima pristup a povzbudenie. Budem to skusat.

lbubo

tak...tak...pozrite si tuto stranku...coskoro tam vlozim...moje skusenosti..postup choroby...a ine...poupravujem je.....dufam ze sa pridate a budete diskutovat a predavat si aj vlaste infaaaaaaaaaa...caute....admin...www.bechterev.estranky.sk