Baví Vás Vaša práca?

ATIDE/ESMERA

Čo by ste si vybrali vy, školu zo záujmu, ale s menším upaltnením možno, alebo školu z rpestíže a navyše s uplatnením? podľa srdca či záujmu?

david23

ojka tak také účtovníctvo sa človek asi musí naučiť v škole, ale kým doštuduje, už si z toho nič nepamätá, pokiaľ už v tom nezačal robiť. Ja som mal účta dve a už neviem, na aký účet by som zaúčtoval platbu do soc. poistenia:-)))
atide rob si ako chceš, je to tvoj život:-))) ale premysli si dobre, po čom je dopyt a čo ťa bude baviť.

ATIDE/ESMERA

Nie, ak si dám eln jazyky, potom už neuvidím nič, už nebude nič :D preto chcem aj niečo iné, ale bo ked to nepojde ináč, tak len neičo iné, radšejs a vzdám jazykov, než by som si mala nechať zobrať to iné, čo by ma v živote mohlo čakať...napr. stavbarinu, záhradníctvo...ozaj, čo sa dá robiť po vyštudovaní záhadníctva na SPU v NItre? je to tam aj externe :D nie záhr. architektúry, ale záhradníctva

ATIDE/ESMERA

No ja neviem, enchcela som len samotné jazyky...mám kamošku, čo skončila anglinu a neminu učiteľstvo do magistra, a teraz učí v jazykovke,a pritom študuje aj medicínu :D lebo ona tiež hovorial, že sa jej smaotné jazyky do života neoplatia, tak ale ona má mamu lekárku, čo má ambulanciu u nich v dome, ona jej po skončení školy pomôže určite, mne nemá kto

ojka

david, mňa zasa škola niečo to do praxe i naučila, keby som nenabrala na škole určite teoretické i praktické skúsenosti, tak by som teraz asi nikde nerobila (: všade to je individuálne (:
atide, no vidíš, idú ti jazyky, tak si sprav tú štátnicu... ver tomu, že s jazykmi sa vo svete určite nestratíš,... takmer v každulililinkej práci hľadajú jazykovo zdatných jedincov, lebo skôr ťa oni zaškolia do toho, v čom by si ty pracovala, ako keby ťa mali učiť jazyky... ak máš nato, čo máš, tak určite bež do toho (:

ATIDE/ESMERA

A čo vlasten študuejš? a to diaľkovo? keď ja tak staršne chcem VŠ...Myslíte si neikto, že člvoek má pokazený život, ak nie je právnikom, lekárom ani arhcitektom? Hoci by na to aj mal vlohy, ale nerobí to...je to pokazený život?

david23

atide som piatak na vš, môžem ti zodpovedne povedať, že škola ma nič nenaučila/čo ma aj naučila, to som už dávno zabudol/. všetko, čo viem, som sa naučil v práci od skúsenejších kolegov, alebo samoštúdiom konkrétnych procesov, preto nechápem, prečo chceš ísť študovať daný odbor, keď tam je zase veľké riziko, že sa sekneš a nebude ťa to baviť... ako sa ukázalo aj na veľtrhu práce, čo bol teraz v Inchebe, firmám nezáleži na tom, či máš vš, ale či ovládaš perfektne jazyky.
slnecnica tak to máš super:-), ale zase ani cvakanie karty niekde na úrade, kde robíš hodinu denne a zvyšok času si na nete, nie je na zahodenie:-)

ATIDE/ESMERA

Aj by ma napadalo, lenže nemám prečo :D Peniaze na vydanei knihy enmám a na organizovanie nejakej výstavy tiež nei :D takže načo