Baví Vás Vaša práca?

ATIDE/ESMERA

Ahoj, no tak jasné, že ma nebaví, lebo niajkú nemám teraz :D ale čo som mala predtým, tak ma vôbec práca nebavila, a nebavilo by am už ani to, čo som vyštudovala, chcem ešet študovať, len sa obávam jendého - že ma to po skončení nebude BAVIŤ :D :D :D

soffa

no to urcite;-(v dnesnej dobe ani kura zadarmo nehrabe.moje moto je "Praca nie je krcma,tak sa v nej dlho nezdrzuj".

Lumik

mna by aj bavila ale nie 8-10 hodin denne cely tyzden, ale tak co ja viem 2-3 hodiny denne 2-3 dni do tyzdna a najlepsie za rovnaky plat :)

Maoam

lost, na SVK mate este gastrace (povinne zo zakona), takze to prirataj k tomu (k prijmu) + za dochodcov a studentov plati poistne stat, inde si to platia ludkovia pekne sami :D, takze toto je tiez taky luxus u vas

o prachoch je lepsie sa nebavit, to je ako s nabozenstvom, politikou a sexom - hned je bitka :D

ale jasne, ide o to, ze ked clovek plati vysoke poistne a dane, chce za to fungujuci system, zdravotnictvo, skolstvo, infrastrukturu, to je prirodzene ocakavanie si myslim

a s tym aj uplne suhlasim

a kedy planujes odist?

lost

tu sa s tym mozete zabavat

openiazoch.zoznam.sk

a v neposlednej rade, DPH a ine spotrebne dane napr na alkoho/benzin mame tiez extremne vysoke ;)

cize ono clovek necha aj vyse 2/3 vyplaty v daniach, ci uz skrytych alebo nie..

proste nezamestnanost nikdy neklesne, pokial sefa stojim 100 eur a ja miniem vratim spat do obehu mozno 30eur, lebo zvysok ide na pentu, j and t a lenBohvie kam..

lost

Maoam

to nepoviem, kam ma to taha, aby ma nikto nevedel tak lahko najst ;)

hruba mzda 700eur = Svojho zamestnávateľa stojíte 946 €

tebe zostane 548

a 548/946 je 57% co je 43%, celkom relevantne som povedal "niekde okolo polovice.." ci ? :P

1462 / 2690 = 0.543494424
cize aj ten co ma 2000, plati o kusok viac ako ten co ma 700

Maoam

ale toto je blba tema, urcite sa tu strhne bitka o chvilu :D preto padaaam :D

ale este otazka: kam by si teda rad siel, ktora krajina ta taha? USA, Canada alebo Australia? ci nieco ine

Maoam

lost, tak ak mas prijem napr. 700e brutto, tak ti iste nestrhnu polovicu ;-)

ale ked mas napr. 2000e brutto, tak domov ides s 1300e netto a to je uz ine kafe, ono to znie super ze 2t ale co ti ostane z toho, takze asi tak...