Bechterev, či ankylozujúca spondylitída

Príspevok v téme: Bechterev, či ankylozujúca spondylitída
jožka

Už 25 rokov sa liečim na reumatoidnú artritídu a teraz naraz mal jeden primár odvahu napísť Dg. Morb. Bechterev, čiže chronický zápal klbov, hlavne chrbtice. Už som si všeličo k tomu naštudoval, no chcú ma poslať do invalidného dôchodku. Ak by to bola pravda, chcem tak ako v Čechách založiť Klub Becheterevikov. Prosím všetkých, ktorí o tom niečo vedia viac, aby sa podelili so svojimi problémami, skúsenosťami a ak majú záujem byť v Klube Bechterevikov, môžu mi napísať. Keď nás bude aspoň 10, založéme si www.stránky pre vzájomnú informovanosť... Ďakujem za pozornosť

Mišo

Ahojte. Keď čítam tietio príspevky, tak si myslím,že mám tiež bechlereva. Už pred piatimi rokmi mi diagnostikovali lumbalgiu L5S1.Podľa vaších popisov mám také isté ťaškosti v oblasti krížnej chrbtice. Bolia ma nohy,neviem sa pohybovať, mám oťiaželé nohy, vyráža mi to do chodidiel,zasahuje do sedacej časti tela,klbov,neviem v noci spať. Poradte mi ako sa dostať do Piešťan a na koho sa odvolať, za kým treba isť. Ďakujem. Tiež som za zriadenie klubu.

RNG

poposuniem to sem, lebo to uz bolo velmi zasypane:
Este raz opakujem, ze za autoimunnymi chorobami sa skryvaju zatial nediagnozovane patogeny, mikrobialne nakazy, ktore ked aj nie su jedina pricina, ale su znacne prispievajuce.
V pripade reumatoidnej artritidy boli dosiahnute s viacerymi sirokospektralnymi prirodnymi doplnkami znacne uspechy, menovite s Samentom, extraktom z olivovych listov a ciastocne aj s GSE a mnohymi inymi.
Tiez mnohe protizapalove podstatne zmiernili symptomy(curcumin, dumbier,boswelin,quercitin, vitamin C, E, bromelain a ine enzymy, GLA z pupalkoveho ci borakoveho oleja a mnohe ine.)

suflonr

Ahojte. Som z Nitry a mam 33 rokov. Z bechterom sa trapim cca 13 rokov a zazili sme toho spolu az dost. Verim jedine lekarom v Piestanoch v NURCH. Ty ostatny len do mna pchali kvanta liekov a k nicomu to podla mna neviedlo. Rok beriem bio liecbu enbrel a tieto injekcie mi doslova zmenili zivot. Ziadne bolesti, konecne som sa v noci vyspal, sedimentacia skoro nulova atd. Ved to poznate. Lenze subezne sa liecim aj u nefrologa a teraz som absolvoval biopsiu oblicky a to preto ze sa mi zacali prudko zhorsovat vysledky. Krv v moci a bielkoviny. Z toho dvovodu mam enbrel asi pol roka vysadeny a idem sa zblaznit od bolesti. Normalne cakam na tie ihli ako nejaky narkoman. Takze rad pokecam z ludmi aby som ziskal nejake radi napriklad o stravovani lebo by som potreboval nieco zhodit. Piste mi na email tono.letko@centrum.sk alebo suflo1@azet.sk

Jihad

Pozdravujem všetkých. Chcem sa s vami podeliť o nejaké skúsenosti. Mám 21 rokov a choroba sa mi prejavila v 16 rokoch. Z mojich skúseností musím skonštatovať, že návšteva lekára je nevyhnutná. Najskôr som užíval NAPSYN+SULFASALAZIN. Tie mi výrazne pomohli. Taktiež je podstatné pravidelne cvičiť a pohybovať sa. To mi taktiež značne pomohlo. Až do takej miery, že som zabudol chodiť k doktorke a môj stav sa zhoršil. Stuhlosť sa mi šplhala až medzi lopatky a ráno okolo 05:00 ma prebúdzala. Šiel som už k reumatológovi pre dospelých a užívam MOVALIS, ktorý mi taktiež okamžite pomohol. Takže odporúčam hlavne pravidelný pohyb a cvičenie. Mne osobne pomáha cvik, pri ktorom sa dám na štyri a súčasne dvíham napr. pravú ruku a ľavú nohu. Potom zas naopak. Ale musí to byť do kríža. Veľmi dobré je aj plávanie. A pokiaľ dlho sedíte, či už v práci alebo škole, je dobré zohnať si nafukovací vankúš pod zadok. Pokiaľ som ho jeden deň v škole nemal, okamžite som to cítil. Taktiež nespávať s holým chrbtom a mať na sebe ponožky! keby mal niekto otázky, kľudne mi napíšte na jihad[at]headbang.sk

frenkyBB

čaute pacienti ake mate skusenosti s timito liekmy na bechtika celebrex sulfasalazin a medrol uživam ich asi rok a mal som pokoj do teras znovu ma začalo lamať v pase čo vi nato

Romis

mám bechtíka už 30rokov, aj ja by som veľmi uvítal takýto klub...
a ešte by som sa chcel opýtať, či mame si doplňovať vápnik, alebo nie...

jaja_jaja

vitamín C s postupným uvoľňovaním na prírodnom základe
silný antioxidant
potrebný pre udržanie zdravého spojivového tkaniva
účinný na pokožku (zvyšuje tvorbu medzibunkového kolagénu), kĺby, dýchanie, oči, najlepšie je, keď je naviazaný na ovsené otruby, zabezpečuje postupné uvoľňovanie a využitie celého množstva vitamínu C

dusanbrix

zorema urcite to pomaha a je to vhodne na bechta,pisal som si s dr.cabanom na kryofit.sk.este som to neskusal ,nebolo casu a zajtra idem do piestan na liecenie